
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"06" серпня 2019 р. справа № 300/1306/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання ОСОБА_1 про об`єднання позовів, в адміністративній справі
за позовною заявою Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
до ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.06.2019 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) (а.с.1-2).
На адресу суду 02.08.2019 відповідачем - ОСОБА_1 (надалі, також - ОСОБА_1 ) подано клопотання про об`єднання позовів від 01.08.2019. Вказане клопотання мотивовано тим, що у провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває справа №300/1597/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення. Відповідач вказує на те, що предметом розгляду даних справ та підставою заявлення позовних вимог позивачами у обох справах є податкове повідомлення-рішення №0058255-5102-0910 від 07.08.2018. Відтак, на переконання ОСОБА_1 його позовна вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0058255-5102-0910 від 07.08.2018 є похідною стосовно вимоги Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про стягнення податкового боргу в сумі 16666,67 грн.
Враховуючи наведені обставини, відповідач просить суд об`єднати в одне провадження адміністративні справи за №300/1306/19 та №300/1597/19, у відповідності до приписів статті 172 КАС України.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та подане клопотання, суд зазначає таке.
Згідно із частинами 1-2 статті 172 КАС України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами:
1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;
2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;
3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Враховуючи те, що адміністративні справи №300/1306/19 та №300/1597/19 не об`єднані ні спільними позивачами ні відповідачами, а також, не характеризуються одним предметом спору, суд вважає твердження відповідача стосовно наявності правових підстав для об`єднання таких справ у одне провадження - помилковими.
Відповідно до приписів частини третьої статті 172 КАС України об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.
Водночас, слід звернути увагу на положення частини 2 статті 262 КАС України, згідно із яким, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Пунктом 3 ухвали суду про відкриття провадження у справі від 24.06.2019 постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Таким чином, розгляд даної адміністративної справи по суті розпочався 24.07.2019, а отже, відповідачем пропущено встановлений частиною 3 статті 172 КАС України строк для подання заяви про об`єднання справ в одне провадження. Жодних пояснень та доказів на підтвердження поважності причин пропуску такого строку суду не надано.
Разом з цим, судом встановлено, що станом на момент розгляду поданого відповідачем клопотання, провадження у адміністративній справі №300/1597/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення не відкрито.
Відтак, з огляду на вищенаведені обставини та висновок суду про відсутність правових підстав, визначених статтею 172 КАС України, для об`єднання справ №300/1597/19 та №300/1306/19 в одне провадження, клопотання ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Подане відповідачем 02.08.2019 клопотання про об`єднання позовів розглянуто 06.08.2019, у зв`язку із тим, що суддя Тимощук О.Л., відповідно до наказу голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду №136-В від 04.07.2019, з 19.07.2019 по 02.08.2019 перебував у щорічній основній відпустці.
На підставі наведеного, керуючись статтями 172, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про об`єднання позовів - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.