Постанова № 83480526, 25.07.2019, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.07.2019
Номер справи
759/11354/19
Номер документу
83480526
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Святошинський районний суд міста Києва

ун. № 759/11354/19

пр. № 3/759/4802/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2019 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , номер облікової картки - платника податків НОМЕР_1 , яка працює на посаді головного бухгалтера у ТОВ «Просто Євро», поживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного бухгалтера у ТОВ «Просто Євро», порушила встановлений законом порядок ведення податкового обліку в частині заниження податкових зобов`язань орендної плати з юридичних осіб за період з 19.10.2009 по 26.04.2012 на загальну суму 1 153 304,68 грн, в тому числі за 2009 рік - 87386,17 грн, за 2010 рік - 459007,99 грн, за 2011 рік - 459007,99 грн, за 2012 рік - 147902,53 грн, згідно з актом перевірки від 08.05.2019 № 25380/04-36-14-17/33549906, чим порушено п. 49.2, п. 286.2 ст. 286, п. 287.1 ст. 287 ПК України.Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1631 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про дату та час розгляду справи повідомлялася неодноразово належним чином.

За таких обставин, суддя дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .

Ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол № 407 про адміністративне правопорушення від 08.05.2019 та долучені до нього додатки суддя дійшов такого висновку.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Положеннями ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до положень ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний, зокрема, з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Разом з тим, протокол № 407 про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам.

Так, в матеріалах справи відсутні докази про належний виклик ОСОБА_1 до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для складення протоколу про адміністративне правопорушення та належне направлення їй копії протоколу поштою рекомендованим листом (зворотні повідомлення, розписки про отримання тощо).

Оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, призвело до порушення вимог ст. 256 КУпАП та прав ОСОБА_1 , яка була позбавлена права надавати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, користуватися процесуальними правами, передбаченими ст. 268 КУпАП, які останній теж не роз`яснювалися.

Також слід зазначити, що копії фіскальних чеків про направлення листів ОСОБА_1 про виклик до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для складення протоколу про адміністративне правопорушення, про його вручення та роз`яснення прав, які долучені до протоколу, не можуть бути належним підтвердженням направлення та вручення ОСОБА_1 вказаних листів.

Враховуючи наведене, суддя позбавлений можливості з`ясувати чи дійсно ОСОБА_1 було вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1631 КУпАП, та чи винувата вона у його вчиненні.

Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо відсутній склад адміністративного правопорушення.

За таких обставин, у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП, а тому провадження в справі стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 7, ч. 1 ст. 1631, п. 1 ст. 247, ст. 245, 251, 252, 256, 280, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1631 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Святошинського

районного суд міста Києва В.О. Жмудь