
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 липня 2019 р. Справа № 480/2235/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Терехової О.Ю.,
позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Суми адміністративну справу № 480/2235/19
за позовом ОСОБА_1
до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області
третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовною заявою до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (далі - відповідач, УМВС України в Сумській області), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - третя особа, ГУ ПФУ в Сумській області), в якій просить суд:
- визнати протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області щодо видачі довідки від 21.03.2018 №11/203-420 із зазначенням видів грошового забезпечення за невідповідною посадою та зобов`язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на заміну довідки від 21.03.2018 №11/203-420 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для проведення перерахунку призначеної пенсії, станом на 01.01.2016 року, без обмеження граничного розміру, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3800,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням "підполковник" 2200,00 грн.; надбавка за стаж роботи - 45% від посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим) званням, що у грошовому виразі становить 2700,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15% від посадового окладу, що у грошовому виразі становить 570,00 грн.; премія у розмірі 83,55% з урахуванням усіх, наведених вище складових, що у грошовому виразі становить 7745,09 грн.
Свої вимоги мотивував тим, що після звільнення зі служби в органів внутрішніх справ йому була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ». На виконання пунктів 3,5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 УМВС України в Сумській області виготовило та направило до ГУ ПФУ в Сумській області довідку від 21.03.2018 №11/203-420 про розмір грошового забезпечення. Вважає, що при виготовленні даної довідки відповідач протиправно, без належного обґрунтування прирівняв останню займану посаду «заступник начальника відділу внутрішньої безпеки в Сумській області» до посади «заступник начальника відділу, що не входить до складу управління» апарату головних управлінь Національної поліції, яка фактично не відповідає останній займаній ним посаді. Вказане призвело до включення у грошове забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії значно меншого розміру посадового окладу та премії, в результаті чого розмір перерахованої пенсії є суттєво заниженим.
Ухвалою суду від 21.06.2019 вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №480/2235/19, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження 3 повідомлення сторін у судовому засіданні 16.07.2019 о 10 год. 00 хв.
Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області з позовними вимогами не погодилось, у відзиві (а.с.82) зазначило, що пенсія призначена відповідно до норм чинного законодавства та підстави для врахування до складу грошового забезпечення, згідно з яким обчислено пенсію, додаткової грошової винагороди відсутні.
Ухвалою суду від 16.07.2019 задоволено клопотання позивача та відкладено розгляд справи на 31.07.2019 об 11 год. 00 хв.
Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області з позовними вимогами не погодилось, у відзиві на позовну заяву (а.с.88-92) зазначило, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виготовлена Ліквідаційною комісією у відповідності до постанови КМУ від 11.11.2015 №988 та постанови КМУ №45 від 13.02.2008 і передана до ГУ ПФУ в Сумській області.
Крім того, додатково зазначило, що згідно наказу УМВС України в Сумській області від 18.05.1998 №135 «Про організаційно-штатні питання по УМВС» від 11.05.1996 відповідно до наказу МВС України від 04.05.1998 №023 оголошено штат відділу внутрішньої безпеки Сумської області згідно додатком. Штати підрозділів внутрішньої безпеки, затверджені наказом МВС України від 07.09.94 №480 з подальшими змінами і доповненнями, вважати такими, що втратили чинність.
Враховуючи наведені обставини, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином (а.с.94,95), причини неявки суд не повідомили.
Заслухавши позивача, дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 з 05.07.1978 по 04.09.1998 проходив службу на різних посадах, які входили до структури УМВС України в Сумській області, а з 01.10.1994 по 04.09.1998 - проходив службу на посаді заступника начальника відділу - начальника відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області Управління внутрішньої безпеки Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України (далі - відділ внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України), який входив до складу ГУБОЗ МВС України, що підтверджується копією послужного списку (а.с.11-14), копією наказу від 07.09.1994 №480 (а.с.32-34).
Остання займана позивачем в органах внутрішніх справ посада - «заступник начальника відділу - начальник відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України», на яку був призначений наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.10.1994 №340 о/с.
26.06.1998 позивачем на ім`я Міністра внутрішніх справ України подано рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ на пенсію за станом здоров`я (а.с.15).
03.07.1998 наказом Міністерства внутрішніх справ України №291 о/с позивача було увільнено від посади заступника начальника відділу - начальника відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України (а.с.16).
04.09.1998 підполковника міліції ОСОБА_1 , залишеного в розпорядженні УМВС України в Сумській області, звільнено зі служби в органах внутрішніх справ у запас Збройних Сил за п. «б» ст.64 (через хворобу) відповідно до наказу УМВС України в Сумській області від 04.09.1998 №77 о/с (а.с.18).
Після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ ОСОБА_1 з 04.04.1998 була призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ», що підтверджується копією посвідчення від 06.08.1999 №98/7359 (а.с.21) та станом на момент виникнення спірних правовідносин перебуває як пенсіонер на обліку у ГУ ПФУ в Сумській області.
Згідно з частинами 1-4 ст.63 Закону Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), в редакції Закону від 07.11.2015, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонери згодом подають додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VІІІ від 23 грудня 2015 року ст. 63 Закону №2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Вказані зміни до ст. 63 Закону №2262-XII набрали чинності з 29.12.2015 року.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - постанова КМУ №988 від 11.11.2015) затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, розміри надбавки за стаж служби в поліції згідно з додатком 11. Ця постанова набрала чинності з 02 грудня 2015 року та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», тобто з 07 листопада 2015 року.
Тобто, позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, з 01.01.2016 набув право на перерахунок розміру призначеної йому пенсії на підставі ст.63 Закону №2262-XII та норм Порядку КМУ №45, в редакції з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.
Нормами Порядку чітко регламентований алгоритм дій щодо перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-XII.
Так, п. 3 Порядку встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Судом встановлено, що позивач був звільнений з органів внутрішніх справ наказом УМВС України в Сумській області від 04.09.1998 №77 о/с (а.с.18), а тому саме на відповідача покладений обов`язок підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення позивача.
У відповідно до вказаної норми закону, та постанови КМУ №988 від 11.11.2015, а також Порядку КМУ №45, відповідачем на адресу ГУ ПФУ в Сумській області було направлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 21.03.2018 №11/203-420 за нормами, чинними на січень 2016 року, відповідно до якої остання посада позивача «заступник начальника відділу - начальник відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України» була прирівняна до посади - «заступник начальника відділу, що не входить до складу управління», та визначено грошове забезпечення з посадового окладу 3100,00 грн. та премії 2,40%, а саме з такими показниками: посадовий оклад - 3100,00; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник - 2200,00; надбавка за стаж служби - 45% у розмірі 2385,00; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15% у розмірі 465,00 грн., премія - 2,40% у розмірі 195,60 грн., всього - 8345,60 грн. (а.с.25)
Однак позивач не погодився з прирівнянням його посади до посади заступника начальника відділу, що не входить до складу управління, у зв`язку з чим і звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку, що склались в даному випадку між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до п.п. 3,5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, якою внесено зміни до Порядку КМУ №45, було постановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р., N 45.
Керуючись даною постановою відповідачем до ГУ ПФУ в Сумській області було направлено довідку від 21.03.2018 №11/203-420 (а.с.25), однак, останню займану посаду позивача УМВС України в Сумській області прирівняло до посади - «заступника начальника відділу, що не входить до складу управління».
Обґрунтовуючи, свою позицію, відповідач, враховуючи норми п.п.5,6 Порядку КМУ №45, з посиланням на наказ УМВС України в Сумській області від 18.05.1998 №135 «Про організаційно-штатні питання по УМВС», вказує на посадовий оклад поліцейського, який враховувався при визначенні розміру пенсії позивачу станом на 01.01.2018, та робить висновок, що враховуючи розмір посадового окладу позивача, його остання займана посада прирівнюється до посади Управління, а не Міністерства (а.с.57).
Однак, дані доводи суд не приймає до уваги, оскільки наказ УМВС України в Сумській області від 18.05.1998 №135 «Про організаційно-штатні питання по УМВС», прийнятий відповідно до наказу МВС України від 04.05.1998 №023, відповідно до якого штати підрозділів внутрішньої безпеки, затверджені наказом МВС України від 07.09.1994 №480 втратили чинність та як свідчать матеріали справи наказ МВС України від 07.09.1994 №480 скасований лише 13.11.2012 наказом від 13.11.2012 №1032, про що є відповідна відмітка на вказаному наказі.
При цьому варто відмітити, що відповідно до п.п.2.2, 7 наказу МВС України від 07.09.1994 №480, що був чинний до 13.11.2012, безпосереднє керівництво управліннями УВБ МВС України в областях здійснює Управління внутрішньої безпеки МВС України, а не управління МВС в області. Всі особові справи працівників підрозділів внутрішньої безпеки зберігаються в УВБ МВС України.
Крім того, відповідно до п.5,6 Порядку КМУ №45 особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., N 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року (п.5). Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п.6).
Тобто, за приписами даних норм посадовий оклад є лише одним з критеріїв, однак, не єдиним та не основним, який відповідач мав врахувати для визначення посади рівнозначною.
УМВС України в Сумській області, відповідно до вказаних норм чинного законодавства зобов`язано було врахувати всі класифікаційні характеристики посади, при чому, не лише посадовий оклад, а й назву, функціональність та організаційний рівень підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо), чого зроблено не було.
Відповідач не наводить, в чому саме обов`язки за останньою займаною посадою ОСОБА_1 відповідають обов`язкам посади, до якої таку посаду було прирівняно.
Крім того, висновок про призначення пенсії (а.с.20) не свідчить про те, що на день звільнення за останньою займаною посадою позивача його посадовий оклад було встановлено саме на рівні посадового окладу начальницького складу органів внутрішніх справ для апарату УМВС України в Сумській області. Даний висновок про призначення пенсії, лише засвідчує той факт, що посадовий оклад позивача складав 120 грн. Однак, будь-яких доказів того, що на час звільнення посадовий оклад за останньою займаною посадою відповідав саме посадовому окладу начальницького складу органів внутрішніх справ для апарату УМВС України в Сумській області, а не для апарату Міністерства внутрішніх справ України, відповідачем не надано. Наказ від 28.05.1998 №135, не підтверджує той факт, що на час звільнення посадовий оклад за останньою займаною посадою позивача відповідав саме посадовому окладу начальницького складу органів внутрішніх справ для апарату УМВС України в Сумській області, а не для апарату Міністерства внутрішніх справ України. Крім того, як вже зазначалось вище наказ МВС України від 07.09.1994 №480, яким і затверджено штат УВБ МВС України та підпорядкованих йому підрозділів, втратив чинність лише 13.11.2012.
При цьому, як встановлено судом остання займана позивачем в органах внутрішніх справ посада є посада «заступник начальника відділу - начальник відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України», на яку був призначений наказом Міністра внутрішніх справ України від 17.10.1994 №340 о/с. Саме вказану посаду позивач займав до подання на ім`я Міністра внутрішніх справ рапорту про звільнення за станом здоров`я (а.с.15), та на підставі якого Міністерством внутрішніх справ України, враховуючи пп. «в» п.40 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР (назва в редакції чинній на час звільнення позивача зі служби), затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114, прийнятий наказ від 03.07.1998 №291 о/с про відрядження (без призначення на іншу посаду) у розпорядження УМВС України в Сумській області терміном 15 діб (а.с.16). В подальшому наказом УМВС України в Сумські області від 04.09.1998 №77 о/с позивач був звільнений з органів внутрішніх справ (а.с.18).
Доказів того, що позивач за час відрядження до УМВС України в Сумській області був призначений на іншу посаду відповідачем суду не надано. Крім того, відповідачем не надано доказів того, що відділ внутрішньої безпеки в Сумській області, в якому працював за посадою позивач, та з якої його було звільнено наказом УМВС України в Сумські області від 04.09.1998 №77 о/с, перебував саме у підпорядкуванні УМВС в Сумській області. Більше того, як вбачається з послужного списку (а.с.13 зворот), позивач з 01.10.1994 по 04.09.1998 (тобто до дати звільнення) займав саме посаду заступника начальника відділу - начальника відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України, який підпорядковувався не УМВС України в Сумській області, а, згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07.09.1994 №480 - ГУБОЗ МВС України (а.с.32-34).
Також, судом встановлено, що відповідно до п. 7 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 07.09.1994 №480 (а.с.33), особова справа позивача зберігалась в УВБ ГУБОЗ МВС України, а не в кадровому апараті УМВС України в Сумській області.
Таким чином, з урахуванням назви, підпорядкування, місця даного підрозділу у структурі МВС, суд визнає, що посаді «заступник начальника відділу - начальник відділення оперативно-пошукової та органалітичної роботи відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України» за сукупністю класифікаційних характеристик відповідає посада «Заступники начальника: відділу, чергової частини; начальник сектору» апарату Національної поліції з посадовим окладом 3800 грн. згідно з додатком №3 до постанови КМУ №988 від 11.11.2015. Крім того, згідно листа Національної поліції України від 12.03.2018 №2866/09/48-2018 (а.с.64-67) про середні розміри надбавок та премій поліцейський, що фактично виплачені за січень 2016р., вбачається, що в п.21 розділу ХV, ХVІІІ «Апарат Національної поліції» посаді «заступник начальника відділу» розмір премія у відсотковому значенні склав 83,55%.
Також, варто відмітити, що згідно ч.4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
09.11.2017 постановою Зарічного районного суду м. Суми, що набрала законної сили 18.01.2018 у справі №591/5458/17 до цього ж відповідача було встановлено той факт, що посаді «заступник начальника відділу - начальник 1-го відділення відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України відповідає посада «Заступники начальника: відділу, чергової частини; начальник сектору» апарату Національної поліції (а.с.41-46).
27.08.2018 рішенням Сумського окружного адміністративного суду по справі №818/1884/18, залишеним без змін постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 29.11.2018 до цього ж відповідача було встановлено той факт, що посаді «заступник начальника відділу - начальник 1-го відділення відділу внутрішньої безпеки в Сумській області УВБ ГУБОЗ МВС України відповідає посада «Заступники начальника: відділу, чергової частини; начальник сектору» апарату Національної поліції (а.с.53-56)
Відповідно до ч.2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини у справі та досліджені докази, суд приходить до висновку, що відповідач, при формуванні довідку від 21.03.2018 №11/203-420 та прирівнюючи останню займану позивачем посаду до посади «начальника відділу, що не входить до складу управління», діяв у не у відповідності до вимог чинного законодавства, без врахування всіх обставин, що мали значення для правильного прийняття рішення, такі дії не відповідають ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вказане положення, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань УМВС України в Сумській області суму судового збору в розмірі 768,40 грн., сплаченого ним за подання позовної заяви згідно квитанції від 19.06.2019 №70 (а.с.4).
Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області щодо видачі довідки від 21.03.2018 №11/203-420 із зазначенням видів грошового забезпечення за невідповідною посадою.
Зобов`язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (40030, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 23, код ЄДРПОУ 08592299) на заміну довідки від 21.03.2018 №11/203-420 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідент. номер НОМЕР_1 ) для проведення перерахунку призначеної пенсії, станом на 01.01.2016 року, без обмеження граничного розміру, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3800,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням "підполковник" 2200,00 грн.; надбавка за стаж роботи - 45% від посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим) званням, що у грошовому виразі становить 2700,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15% від посадового окладу, що у грошовому виразі становить 570,00 грн.; премія у розмірі 83,55% з урахуванням усіх, наведених вище складових, що у грошовому виразі становить 7745,09 грн.
Стягнути з Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (40030, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 23, код ЄДРПОУ 08592299) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідент. номер НОМЕР_1 ) судові витрати пов`язані з оплатою судового збору в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В повному обсязі рішення складено 05.08.2019.
Суддя С.В. Воловик