Рішення № 83463567, 02.08.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2019
Номер справи
340/1240/19
Номер документу
83463567
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 серпня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1240/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Світловодський міський голова Козярчук Валентин Валентинович (27501, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 14)

про визнання протиправним та скасування розпорядження, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Світловодського міського голови Козярчука Валентина Валентиновича про визнання протиправним та скасування розпорядження.

Позов ОСОБА_1 мотивовано тим, що вона займає посаду начальника управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради. Розпорядженням Світловодського міського голови Козярчука В.В. "Про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 " №139-вс від 15.04.2019 року їй оголошено догану за порушення вимог статті 139 Кодексу законів про працю України, а саме через відсутність освітлення на Алеї парасольок у сквері біля Світловодського міського палацу культури у вечірній час 11.04.2019 року. Позивач не погоджується з цим розпорядженням, стверджуючи, що Алея парасольок, через відсутність освітлення якої її притягнуто до дисциплінарної відповідальності, не перебуває на балансі управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради, тому вона не здійснює контроль за цим об`єктом. Позивачка наполягає, що вона не вчиняла порушень трудової дисципліни та дисциплінарних проступків, натомість відповідач порушив порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначений Законом України "Про державну службу". З цих підстав просить суд визнати протиправним та скасувати спірне розпорядження відповідача.

Ухвалою судді від 24.05.2019 року у справі за цим позовом відкрито спрощене позовне провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.

У судове засідання 17.07.2019 року учасники справи не з`явилися, представник позивачки подав заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, відповідач причини неприбуття до суду не повідомив.

Відповідно до пункту 1 частини 3 та частини 9 статті 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши справу в порядку письмового провадження, дослідивши надані та зібрані докази, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 є посадовою особою органів місцевого самоврядування та обіймає посаду начальника управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради на підставі розпорядження №249-к від 28.05.2003 року. (а.с. 55)

За розпорядженням Світловодського міського голови №65-р від 12.04.2019 року створено комісію, якій доручено у термін до 15.04.2019 року дослідити обставини і надати оцінку діяльності начальника управління культури ОСОБА_1 стосовно контролю за ефективним утриманням об`єктів благоустрою. (а.с. 16)

На виконання доручення заступника Світловодського міського голови Шербини І.В. №01-13/55/4 від 12.04.2019 року позивачка надала письмові пояснення щодо відсутності освітлення на Алеї парасольок у сквері біля Світловодського міського палацу культури у вечірній час 11.04.2019 року, у яких вказала, що 11.04.2019 року на сцені Світловодського міського палацу культури успішно відбулася вистава "Майстер і Маргарита " та зазначила, що Алея парасольок не є об`єктом благоустрою та на балансі управління культури не знаходиться. (а.с. 14, 15)

15.04.2019 року на засіданні комісії з розгляду питання щодо ефективного утримання об`єктів благоустрою, створеної на підставі розпорядженням Світловодського міського голови №65-р від 12.04.2019 року, встановлено, що 11.04.2019 року у міському Палаці культури відбулася вистава Київського театру "Майстер і Маргарита ", на якій були присутні близько 500 мешканців міста, однак після закінчення вистави ними були висловлені претензії стосовно відключення освітлення Алеї парасольок. За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради земельна ділянка (сквер) біля міського Палацу культури закріплена за цим об`єктом, а всі допоміжні елементи (лавки, декоративні елементи тощо) входять до складу об`єкту благоустрою. Згідно з інформацією начальника загального відділу освітлення Алеї парасольок знаходиться у технічно справному стані, відсутність її освітлення у вечірній час 11.04.2019 року свідчить про незадовільний контроль керівництва за роботою підлеглих. За результатами розгляду питання комісія вирішила рекомендувати Світловодському міському голові вжити заходів дисциплінарного впливу до начальника управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_1 за незадовільний контроль за роботою підпорядкованих підрозділів. Крім того, членами комісії рекомендовано начальнику управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради ОСОБА_1 вжити заходів по прийняттю на баланс управління елементів благоустрою, які знаходяться біля міського Палацу культури. (а.с. 17)

Розпорядженням Світловодського міського голови №139-вс від 15.04.2019 року "Про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 " на підставі статей 139, 147-149 КЗпП України, п.20 ч.4 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" позивачці оголошено догану за порушення трудової дисципліни, а саме положень статті 139 КЗпП України. (а.с. 13)

Не погодившись з цим розпорядженням, позивачка 15.05.2019 року звернулася до суду з даним позовом.

Перевіряючи правомірність оскаржуваного розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення до посадової особи органів місцевого самоврядування, суд виходив з того, правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування визначає Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

За визначенням, наведеним у статті 1 цього Закону, служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Відповідно до частини 1 статті 2, статті 3 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Частинами 2, 3 статті 7 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Згідно зі статтею 19 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" організація навчання і підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, просування їх по службі, визначення тривалості робочого часу, порядку здійснення ними службових відряджень та відшкодування витрат на ці відрядження, а також особливості їх дисциплінарної відповідальності, вирішення інших питань, пов`язаних із службою в органах місцевого самоврядування, забезпечуються у порядку, передбаченому законом.

Відповідно до статті 139 КЗпП України працівники зобов`язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

Статтею 147 КЗпП України передбачено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення. Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.

Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника (частина 1 статті 147-1 КЗпП України).

Згідно з пунктом 10 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Відповідно до статті 148 КЗпП України дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Порядок застосування дисциплінарних стягнень унормований статтею 149 КЗпП України, відповідно до якої до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

Зі змісту оскаржуваного розпорядження №139-вс від 15.04.2019 року вбачається, що підставою для притягнення позивачки до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани стало те, що ОСОБА_1 в порушення статті 139 КЗпП України на незадовільному рівні здійснювала контроль за роботою підлеглих щодо освітлення Алеї парасольок у сквері біля Світловодського міського палацу культури у вечірній час 11.04.2019 року, оскільки відповідно до розпорядження Світловодського міського голови №61-р від 12.04.2018 року керівники структурних підрозділів несуть персональну відповідальність за утримання закріплених за ними об`єктів благоустрою та прилеглих територій.

Перевіряючи ці обставини, суд виходив з того, що правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів визначає Закон України "Про благоустрій населених пунктів".

За визначеннями, наведеними у статті 1 цього Закону, благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля; заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об`єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.

Частиною 1 статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: 1) затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; 2) затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; 3) створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб`єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); 4) визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об`єктів благоустрою.

Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: 1) забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 2) організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях; 3) організація місць відпочинку для населення; 4) затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів; 5) здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо; 6) визначення місць стоянок транспортних засобів та майданчиків для паркування на об`єктах благоустрою; 7) визначення графіків роботи зовнішнього освітлення території; 8) визначення на об`єктах благоустрою місць розміщення громадських вбиралень; 9) залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 10) визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об`єктів благоустрою; 11) визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища; 12) інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; 13) участь у проведенні щорічного всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку"; 14) видача дозволу на порушення об`єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених цим Законом.

Статтями 12, 13 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

До об`єктів благоустрою населених пунктів належать: 1) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам`ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б) пам`ятки культурної та історичної спадщини; в) майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д) кладовища; е) інші території загального користування; 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

До об`єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

Відповідно до статті 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" елементами (частинами) об`єктів благоустрою є: 1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів; 2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об`єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; 3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; 4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; 5) технічні засоби регулювання дорожнього руху; 6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території; 7) комплекси та об`єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; 8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків; 9) малі архітектурні форми; 10) інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об`єкта благоустрою.

До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); сходи, балюстради; паркові містки; огорожі, ворота, ґрати; інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші елементи благоустрою, визначені законодавством.

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об`єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Статтею 29 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що власники об`єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об`єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.

Забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів на території об`єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюються балансоутримувачами цих об`єктів благоустрою.

Відповідно до пунктів 5.1.2, 5.1.3, 5.2.1 Правил благоустрою території міста Світловодська, затверджених рішенням Світловодської міської ради Кіровоградської області №1651 від 29.06.2010 року (а.с. 62 - 76), органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають балансоутримувачів об`єктів благоустрою комунальної власності, в тому числі і на конкурентних засадах відповідно до закону. Балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об`єкта благоустрою власними силами або може в тому числі і на конкурентних засадах залучати до цього інші підприємства, установи, організації.

Благоустрій та утримання в належному стані територій парків, лісопарків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів.

Благоустрій та утримання у належному стані вказаних об`єктів включає зокрема освітлення територій.

На виконання вказаних Правил за розпорядженням Світловодського міського голови №61-р від 12.04.2018 року, з метою впорядкування території міста Світловодська, поліпшення санітарно-екологічного стану, приведення в належний стан об`єктів благоустрою (закладів культури і охорони здоров`я, освітніх та спортивних закладів) та прилеглих до них територій, покладено персональну відповідальність на керівників структурних підрозділів виконавчих органів Світловодської міської ради та виконавчого комітету міської ради за належний стан об`єктів благоустрою (закладів культури і охорони здоров`я, освітніх та спортивних закладів) та прилеглих до них територій в межах згідно п.5.1.5 Правил благоустрою м. Світловодська. Керівників структурних підрозділів виконавчих органів Світловодської міської ради та виконавчого комітету міської ради у термін до 01.05.2018 року зобов`язано розробити та подати на затвердження міськвиконкому заходи з утримання та ремонту об`єктів благоустрою (закладів культури і охорони здоров`я, освітніх та спортивних закладів) та прилеглих до них територій. (а.с. 103)

Відповідно до Положення про управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради, затвердженого рішенням Світловодської міської ради №1532 від 30.03.2010 року, управління культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради є структурним підрозділом виконавчого комітету Світловодської міської ради, підзвітне та підконтрольне міському голові та управлінню культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації. Основними завданнями управління є: 1) реалізація державної політики у сфері культури, туризму та державної мовної політики; 2) забезпечення: вільного розвитку культурно-мистецьких процесів; доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина; сприяння: відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин; захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури, туризму, а також споживачів культурного і туристичного продукту, встановленню контролю за його якістю; загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного різноманітного культурного продукту; 4) участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм розвитку культури, туризму та мовної політики (п.3). Начальник управління здійснює керівництво його діяльністю, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань. (а.с. 77 - 80)

Згідно з Посадовою інструкцією начальника культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради начальник управління здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій. (а.с. 56 - 57)

Як установлено судом, позивачку було притягнено до дисциплінарної відповідальності за неякісне виконання нею посадових завдань та обов`язків щодо здійснення контролю за роботою підлеглих щодо освітлення Алеї парасольок у сквері біля Світловодського міського палацу культури у вечірній час - 11.04.2019 року. Воднораз, відповідач не надав до суду жодних доказів закріплення скверу біля Світловодського міського палацу культури та Алеї парасольок, як об`єктів благоустрою, за управлінням культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради, не надав також доказів того, що вказане управління є балансоутримувачем цих об`єктів благоустрою.

Суд витребував у відповідача докази прийняття ним рішення про розміщення (влаштування, введення в експлуатацію як освітлювального приладу) Алеї парасольок у сквері біля Світловодського міського палацу культури, однак таких доказів суду не надано.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У ході розгляду справи відповідачем не доведено, що на позивачку, як на начальника культури і туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради чи на підпорядкованих їй працівників цього управління нормативними та/чи розпорядчими актами покладено обов`язок щодо контролю за такими об`єктами благоустрою як сквер біля Світловодського міського палацу культури та Алея парасольок, а отже і не доведено правомірність накладення на позивачку дисциплінарного стягнення на підставі розпорядження №139-вс від 15.04.2019 року за неналежний контроль за роботою підлеглих.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності за розпорядженням №139-вс від 15.04.2019 року здійснено відповідачем безпідставно, тож таке розпорядження є протиправним. Відтак позов про його скасування слід задовольнити.

Воднораз, доводи позову про порушення процедури притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначеної Законом України "Про державну службу", суд відхиляє, оскільки відповідно до пункту 11 частини 3 статті 3 Закону України "Про державну службу", його дія не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак, здійснені позивачкою судові витрати на сплату судового збору у сумі 768,40 грн. (а.с. 4) слід стягнути на її користь за рахунок бюджетних асигнувань Світловодської міської ради.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Світловодського міського голови Козярчука Валентина Валентиновича ( 27501, Кіровоградська область , м. Світловодськ, вул. Героїв України , 14) задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження Світловодського міського голови №139-вс від 15.04.2019 року "Про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 ".

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору в сумі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Світловодської міської ради (код ЄДРПОУ 35825788).

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш