
Справа № 583/3313/19
2-а/583/90/19
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
"07" серпня 2019 р. м. Охтирка
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Соколова Н.О.,
вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Охтирської міської ради про скасування рішення сесії Охтирської міської ради,
в с т а н о в и в :
Позивач, звернувшись 06.08.2019. до суду із цим позовом просив скасувати рішення 58 сесії Охтирської міської ради сьомого скликання № 1572-МР від 30.05.2019 «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади міста об`єкт «Центральна районна лікарня по вул. Петропавлівська, 15 в м. Охтирка (розширення). Пусковий комплекс № 6».
Проте, поданий адміністративний позов не може бути предметом розгляду у Охтирському міськрайонному суді Сумської області.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 20 КАС України «Розмежування предметної підсудності адміністративних справ», місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
- уточнення списку виборців;
- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
- примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
- примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
- продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
- затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України"Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст.20 КАС України.
Викладений перелік категорій справ є вичерпним і поширеному тлумаченню не підлягає.
Як свідчить з поданого позову він не підпадає ні під жодну з категорій справ, що може розглядати Охтирський міськрайонний суд як адміністративний.
Таким чином, Охтирський міськрайонний суд Сумської області, як адміністративний суд, не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна Окружному адміністративному суду.
Згідно з п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч.8 ст.29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Таким чином вважаю за необхідне направити вказану справу за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 20, 29, 243, 248 КАС України суддя -
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Охтирської міської ради про скасування рішення сесії Охтирської міської ради - передати на розгляд Сумському окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена до другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області Н.О.Соколова