
Справа № 522/12973/19
Провадження № 1-кс/ 522/14593/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Іванов В.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одеса ГУ НП в Одеській області Землянова А.І. про надання тимчасового доступу, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Приморського ВП в м. Одеса ГУ НП в Одеській області Землянов А.І. звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, які знаходяться у володінні Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 134, а саме:
- тендерної документації, що стали підставою для укладення договорів №12 К, 12М, 12И АДРЕСА_1 С, 12Д про закупівлю товарів від 26.02.2018 укладених Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та ТОВ «Проект Інвест XXI» ( код 32521649), з додатками та змінами до вказаного договору, платіжні доручення, щодо своєчасності оплати за вказаними договорами, та копії документів на всіх учасників лоту, які приймали участь у вказаних закупівлях ( на всіх учасників тендерної процедури).
Відповідно до ч.2 ст.163, ч.1 ст.556 КПК України, просить розглядати клопотання без виклику осіб у володінні яких знаходяться вказані документи, у зв`язку з тим, що є безпосередні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів.
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на наступне.
У провадженні слідчого відділу Приморського ВП в м. Одесі ГУ Національної поліції в Одеській області перебувають матеріали досудового №12019160500001759 від 09.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, ч.1 ст.364 КК України .
В ході досудового розслідування, встановлено, що 09.04.2019 року до Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області надійшов лист від Регіонального координатора ОСОБА_1 , щодо численних порушень ЗУ «Про публічні закупівлі» зі сторони посадових осіб Департаменту освіти та науки Одеської міської ради та укладенні договорів з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018 щодо закупівлі товару відповідно до договорів № 12 АДРЕСА_2 , 12 АДРЕСА_3 , 12 ОСОБА_2 .
Так, відповідно до ч.7 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі», визначено, що забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників , максималь.
Відповідно до ч.2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Так, на адресу посадових осіб Департаменту освіти та науки Одеської міської ради відповідно до вимог ст.ст.36, 93 КПК України спрямовано запит, щодо надання копій документів. що стали підставою для проведення процедури тендерної закупівлі товарів відповідно до договорів № 12К, 12 И, 12С, 12Д, 12 М з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018, на суму понад 9,095 млн.гривень, який залишився без належного розгляду.
Так, 15.07.2019 за № 01-194/2911/3277 надійшла відповідь від департаменту освіти та науки Одеської міської ради, щодо неможливості надання документів по договорам за № 12К, 12 И, 12С, 12Д, 12 М з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018, на суму понад 9,095 млн. гривень, відповідно до вимог ст.159 КПК України.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до тендерної документації, яка розміщена на сайті ПРОЗЗОРО, встановлено, що посадові особи Департаменту освіти та науки ОМР уклали 5 договорів за № 12К, 12 И, 12С, 12Д, 12 М з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018, на суму понад 9,095 млн. гривень. Так, відповідно до тп.3.1. договору № 12 К від 26.02.2018 укладений посадовими особами департаменту освіти та науки ОМР з ТОВ «Проект Інвест XXI» на найменування товару 15110000-2 М`ясо ( яловичина свіжа охолоджена 1 ґатунку, свинина свіжа охолоджена нежирна, курчата бойлерні охолоджені, філе куряче охолоджена), Лот № 1, ціна договору складає 9095100 гривень, ціна з якого за 1 кг. товару складає: яловина свіжа охолоджена 1 ґатунку – 132, 66 гривен, свинина свіжа охолоджена нежирна складає -149,64 грн., курчата бойлери охолоджені – 69,24 грн., філе куряче охолоджена -112, 38 грн.
Згідно до вимог ч.1 ст.9 Закону України «Про публічні закупівлі» Громадський контроль забезпечується через вільний доступ до всієї інформації щодо публічних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до цього Закону, до аналізу та моніторингу інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, а також шляхом інформування через електронну систему закупівель або письмово органів, уповноважених на здійснення контролю, про виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та недоліки роботи електронної системи закупівель.
Однак, в порушення вищевказаного законодавства, посадовими особами Департаменту освіти та науки ОМП укладені договора за № 12К, 12 И, 12С, 12Д, 12 М з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018, без наявності кваліфікаційних критеріїв: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору укладено договори про закупівлю товарів на суму понад 9, 095 млн. грн.
Тож, з метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, та отримання фактичного підтвердження доводів наведених у зверненні Регіонального координатора ОСОБА_1 , щодо численних порушень ЗУ «Про публічні закупівлі» зі сторони посадових осіб Департаменту освіти та науки Одеської міської ради та укладенні договорів з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018 щодо закупівлі товару відповідно до договорів № АДРЕСА_2 12 АДРЕСА_1 , 12 АДРЕСА_4 , 12 АДРЕСА_5 , та притягнення до відповідальності винних осіб, виникла необхідність у отриманні копії документів, що стали підставою для укладення вказаних договорів з Департаменту освіти та науки ОМР.
Враховуючи, що в Департаменті освіти та науки ОМР, знаходиться оригінали документів, що стали підставою для укладення договорів за № №12К, 12И, 12М, 12С, 12Д, з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018 щодо закупівлі товару, в ході розслідування виникла необхідність здійснити тимчасовий доступ до зазначених документів.
Тож з метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановленні осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також виявлення можливих спільників, виникла необхідність отримати документи, які надали б змогу отримати додаткову доказову інформацію та дозволили б, шляхом їх дослідження, підтвердити або спростувати факти наведені в зверненні Регіонального координатора ОСОБА_1 , щодо численних порушень ЗУ «Про публічні закупівлі» зі сторони посадових осіб Департаменту освіти та науки Одеської міської ради та укладенні договорів з ТОВ «Проект Інвест XXI» від 26.02.2018 щодо закупівлі товару відповідно до договорів № АДРЕСА_2 , 12 АДРЕСА_6 АДРЕСА_1 12С, 12Д.
Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Виходячи з цього, слідчий суддя має право, розглянувши клопотання слідчого, погоджене з прокурором, та переконавшись в тому, що надання тимчасового доступу до речей і документів, забезпечить виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, може постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи неможливість іншим способом отримати відомості, які мають суттєве значення як докази у зазначеному кримінальному провадженні, а також те, що іншим способом встановити обставини, які передбачається довести за допомогою даних документів не надається можливим, а отримані документи допоможуть досудовому розслідуванню здійснити повне дослідження обставин кримінального правопорушення, відповідно, важливі для остаточної кваліфікації кримінального правопорушення.
У зв`язку із викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів.
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був повідомлений належним чином. Надав до суду заяву, згідно якої просить розглядати клопотання у його відсутність.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Згідно з п.1 ч.5 ст.163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Відповідно до ч.2 ст.163, ч.1 ст.556 КПК України, вказане клопотання слідчого розглядається слідчим суддею без виклику осіб у володінні яких знаходяться вказані документи, у зв`язку з тим, що є безпосередні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних документів.
Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що речі та документи, які перебувають у Департаменту освіти та науки Одеської міської ради мають значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст.159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні документів.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одеса ГУ НП в Одеській області Землянова А.І. про надання тимчасового доступу, - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, які знаходяться у володінні Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 134, а саме:
- тендерної документації, що стали підставою для укладення договорів №12 АДРЕСА_2 , 12М, 12И АДРЕСА_1 С, 12Д про закупівлю товарів від 26.02.2018 укладених Департаментом освіти та науки Одеської міської ради та ТОВ «Проект Інвест XXI» ( код 32521649), з додатками та змінами до вказаного договору, платіжні доручення, щодо своєчасності оплати за вказаними договорами, та копії документів на всіх учасників лоту, які приймали участь у вказаних закупівлях ( на всіх учасників тендерної процедури).
Відповідальні особи Департаменту освіти та науки Одеської міської ради зобов`язані надати доступ та можливість вилучення слідчим СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області Земляновим А.І. та/або слідчими з групи слідчих у кримінальному провадженні, прокурором Одеської місцевої прокуратури № 3 Острик О.В. зазначених речей та документів.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Іванов В.В.
07.08.2019