Рішення № 83470284, 05.08.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2019
Номер справи
580/1753/19
Номер документу
83470284
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2019 року справа № 580/1753/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тимошенко В.П., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом першого заступника керівника Смілянської прокуратури в інтересах держави до Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ДНЗ №27 "Ромашка" Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області про визнання бездіяльності незаконною та зобов?язання вчинити дії,

встановив:

31 травня 2019 року до Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов першого заступника керівника Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави (20700, м. Сміла, вул. Ю. Кондратюка, 25, ідентифікаційний код 02911119) до Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області (20741, Черкаська область, Смілянський район, с. Сунки, вул. Центральна, 6, ідентифікаційний код 26357969) в якому позивач просить:

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під ДНЗ №27 "Ромашка" Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області за адресою вул. Семеренківська, 6, с. Сунки, Смілянський район, Черкаська область;

2) зобов?язати відповідача вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під ДНЗ №27 "Ромашка" Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області за адресою вул . Семеренківська , 6, с. Сунки, Смілянський район, Черкаська область.

В обґрунтування позову зазначено, що на земельну ділянку площею 0,6 га, яка знаходиться у користуванні дошкільного навчального закладу №27 «Ромашка» Сунківської сільської ради Смілянського району, відсутні правовстановлюючі документи, що створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою, ризики для нормального функціонування навчального закладу та здійснення учбового процесу, що може призвести до негативних наслідків.

Сунківською сільською радою повідомлено прокуратуру, що в кінці 2016 року сільською радою виготовлений детальний план території, в який входить ДНЗ №27 «Ромашка», за наявності коштів в сільському бюджеті будуть виділені асигнування на виготовлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, що є в користуванні навчального закладу.

Прокурор звертається з даним адміністративним позовом з метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства щодо забезпечення прав дітей на безпечні умови здобуття освіти як складової гарантованого ст. 53 Конституції України права на освіту, та відновлення законності під час здійснення навчального процесу в навчальних закладах. Праву громадян на належні та безпечні умови здобуття освіти відповідає обов`язок органів державної влади та місцевого самоврядування створювати та забезпечувати належні умови здобуття освіти, які передбачають здійснення навчального процесу виключно відповідно до вимог чинного законодавства.

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П. від 05.06.2019 відкрито провадження у даній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

У строк, встановлений судом відповідачем не подано до суду відзив на позовну заяву, у зв`язку з чим на підставі ч. 6 ст. 162 КАС України суд здійснює розгляд справи за наявними у справі матеріалами.

Вивчивши доводи позивача викладені у позовній заяві, дослідивши письмові докази, які містяться у справі, суд встановив таке.

Під час вивчення Смілянською місцевою прокуратурою стану додержання вимог законодавства органами влади та місцевого самоврядування в частині оформлення правовстановлюючих документів на будівлі та земельні ділянки закладів освіти Смілянського району встановлено, що за адресою: вул. Семеренівська, 6 , с. Сунки, Смілянський район , Черкаська область, функціонує Дошкільний навчальний заклад №27 «Ромашка» Сунківської сільської ради, будівлі, споруди та земельна ділянка, якого використовуються без оформлення та реєстрації права власності.

Відповідно до п.п. 1.1 - 1.3 Статуту Дошкільного навчального закладу № 27 «Ромашка» Сунківської сільської ради, затвердженого рішенням Сунківської сільської ради № 1-8/V від 19.04.2006 (далі - Статут), ДНЗ № 27 «Ромашка» зареєстровано в Смілянській райдержадміністрації розпорядженням від 14.06.1996 № 312. Адреса закладу: 20741, Черкаська область, Смілянський район, с. Сунки, вул. Семеренівська, 6 (вул. Мічуріна, 6). Засновник дошкільного навчального закладу - Сунківська сільська рада, яка здійснює фінансування дошкільного навчального закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

Відповідно до 1.5. Статуту заклад є юридичної особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.

Пунктом 8.1. Статуту передбачено, що управління дошкільним закладом здійснюється Сунківською сільською радою.

Відповідно до Розділу IX Статуту дошкільному закладу передано в оперативне управління земельну ділянку, будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики.

Рішенням сесії Сунківської сільської ради від 30.05.2002 № 2-3 прийнято в комунальну власність сільської ради від СТОВ «Колос» приміщення, обладнання та інвентар дитячого садка «Ромашка».

Відповідно до Розділу XX Статуту джерелами фінансування дошкільного закладу є кошти відповідного сільського бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування, кошти батьків, або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.

Дошкільний навчальний заклад користується земельною ділянкою площею 0,6 га, на якій розташована сама будівля, господарські будівлі та двір дошкільного навчального закладу.

Згідно з листом Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 24.05.2019 №10-23-0.2-3671/2-19 на земельну ділянку, на якій розміщений ДНЗ № 27 «Ромашка» Сунківської сільської ради Смілянського району технічна документація не надавалася, ділянка відсутня в Державному земельному кадастрі, кадастровий номер не присвоювався.

Відповідно до листа Сунківської сільської ради від 13.05.2019 №87 правовстановлюючі документи на земельну ділянку під дошкільним навчальним закладом відсутні. В кінці 2016 року сільською радою виготовлений детальний план території, в який входить ДНЗ №27 «Ромашка». При наявності коштів в сільському бюджеті будуть виділені асигнування на виготовлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, що є в користування дошкільного навчального закладу.

За результатами моніторингу відомостей Публічної кадастрової карти України встановлено, що на даний час питання щодо розробки земельно-технічної документації залишається не вирішеним, правовстановлюючі документи на земельну ділянку не розроблено та не видано.

Таким чином, Смілянською місцевою прокуратурою встановлено, що на земельну ділянку площею 0,6 га, яка знаходиться у користуванні вказаного ДНЗ, відсутні правовстановлюючі документи.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, відомості про реєстрацію права власності на вказане майно відсутні (інформаційна довідка №166748480 від 16.05.2019).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під ДНЗ №27 "Ромашка" Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає про таке.

Відповідно до ст. 5 Закону України від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту» освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і культурний розвиток суспільства. Фінансування освіти є інвестицією в людський потенціал, сталий розвиток суспільства і держави.

Статтею 10 Закону «Про освіту» визначено, що невід`ємними складниками системи освіти, зокрема, є: дошкільна освіта; повна загальна середня освіта.

Згідно з ч. 6 ст. 25 Закону «Про освіту» засновник закладу освіти зобов`язаний, зокрема, забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.

Відповідно до ст. 80 Закону «Про освіту» до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо; майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об`єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об`єкти авторського права та/або суміжних прав; інші активи, передбачені законодавством. Майно закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених законодавством. Порядок, умови та форми набуття закладами освіти прав на землю визначаються Земельним кодексом України.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Закону України від 11.07.2001 №2628-III «Про дошкільну освіту» Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти в межах їх компетенції: забезпечують реалізацію державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території, у тому числі розвиток мережі закладів дошкільної освіти всіх форм власності відповідно до потреб населення, враховуючи інтереси дітей з особливими освітніми потребами, поліпшення матеріально-технічної бази та господарське обслуговування комунальних закладів дошкільної освіти; виконують функції засновника закладів дошкільної освіти на відповідній території; створюють умови для одержання дітьми, у тому числі з особливими освітніми потребами, дошкільної освіти; створюють умови для розвитку закладів дошкільної освіти усіх форм власності; здійснюють контроль щодо проектування, будівництва та реконструкції будівель, споруд, приміщень закладів дошкільної освіти з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування; забезпечують соціальний захист, охорону життя, здоров`я та захист прав учасників освітнього процесу та обслуговуючого персоналу в закладі дошкільної освіти; здійснюють інші повноваження відповідно до Конституції України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про освіту", цього Закону та положень про них.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України «Про дошкільну освіту» утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти фінансуються за рахунок коштів засновника (засновників) цих закладів.

Статтею 38 Закону України «Про дошкільну освіту» визначено, що матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інше. Майно закладу дошкільної освіти належить йому на правах, визначених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

З аналізу викладених норм, суд дійшов висновку, що управління об`єктами освіти, т.ч. прийняття рішень щодо оформлення речових прав на об`єкти комунальної власності, є обов`язком відповідача.

Відповідно до ст. 327 Цивільного кодексу України у комунальній власності є майно, у т.ч. грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб`єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено статус міських рад, як органів місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно зі ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в т.ч. банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров`я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна комунальним громадам безоплатно державою, іншими суб`єктами права власності, також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування, та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в т.ч. виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об`єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб`єктів. Об`єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб`єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання: прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку суб`єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації, об`єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об`єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об`єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади.

Приписами п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Статтею 12 Земельного кодексу України визначені повноваження сільських, селищних міських рад у галузі, земельних відносин, до яких віднесено розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності та інші.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно зі ст. 122 Земельного кодексу України міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для усіх потреб.

Відповідно до ст. 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння та користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній та комунальній власності, без встановлення строку.

Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності, зокрема, набувають заклади освіти незалежно від форми власності.

Порядок надання земельних ділянок комунальної власності у користування визначений ст. 123 Земельного кодексу України.

Згідно зі ст. 126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Таким чином, Сунківська сільська рада Смілянського району Черкаської області як засновник дошкільного навчального закладу № 27 «Ромашка» Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області повинна була вжити заходів з розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування та відповідно надання її в постійне користування зазначеному закладу освіти.

Вказане і є обов`язком сільської ради як єдиного органу, який здійснює контроль за використанням та охороною земель комунальної власності відповідної територіальної громади.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 01.07.2004 №1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон №1952-IV) загальними засадами державної реєстрації прав є: обов`язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав.

Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації (ч. 2 ст. 3 Закону №1952-IV).

Відповідно до ст. 5 Закону №1952-IV у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких не можливо без їх знецінення та зміни призначення, зокрема будівлі, споруди, а також їх окремі частини, житлові та нежитлові приміщення.

Відсутність правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій знаходиться дошкільний навчальний заклад, створює передумови до зловживань щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою, ризики для нормального функціонування дошкільного закладу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей. У зв`язку із цим, діяльність навчального закладу підлягає приведенню у відповідність до законодавства.

Не зважаючи на те, що Сунківською сільською радою виготовлено детальний план території, в яку входить ДНЗ № 27 «Ромашка», питання оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку та державної реєстрації вказаного права у навчальному закладі залишається не вирішеним.

Усунення виявлених порушень вимог законодавства можливе шляхом фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету заходів, направлених на оформлення правовстановлюючих документів земельну ділянку під навчальним закладом.

Щодо наявності державного інтересу під час звернення прокурора з вказаним позовом, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 131-1 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді.

Право на звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах держави передбачене статтями 2, 23 Закону України "Про прокуратуру" та статтею 53 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до вимог статті 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави.

Обираючи форму представництва, прокурор визначає, у чому полягає порушення або загроза порушення інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту.

Згідно із частиною четвертою статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача (ч. 5 ст. 53 КАС України).

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду від 25.04.2018 року в справі № 806/1000/17, де вказано, що «інтереси держави» охоплюють широке і водночас чітко не визначене коло законних інтересів, які не піддаються точній класифікації, а тому їх наявність повинна бути предметом самостійної оцінки суду у кожному випадку звернення прокурора з позовом. Надмірна формалізація «інтересів держави», особливо у сфері публічних правовідносин, може призвести до необґрунтованого обмеження повноважень прокурора на захист суспільно значущих інтересів там, де це дійсно потрібно.

Як вже вище зазначалося, дошкільний навчальний заклад №27 «Ромашка» є фактичним користувачем земельної ділянки та зацікавленою особою в її отриманні у постійне користування, в порушення вимог чинного земельного законодавства Сунківською сільською радою досі не вжито заходів до оформлення у встановленому законом порядку правовстановлюючих документів на право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 0,6 га.

Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Державний інтерес знаходить свій вияв у підтримці такого стану суспільних відносин, який би повною мірою відповідав конституційним засадам правового регулювання та забезпечував баланс інтересів усіх членів суспільства в їх взаємовідносинах між собою та державою.

Відсутність правовстановлюючих документів на земельну ділянку створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою, формує ризики для нормального функціонування навчального закладу або учбового процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Зволікання з оформлення правовстановлюючих документів на вказану земельну ділянку порушує законодавчо встановлений порядок регулювання земельних відносин, а тим самим, інтереси держави у сфері контролю за використанням та охороною земель, що є підставою для захисту інтересів держави органами прокуратури шляхом звернення до суду з даною позовною заявою.

Оскільки відсутній орган, уповноважений відповідно до вимог чинного законодавства України звертатися до суду з позовом про зобов`язання сільської ради здійснити вищевказані дії, є підстави для відповідного звернення до суду прокурора в інтересах держави.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатись на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних причин.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, які підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2, ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Підстави для стягнення з відповідача суми судового збору, сплаченого позивачем при подачі позову відсутні.

Керуючись статтями 6, 9, 14, 189, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов першого заступника керівника Смілянської прокуратури в інтересах держави задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під дошкільним навчальним закладом №27 "Ромашка" Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області за адресою вул . Семеренківська, 6, с. Сунки, Смілянський район, Черкаська область.

Зобов?язати Сунківську сільську раду Смілянського району Черкаської області вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під дошкільним навчальним закладом №27 "Ромашка" Сунківської сільської ради Смілянського району Черкаської області за адресою вул. Семеренківська, 6, с. Сунки, Смілянський район, Черкаська область.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Повний текст рішення виготовлений 05.08.2019.

Суддя В.П. Тимошенко