
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 серпня 2019 рокум. ПолтаваСправа №816/1166/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Кукоби О.О., розглянувши у письмовому провадженні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Лохвицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Лохвицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, у якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 23.04.18, просила:
визнати протиправним та скасувати рішення від 11.04.18 №Б-37/02 про відмову в перерахунку пенсії;
зобов`язати відповідача провести з 1.10.17 перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23.04.18 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників.
30.05.18 суд перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.06.18 провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду в адміністративній справі №816/26/18.
Згідно з частиною першою статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення.
Зупиняючи провадження у цій справі суд виходив з наявності неоднакової практики застосування судами положень частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та пункту 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.11 №1210, та зазначив, що висновки Верховного Суду, сформовані за результатами розгляду адміністративної справи №816/26/18, будуть обов`язковими для врахування судом під час розгляду цієї справи, що сприятиме повному та об`єктивному розгляду справи.
Разом з цим, Рішенням Конституційного Суду України від 25.04.19 №1-р(ІІ)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення „дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.19 №543 абзац перший пункту 9-1 Порядку №1210 викладено в такій редакції: "За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:".
За таких обставин, зважаючи на урегулювання спірних відносин шляхом внесення змін до законодавства, суд, з метою виконання завдань адміністративного судочинства, беручи до уваги наявність у позивача права на розгляд його справи у розумні строки, дійшов висновку про необхідність поновлення провадження у цій справі.
Частиною третьою статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Провадження у цій справі зупинено після переходу суду до її розгляду у порядку письмового провадження.
А відтак, розгляд справи слід продовжити у порядку письмового провадження.
Керуючись статтями 237, 248, 256, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Провадження в адміністративній справі №816/1166/18 за позовом ОСОБА_1 до Лохвицького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії поновити.
Розгляд справи продовжити у порядку письмового провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.
Суддя О.О. Кукоба