Рішення № 83462560, 16.07.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2019
Номер справи
280/1543/19
Номер документу
83462560
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

16 липня 2019 року Справа № 280/1543/19 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянувши у місті Запоріжжі у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Промелектроніка"

до Державної фіскальної служби України

до Головного управління ДФС у Запорізькій області

про зобов`язання вчинити реєстрацію податкових накладних,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Промелектроніка" (надалі - позивач або ТОВ "Промелектроніка") звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Державної фіскальної служби України (надалі - відповідач 1), Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - відповідач 2), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 2:

№ 1074760/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 221 від 28.11.2018

№ 1074759/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 222 від 28.11.2018

№ 1074754/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 226 від 29.11.2018

№ 1055754/24510970 від 21 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 232 від 30.11.2018

№ 1055748/24510970 від 21 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 235 від 29.11.2018

№ 1063090/24510970 від 29 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 186 від 26.11.2018

№ 1024231/24510970 від 13 грудня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 140 від 10.07.2018

№ 1024236/24510970 від 13 грудня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 141 від 10.07.2018

№ 1066357/24510970 від 01 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 110 від 16.11.2018

№ 1054369/24510970 від 18 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 27 від 03.07.2018

та зобов`язати відповідача1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначені податкові накладні.

Ухвалою суду від 10.04.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено перше судове засідання на 03.05.2019 без виклику сторін.

03.05.2019 зупинено провадження у справі для примирення сторін та наступне судове засідання призначено на 11.06.2019 року

Позивач в обґрунтування позову та відповіді на відзив (від 31.05.2019 вх.№22322) посилається на те, що на виконання норм чинного законодавства складено податкові накладні № 221 від 28.11.2018; № 222 від 28.11.2018; № 226 від 29.11.2018; № 232 від 30.11.2018; № 235 від 29.11.2018; № 186 від 26.11.2018; № 140 від 10.07.2018; 141 від 10.07.2018; № 110 від 16.11.2018; № 27 від 03.07.2018, які намагався зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), однак, позивачем отримано квитанції, в яких зазначено, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення вказано внесення позивача до критеріїв ризиковості платника податків. Позивачем були надані письмові пояснення та копії документів на підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним. Проте, рішеннями комісії № 1074760/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074759/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074754/24510970 від 12.02.2019 року; № 1055754/24510970 від 21.02.2019 року; № 1055748/24510970 від 21.01.2019 року; № 1063090/24510970 від 29.01.2019 року; № 1024231/24510970 від 13.12.2018 року; № 1024236/24510970 від 13.12.2018 року; № 1066357/24510970 від 01.01.2019 року; № 1054369/24510970 від 18.01.2019 року відмовлено в реєстрації податкових накладної. Позивач з прийнятими рішеннями не погоджується, вважає їх помилковими, прийнятими відповідачем безпідставно і необґрунтовано, за відсутності об`єктивного розгляду наданих документів та пояснень, такими, що порушують його права, як платника податку на додану вартість. Додатково у позові просить стягнути витрати на правничу допомогу у розмірі 5000 грн. Просить задовольнити позовні вимоги.

Представником відповідачів 1 та 2 подано до суду відзив на адміністративний позов (вх. №17411 від 02.05.2019), в якому відповідачі позовні вимоги не визнали з підстав, викладених у відзиві зазначивши, що реєстрація податкових накладних виписаних ТОВ "Промелектроніка" була зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. Рішення про відмову у реєстрації податкових накладних приймались Комісією регіонального рівня ГУ ДФС у Запорізькій області, та їх не скасовано, а тому у ДФС України відсутні підстави для реєстрації вказаних податкових накладних. Проаналізувавши копії документів, поданих ТОВ "Промелектроніка" до повідомлення по заблокованій податковій накладній, Комісією прийняті зазначені вище рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, оскільки платником податку не у повному обсязі надані документи, надання яких передбачено п.14 Постанови КМУ №117, а саме: не надано розрахункових документів з постачальниками; документів складського обліку (інвентаризаційних документів); первинних документів щодо транспортування товару від постачальника до ТОВ "Промелектроніка". Враховуючи зазначене, відповідач вважає, що дії відповідачів є правомірними. Додатково у поясненнях заявив клопотання щодо зменшення розміру суми стягнення на правничу допомогу через необґрунтованість витрат позивача на правничу допомогу. Просив відмовити у задоволенні позову.

Також у відзиві відповідач зазначає про необхідність зменшення витрат на правничу допомогу, яку позивач заявляє до стягнення з відповідача, з причин того, що на думку відповідача справа з розгляду зазначеного спору є стандартною, предметом спору є обставини та правовідносини, які вже неодноразово були предметом позовів з боку позивача до тих самих Відповідачів та, відповідно підготовка та участь у такий справі не потребує проведення повторного правового аналізу та роз`яснень клієнту тих самих правових норм, а також особливих адвокатських знань та вмінь. Крім того, відповідач зазначає, що платіжне доручення № 11 від 26.11.2018 року, яке було надано позивачем як доказ оплати правничої допомоги у цій справі, було також надано як доказ сплати правничої допомоги у іншій справі.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Промелектроніка" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є платником податку на додану вартість. Одним з профільних видів діяльності підприємства є оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткуванням, деталями до нього (46.52).

З витягу №1708264500154 від 16.11.2017 з реєстру платників податку на додану вартість вбачається, що позивач з 03.07.1997 року зареєстрований платником податку на додану вартість (т. 2 а.с. 109).

01.12.2017 року між позивачем та ТОВ «АПР Європейський» був укладений договір № 010 суборенди нежитлового приміщення, за умовами якого позивач прийняв у тимчасове оплатне користування частину нежитлового приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд. 4-А , а саме кімнати № 33 площею 58,3 кв.м. та кімнати 34 площею 30 кв.м. (т. 2 а.с. 129-131).

05.03.2018 року між позивачем та ТОВ «Нова Пошта» був укладений договір №204244 про надання послуг з організації перевезення відправлень, за умовами якого позивачу надавались послуги з організації перевезення відправлення та надання інших послуг, пов`язаних із організацією перевезення відправлення (т. 2, а.с. 133-138).

1) Щодо Рішення відповідача 2 № 1074760/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 221 від 28.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Постачальник) та Державним підприємством «Луцький ремонтний завод «Мотор» (далі - покупець) укладено Договір поставки № 889/КТ від 23.11.2018 року (том 1 а.с.38-44).

Предметом договору визначено, постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених договором поставити запасні частини, вказані у Специфікації №1 (Додаток 1 до цього Договору), надалі «Продукція», а Покупець - прийняти та оплатити таку Продукцію, яка відповідає І-ій категорії.

Сторонами підписана специфікація до вищевказаного договору на товар ротор з плунжерами, номенклатурний номер 3035,0780-5 в кількості 3 на загальну суму 931320,00 грн. (том 1 а.с.45).

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001930 від 28.11.2018 на товар 3035.070-05 ротор з плунжерами в кількості 2 шт. В загальному розмірі 620880,00 грн. (том 1 а.с.46).

В рамках вказаного договору сторонами підписано видаткову накладну №РН-02312 від 28.11.2018 року на товар 3035.070-05 ротор з плунжерами в кількості 2 шт. В загальному розмірі 620880,00 грн. (том 1 а.с.47).

Покупець товар оплатив, у підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 1139 від 11.12.2018 року (том 1 а.с.49).

Позивачем 28.11.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 221 від 28.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том 1 а.с.59).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280794471. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 221 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 60).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 28.11.2018 №221 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ГІН № 221, а саме: Договір № 889/кт від 23 листопада 2018 року, рахунок-фактура № СФ-0001930 від 28 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02312 від 28 листопада 2018 року, експрес-накладна № 59000381909625 від 28.11.2018 року, платіжне доручення № 1139 від 11.12.2018 року, Договір постачання № 173 від 08.10.2018 року, укладений з TOB «СІДЕКО», видаткова накладна № 311213 від 27 листопада 2018 року( п.1), податкова накладна № 311213 від 27.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 311213 від 27.11.2018 року ,а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача (том 1 а.с.61).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 12.02.2019 № 1074760/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.62-63).

2) Щодо Рішення відповідача 2 № 1074759/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 222 від 28.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Постачальник) та Державним підприємством «Луцький ремонтний завод «Мотор» (далі - Покупець) укладено Договір поставки № 818/КТ від 06.12.2017 року (том 1 а.с.64-70).

Предметом договору визначено, постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених договором поставити запасні частини, вказані у Специфікації №1 (Додаток 1 до цього Договору), надалі «Продукція», а Покупець - прийняти та оплатити таку Продукцію, яка відповідає І-ій категорії.

Сторонами підписана специфікація до вищевказаного договору № 818/КТ від 06.12.2017 року на товар: №3021.056, Серьга, в кількості 10шт.; 495278-01, Опора, в кількості 10 шт.; АМЧЄС-1, чувствительный элемент, в кількості 20 шт.; АМЧЄС-2, чувствительный элемент, в кількості 20 шт.; АМЧЄС-7, чувствительный элемент, в кількості 60 шт.; АМЧЄС-8, чувствительный элемент, в кількості 60 шт.; СП-20У, Свеча, в кількості 100 шт.; СП-54УК, Свеча, у кількості 30 шт.; Т-99, Термопара, в кількості 150 шт.; Д-3-2, Датчик, в кількості 10 шт., на загальну суму 12944310,84 грн. (том 1 а.с.71).

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001931 від 28.11.2018 на товар: Д-3-2, Датчик, в кількості 1 шт.; АМЧЄС-8, чувствительный элемент, в кількості 2 шт.; АМЧЄС-7, чувствительный элемент, в кількості 4 шт.; АМЧЄС-2, чувствительный элемент, в кількості 7 шт. В загальному розмірі 683575,84 грн. (том 1 а.с.72).

В рамках вказаного договору сторонами підписано видаткову накладну №РН-02313 від 28.11.2018 року на товар: Д-3-2, Датчик, в кількості 1 шт.; АМЧЄС-8, чувствительный элемент, в кількості 2 шт.; АМЧЄС-7, чувствительный элемент, в кількості 4 шт.; АМЧЄС-2, чувствительный элемент, в кількості 7 шт. В загальному розмірі 683575,84 грн. (том 1 а.с.73).

Покупець вищевказаний товар оплатив, на підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 1125 від 10.12.2018 року (том 1 а.с.75).

Позивачем 28.11.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем подано податкову накладну № 222 від 28.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том1 а.с.93-94).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280795927. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 222 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 95).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 28.11.2018 №222 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 222, а саме: Договір № 818/кт від 06 грудня 2017 року, специфікаціїя, рахунок-фактура № СФ-0001931 від 28 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02313 від 28 листопада 2018 року, експрес-накладна № 59000381909625 від 28.11.2018 року.; платіжне доручення № 1125 від 10.12.2018 року; Договір постачання № 173 від 08.10.2018 року, укладений з TOB «СІДЕКО», видаткова накладна № 311212 від 27 листопада 2018 року( п.1-3), податкова накладна № 311212 від 27.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 311212 від 27.11.2018 року, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 241 від 01.10.2018 року, укладений з TOB «МОРСЛЕД ЛТД», видаткова накладна № 561 від 28 листопада 2018 року( п.1), податкова накладна № 272 від 28.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC як електронний доказ (том 1 а.с.96).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 12.02.2019 № 1074759/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.97-98).

3) Щодо Рішення відповідача 2 № 1074754/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 226 від 29.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Постачальник) та Державним підприємством «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» (далі - Покупець) укладено Договір № 14-18-116/3081566/ПЕ від 20.11.2018 року (том 1 а.с.99-102).

Предметом договору визначено, постачальник зобов`язується передати, а Покупець - прийняти і оплатити вогонь аеронавігаційний бортовий червоний БАНО-7М-К, вогонь аеронавігаційний бортовий зелений, БАНО-7М-3л, надалі-Продукція, згідно Специфікації.

Сторонами підписана специфікацію №1 від 20.11.2018 на товар: вогонь аеронавігаційний бортовий червоний БАНО-7М-К в кількості 1 шт.; вогонь аеронавігаційний бортовий зелений, БАНО-7М-3л. в кількості 1 шт., на загальну суму 94056,86 грн. (том 1 а.с.103).

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001866 від 20.11.2018 на товар: Д вогонь аеронавігаційний бортовий червоний БАНО-7М-К в кількості 1 шт.; вогонь аеронавігаційний бортовий зелений, БАНО-7М-3л. в кількості 1 шт., на загальну суму 94056,86 грн. (том 1 а.с.105).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-02329 від 29.11.2018 року на товар: вогонь аеронавігаційний бортовий червоний БАНО-7М-К в кількості 1 шт.; вогонь аеронавігаційний бортовий зелений, БАНО-7М-3л. в кількості 1 шт., на загальну суму 94056,86 грн. (том 1 а.с.106).

Сторонами підписано акти приймання-передачі ТМЦ від 29.11.2018, яким засвідчено факт передачі вогонь аеронавігаційний бортовий червоний БАНО-7М-К в кількості 1 шт.; вогонь аеронавігаційний бортовий зелений, БАНО-7М-3л. в кількості 1 шт. (том 1 а.с.108).

Покупець вищевказаний товар оплатив, на підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 643 від 21.02.2019 року (том 1 а.с.104).

Позивачем 29.11.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 226 від 29.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том1 а.с.124-125).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280585826. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 226 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 126).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 29.11.2018 №226 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 226, а саме: Договір № 14-18-116/3081566/ПЕ від 20 листопада 2018 року, специфікація № 1,рахунок-фактура № СФ-0001866 від 20 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02329 від 29 листопада 2018 року, експрес-накладна № 59000382141342 від 29.11.2018 року, акт приймання-передачі ТМЦ від 29.11.2018 року, платіжне доручення № 643 від 21.02.2019 року., Договір постачання № 241 від 01.10.2018 року, укладений з TOB «МОРСЛЕД ЛТД», видаткова накладна № 563 від 28 листопада 2018 року( п.1), податкова накладна № 271 від 28.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC як електронний доказ ,а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 3/11 від 05.11.2018 року, укладений з TOB «ДІСПЕТ», видаткова накладна № 1049 від 29 листопада 2018 року, податкова накладна № 6 від 29.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових № 6 від 29.11.2018 року (том 1 а.с.126).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 12.02.2019 № 1074754/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.128-129).

4) Щодо Рішення відповідача 2 № 1055754/24510970 від 21 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 232 від 30.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Постачальник) та Державним підприємством «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» (далі - Покупець) укладено Договір № ПЕ/06/11-18 від 06.11.2018 року (том 1 а.с.130-132).

Предметом договору визначено, постачальник зобов`язується поставити покупцю товар згідно Специфікації (Додаток №1), а покупець зобов`язується прийняти цей товар та своєчасно здійснити його оплату на умовах даного Договору.

Сторонами підписана специфікація відповідно до договору №ПЕ 06/11-18 від 06.11.2018 на товар: Шланг ущільнювальний Л39 7401-01 39740068; Шланг ущільнювальний Л39 7401-01 39740073, на загальну суму 237529,20 грн. (том 1 а.с.133).

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001798 від 06.11.2018 на товар: Л39.7403.01 Шланг герметизации передней кабины, в кількості - 2 шт.; Л39.7403.01 Шланг герметизации задней кабины, в кількості - 2 шт., на загальну суму 237529,20 грн. (том 1 а.с.134).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-02335 від 30.11.2018 року на товар: Л39.7404.01 Шланг герметизации задней кабины, в кількості - 1 шт., на загальну суму 59382,30 грн. (том 1 а.с.136).

Покупець вищевказаний товар оплатив, на підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 216 від 05.02.2019 року (том 1 а.с.135).

Позивачем 30.11.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем подано податкову накладну № 232 від 30.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том1 а.с.147-148).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280396789. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 232 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 149).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 30.11.2018 №232 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 232, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № ПЕ 06/11-18 від 06 листопада 2018 року, специфікація, рахунок-фактура № СФ-0001798 від 06 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02335 від 30 листопада 2018 року, експрес-накладна № 59000382421686 від 30.11.2018 року; платіжне доручення № 216 від 05.02.2019 року, Договір постачання № 1/11-18 від 01.11.2018 року, укладений з ТОВ «ЛЕВРОС», видаткова накладна № 910 від 29 листопада 2018 року (п.1), податкова накладна № 42 від 29.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми М.Е . БОС як електронний доказ, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача (том 1 а.с.150).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 21.01.2019 № 1055754/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.151-152).

5) Щодо Рішення відповідача 2 № 1055748/24510970 від 21 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 235 від 29.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Продавець) та Державним підприємством «Запорізький державний авіаційний ремонтний завод МіГремонт» (далі - Покупець) укладено Договір купівлі-продажу № 1370/3/2017 від 12.01.2017 року (том 1 а.с.153-154).

Предметом договору визначено, продавець зобов`язується передати у власність покупця товар в номенклатурі, кількості та по ціні, що вказані в договорі та специфікаціях, що є невід`ємною частиною договору. Покупець в свою чергу, зобов`язується прийняти цей товар і сплатити за нього визначену грошову суму.

Сторонами підписана додаткова угода від 03.07.2017 №2 до вищевказаного договору.

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001141 від 24.07.2018 на товар: ДУСВЧ2-30АТ датчик №1260780649, в кількості - 1 шт., на загальну суму 81505,12 грн. (том 1 а.с.157).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-02333 від 29.11.2018 року на товар: ДУСВЧ2-30АТ датчик, в кількості - 2 шт., на загальну суму 163010,23 грн. (том 1 а.с.158).

Покупець вищевказаний товар оплатив, на підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 4389 від 01.10.2018 року (том 1 а.с.156).

Позивачем 29.11.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 235 від 29.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том1 а.с.173).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280336308. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 235 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 175).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 29.11.2018 №235 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які саме документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 235, а саме: Договір № 4370/3/2017 від 12 січня 2017 року, додаткова угода № 2, рахунок-фактура № СФ-0001141 від 24 липня 2018 року, видаткова накладна № РН-02333 від 29 листопада 2018 року, платіжне доручення № 4389 від 01.10.2018 року, Договір постачання № 1/11-18 від 01.11.2018 року, укладений з ТОВ «ЛЕВРОС», видаткова накладна № 903 від 28 листопада 2018 року (п.1), податкова накладна № 41 від 28.11.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми М.Е . БОС як електронний доказ, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача. (том 1 а.с.174).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 21.01.2019 № 1055748/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.176-177).

6) Щодо Рішення відповідача 2 № 1063090/24510970 від 29 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 186 від 26.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Продавець) та Державним підприємством Державним підприємством «Харківський машинобудівний завод ФЕД» (далі - Покупець) укладено Договір купівлі-продажу № ПЕ-18/3 від 04.10.2018 року (том 1 а.с.178-184).

Договором визначено, що продавець зобов`язується передати у власність покупця продукцію, в номенклатурі, кількості та по ціні, згідно специфікації, що є невід`ємною частиною цього договору, а Покупець в порядку та на умовах, визначених цим Договором, зобов`язується прийняти й оплатити вартість товару.

Сторонами підписана специфікація №СФ-0002532 на товар: ПТ-5Т Патрон термочувствительный, в кількості 100 шт., на загальну суму 2961000,00 грн. (том 1 а.с.185).

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0002532 від 03.11.2017 на товар: ПТ-5Т Патрон термочувствительный, в кількості 100 шт., на загальну суму 2961000,00 грн. (том 1 а.с.187).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-02280 від 26.11.2018 року на товар: ПТ-5Т Патрон термочувствительный, в кількості 5 шт., на загальну суму 148050,00 грн. (том 1 а.с.186).

Покупець товар не оплатив, на дату подачі позову існує заборгованість у підтвердження чого слугує акт звірки (п.24) (том.1 а.с.190).

Позивачем 26.11.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 186 від 26.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том1 а.с.201).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280571917. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 186 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 202).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п. 201.16. ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 26.11.2018 №186 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, надав пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 186, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № ПЕ-18/3 від 04 жовтня 2018 року, специфікація № СФ-0002532, рахунок-фактура № СФ-0002532 від 03 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02280 від 26 листопада 2018 року, експрес-накладна № 59000381199135 від 28.11.2018 року, довіреність № 1659 від 26 листопада 2018 року на отримання товару, акт звірки ( п.24).,Договір постачання № 173 від 08.10.2018 року, укладений з ТОВ «СІДЕКО», видаткова накладна № 311211 від 26 листопада 2018 року( п.4), податкова накладна 311211 від 26 листопада 2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних 311211 від 26 листопада 2018 року, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача (том 1 а.с.203).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 29.01.2019 № 1063090/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.204-205).

7) Щодо Рішення відповідача 2 № 1024231/24510970 від 13 грудня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 140 від 10.07.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Постачальник) та Державним підприємством «Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання Промінь» (далі - Покупець) укладено Договір поставки № 121/17 від 04.09.2017 року (том 1 а.с.206-211).

Договором визначено, що Постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, поставити та передати у власність Покупця товар, в асортименті та якості радіоелектронну та електронновакумну продукцію до ЗРК С-125М1 згідно специфікації, а Покупець прийняти - й оплатити вказаний товар за вартістю поставки, на умовах та в порядку, визначених Договором.

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001084 від 10.07.2018 року на товар: СЛ-221ТВ електродвигун, в кількості 1 шт.; РШАВ14 вилка, в кількості 6 шт.; П2Г3 3П4Н перемикач, в кількості 2 шт.; П2Г3 6П2Н перемикач, в кількості 2 шт.; П2Г3 4П3Н перемикач, в кількості 2 шт.; П1Т3-1В перемикач, в кількості 15 шт.; ПКн2-1В кнопка Замена ПКН2-1Т (всеклиматическое исполнение), в кількості 15 шт.; П1Т4-1В перемикач, в кількості 11 шт.; на загальну суму 60112,19 грн. (том 1 а.с.213).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-0001358 від 10.07.2018 року на товар: СЛ-221ТВ електродвигун, в кількості 1 шт.; РШАВ14 вилка, в кількості 6 шт.; П2Г3 3П4Н перемикач, в кількості 2 шт.; П2Г3 6П2Н перемикач, в кількості 2 шт.; П2Г3 4П3Н перемикач, в кількості 2 шт.; П1Т3-1В перемикач, в кількості 15 шт.; ПКн2-1В кнопка Замена ПКН2-1Т (всеклиматическое исполнение), в кількості 15 шт.; П1Т4-1В перемикач, в кількості 11 шт.; на загальну суму 60112,19 грн. (том 1 а.с.212).

Покупець вищевказаний товар оплатив, на підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 28 від 20.07.2018 року (том 1 а.с.214).

Позивачем 10.07.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 140 від 10.07.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том1 а.с.237-238).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9152235943. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 140 прийнята, реєстрація зупинена (том 1 а.с. 239).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 10.07.2018 №140 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, надав пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 140, а саме: Договір 121/17 від 04 вересня 2017 року рахунок-фактура № СФ-0001084 від 10 липня 2018 року, видаткова накладна № РН-0001358 від 10 липня 2018 року, експрес-накладна № 59000349405444 під 10.07.2018 року, платіжне доручення № 28 від 20.07.2018 року, Договір постачання № 98/120 від 25.05.2018 року, укладений з TOB «ЛЮМЕН ІОА», видаткова накладна № 57 від 09 липня 2018 року ( п.29,30,32,33,34,36,38), податкова накладна № 1 від 09.07.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 09.07.2018 року, копія довіреності на отримання товару № 161 від 09 липня 2018 року а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 9/7-18 від 09.07.2018 року, укладений з TOB «МЕТЛАЙНШГ», видаткова накладна № 272 від 09 липня 2018 року ( п.12), податкова накладна № 1 від 09.07.2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 09.07.2018 року ,копія довіреності на отримання товару № 169 від 09 липня 2018 року. (том 1 а.с.240).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 13.12.2018 № 1024231/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 1 а.с.241-242).

8) Щодо Рішення відповідача 2 № 1024236/24510970 від 13 грудня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 141 від 10.07.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Постачальник) та Державним підприємством Державним підприємством «Житомирський ремонтний завод радіотехнічного обладнання Промінь» (далі - Покупець) укладено Договір поставки № 121/17 від 04.09.2017 року (том 1 а.с.243-248).

Договором визначено, що Постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, поставити та передати у власність Покупця товар, в асортименті та якості радіоелектронну та електронновакумну продукцію до ЗРК С-125М1 згідно специфікації, а Покупець прийняти - й оплатити вказаний товар за вартістю поставки, на умовах та в порядку, визначених Договором.

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001001 від 27.06.2018 року на товар: П214А транзистор, в кількості 9 шт.; П307В транзистор, в кількості 5 шт.; 2Т803А транзистор, в кількості 2 шт.; П2Г3 6П2Н перемикач, в кількості 2 шт.; П2Г3 4П3Н перемикач, в кількості 5 шт.; 2Т608А транзистор, в кількості 5 шт.; 2Т809А транзистор, в кількості 5 шт.; 1Т905 транзистор, в кількості 10 шт.; 2П306А транзистор, в кількості 2 шт.; П210А транзистор, в кількості 7 шт.; РЭС48Б (205) реле, в кількості 2 шт.; РЭС48Б (204) реле, в кількості 2 шт.; РЭС55А 601 реле, в кількості 5 шт.; РЭС55А 609 реле, в кількості 1 шт.; 2Д201А діод, в кількості 14 шт.; Д237А діод, в кількості 25 шт.; Д814А діод, в кількості 20 шт.; 1ГИ03/01-1 модуль, в кількості 1 шт.; 136ЛР1 мікросхема, в кількості 10 шт.; 136ЛР3 мікросхема, в кількості 10 шт.; 2УС652 мікросхема, в кількості 5 шт.; 2УС653 мікросхема, в кількості 5 шт.; 2УС654 мікросхема, в кількості 5 шт.; 2УС657 мікросхема, в кількості 5 шт.; СР75-199ФВ роз`єм мікросхема, в кількості 2 шт., на загальну суму 40776,44 грн. (том 1 а.с.249).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-0001359 від 10.07.2018 року на товар: П214А транзистор, в кількості 9 шт.; П307В транзистор, в кількості 5 шт.; 2Т803А транзистор, в кількості 5 шт.; 2Т608А транзистор, в кількості 5 шт.; 2Т809А транзистор, в кількості 5 шт.; 1Т905 транзистор, в кількості 10 шт.; 2П306А транзистор, в кількості 2 шт.; П210А транзистор, в кількості 4 шт.; РЭС48Б (205) реле, в кількості 2 шт.; РЭС48Б (204) реле, в кількості 2 шт.; РЭС55А 601 реле, в кількості 5 шт.; РЭС55А 609 реле, в кількості 1 шт.; 2Д201А діод, в кількості 8 шт.; Д237А діод, в кількості 10 шт., 136ЛР1 мікросхема, в кількості 10 шт.; 136ЛР3 мікросхема, в кількості 10 шт.; 2УС652 мікросхема, в кількості 5 шт.; 2УС653 мікросхема, в кількості 5 шт.; 2УС654 мікросхема, в кількості 5 шт.; 2УС657 мікросхема, в кількості 5 шт.; СР75-199ФВ роз`єм мікросхема, в кількості 2 шт.; П210А транзистор, в кількості 3 шт.; 2Д201А діод, в кількості 6 шт.; Д237А діод, в кількості 15 шт., на загальну суму 21920,17 грн. (том 1 а.с.250).

Покупець вищевказаний товар оплатив, на підтвердження в матеріалах справи наявне платіжне доручення № 28 від 20.07.2018 року (том 2 а.с.1).

Позивачем 10.07.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 141 від 10.07.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том 2 а.с.39-40).

Згідно з квитанцією від 24.07.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9152236221. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 141 прийнята, реєстрація зупинена (том 2 а.с. 41).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 24.07.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.22: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 10.07.2018 №141 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, надав пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 141, а саме: Договір № 121/17 від 04 вересня 2017 року, рахунок-фактура № СФ-0001001 від 27 червня 2018 року, видаткова накладна № РН-0001359 від 10 липня 2018 року, експрес-накладна № 59000349405444 від 10.07.2018 року, платіжне доручення № 28 від 20.07.2018 року .,Договір постачання № 98/120 від 25.05.2018 року, укладений з TOB «ЛЮМЕН ЮА», видаткова накладна № 57 від 09 липня 2018 року( п.2,п.13),довіреність № 161 від 09 липня 2018 року, податкова накладна № 1 від 09 липня 2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1 від 09 липня 2018 року, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір постачання № 94 від 18.06.2018 року, укладений з TOB «РІВЕНДЕЛ ГРУП», видаткова накладна № 458 від 25 червня 2018 року (п.20-п.35; п.37-п.43), довіреність № 144 від 18 червня 2018 року, податкова накладна № 2 від 25 червня 2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2 від 25 червня 2018 року (том 2 а.с.42).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 13.12.2018 № 1024236/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 2 а.с.43-44).

9) Щодо Рішення відповідача 2 № 1066357/24510970 від 01 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 110 від 16.11.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Продавець) та Державним підприємством «Одеський авіаційний ремонтний завод» (далі - Покупець) укладено Договір № 7/МТЗ-18 від 09.01.2018 року (том 2 а.с.45-48).

Договором визначено, що Продавець зобов`язується передати, Покупець - прийняти та оплатити авіаційно - технічне майно, надалі - Товар. Конкретна кількість Товару, його номенклатура та вартість, визначаються на підставі тендерних пропозицій та вказується у Специфікаціях на поставку Товару, до цього Договору.

Сторонами підписана специфікацію №71 на товар: 017.49.5570 Ротор ТК, в кількості 4 шт., на загальну суму 1924800,00 грн. (том 2 а.с. 49).

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0001606 від 03.10.2018 року на товар: 017.49.5570 Ротор ТК, в кількості 4 шт., на загальну суму 1924800,00 грн. (том 2 а.с.52).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-02225 від 16.11.2018 року на товар: 017.49.5570 Ротор ТК, в кількості 1 шт., на загальну суму 481200,00 грн. (том 2 а.с.51).

Покупець товар не оплатив, у підтвердження чого слугує рух документа по видатковій накладній РН-02225 від 16.11.2018 року (том 2 а.с.50).

Позивачем 10.07.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 110 від 16.11.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том2 а.с.63).

Згідно з квитанцією від 14.12.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9280579158. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 110 прийнята, реєстрація зупинена (том 2 а.с. 64).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.12.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.0: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 16.11.2018 №110 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, надав пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 110, а саме: Договір № 7/МТЗ-18 від 09 січня 2018 року, специфікація № 71, рахунок-фактура № СФ-0001606 від 03 жовтня 2018 року, видаткова накладна № РН-02225 від 16 листопада 2018 року, експрес-накладна № 59000378927519 від 16.11.2018 року, рух документа по видатковій накладній РН-02225 від 16.11.18 року, Договір постачання № 173 від 08.10.2018 року, укладений з TOB «СІДЕКО», видаткова накладна № 311208 від 16 листопада 2018 року (п.З), податкова накладна № 311208 від 16 листопада 2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC як електронний доказ, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача (том 2 а.с.65).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 01.02.2019 № 1066357/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 2 а.с.66-67).

10) Щодо Рішення відповідача 2 № 1054369/24510970 від 18 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 27 від 03.07.2018.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - Продавець) та Державним підприємством «Одеський авіаційний ремонтний завод» (далі - Покупець) укладено Договір № 7/МТЗ-18 від 09.01.2018 року (том 2 а.с.68-71).

Предметом договору визначено, Продавець зобов`язується передати, Покупець - прийняти та оплатити авіаційно - технічне майно, надалі - Товар. Конкретна кількість Товару, його номенклатура та вартість, визначаються на підставі тендерних пропозицій та вказується у Специфікаціях на поставку Товару, до цього Договору.

ТОВ «Промелектроніка» виписано рахунок-фактуру № СФ-0000716 від 21.05.2018 року на товар: СК-224-05 агрегат зажигания ІІІ категория, в кількості 1 шт., на загальну суму 68988,00 грн. (том 2 а.с.76).

Сторонами підписано видаткову накладну №РН-0001230 від 03.07.2018 року на товар: СК-224-05 агрегат зажигания ІІІ категория, в кількості 1 шт., на загальну суму 68988,00 грн. (том 2 а.с.51).

Покупець товар не оплатив, у підтвердження чого слугує акт звірки (п.119) (том 2 а.с.72-74).

Позивачем 03.07.2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 27 від 03.07.2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (том2 а.с.85).

Згідно з квитанцією від 23.07.2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9151495533. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 27 прийнята, реєстрація зупинена (том 2 а.с. 86).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 23.07.2018 року, направленої ДФС України через "Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.22: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 03.07.2018 №27 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД: 46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 27, а саме: Договір № 7/МТЗ-18 від 09 січня 2018 року, рахунок-фактура № СФ-0000716 від 21 травня 2018 року, видаткова накладна № РН-0001230 від 03 липня 2018 року, експрес-накладна № 59000347904852 від 03.07.2018 року. ,акт звірки (п.119),Договір постачання № 136 від 02.07.2018 року, укладений з ТОВ «МІРАТЕЧ КОМПАНІ», видаткова накладна № 296 від 02 липня 2018 року (п.З), податкова накладна № 1 від 02 липня 2018 року, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних підтверджується скріншотом з програми ME.DOC як електронний доказ,а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача (том 2 а.с.87).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 18.01.2019 № 1054369/24510970 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні опис), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (том 2 а.с.88-89).

Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року №1797- VIII внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

У даному випадку датою виникнення податкових зобов`язань є дата здійснення поставки товару.

У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з положеннями пункту 20.2 статті 20 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Згідно з положеннями підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України).

Зазначена комісія приймає рішення про: - реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; - відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, реєстрація податкових накладних № 221 від 28.11.2018; № 222 від 28.11.2018; № 226 від 29.11.2018; № 232 від 30.11.2018; № 235 від 29.11.2018; № 186 від 26.11.2018; № 140 від 10.07.2018; 141 від 10.07.2018; № 110 від 16.11.2018; № 27 від 03.07.2018, була зупинена у зв`язку з її відповідністю, як зазначено контролюючим органом, пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, а деяких випадках додано про невідповідність обсягів закупки та постачання товару.

У Листі Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено: " 1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України ; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. Головні управління ДФС в областях, м.Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв. Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв. Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення. …".

Таким чином, фіскальний орган був зобов`язаний у Квитанції чітко вказати не тільки на конкретний вид критерію, який встановлений пп.1.6 п.1 Критеріїв №959, а і на відповідне рішення, відповідно до якого позивача внесено до переліку ризикових платників.

Належної мотивації підстав та причин віднесення ТОВ "Промелектроніка" до ризикових платників податків відповідно до пп.1.6 п.1 Листа Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1074760/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074759/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074754/24510970 від 12.02.2019 року; № 1055754/24510970 від 21.02.2019 року; № 1055748/24510970 від 21.01.2019 року; № 1063090/24510970 від 29.01.2019 року; № 1024231/24510970 від 13.12.2018 року; № 1024236/24510970 від 13.12.2018 року; № 1066357/24510970 від 01.01.2019 року; № 1054369/24510970 від 18.01.2019 року не містять.

У п.18 - п.21 "Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117, передбачено: "18. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. 19. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). 20. Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. 21. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства".

Згідно з п.2 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", затвердженого 13.06.2017 наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620 (надалі - "Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації"), комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".

Як зазначено у п.18 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", Комісія може перевірити подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отриманні з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, в тому числі електронні, одержані від інших платників податків, засобів масової інформації тощо).

Аналогічні вимоги містить і п.21 "Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117 (надалі - "Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації"): "Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні)".

Відповідачем не надано до суду доказів додержання вимог п.21 "Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", п.18 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", результатів проведених звірок/перевірок інформаційних джерел та наданих позивачем документів.

Згідно з п.19 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації" протокол засідання Комісії повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядались на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті Комісією рішення.

У п.17 "Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", зокрема, зазначено: "… Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні. Забезпечення обліку матеріалів роботи комісії контролюючого органу покладається на секретаря такої комісії. …"

Відповідачем не надано до суду копію протоколу засідання Комісії під час прийняття Рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1074760/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074759/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074754/24510970 від 12.02.2019 року; № 1055754/24510970 від 21.02.2019 року; № 1055748/24510970 від 21.01.2019 року; № 1063090/24510970 від 29.01.2019 року; № 1024231/24510970 від 13.12.2018 року; № 1024236/24510970 від 13.12.2018 року; № 1066357/24510970 від 01.01.2019 року; № 1054369/24510970 від 18.01.2019 року, матеріалів роботи комісії тощо.

Відтак, відповідачами документально не доведено додержання процедури розгляду матеріалів.

До того ж, ТОВ "Промелектроніка" зверталось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до ГУ ДФС у Запорізькій області про визнання незаконним рішення (протоколу) комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 11.04.2018 №13 про визначення позивача таким, що відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків та зобов`язання відповідача виключити з бази ризикових платників - позивача в режимі "Журнал ризикових пдлатників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок".

Суд при вирішенні спору також враховує те, що рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 20.06.2018 року у справі № 808/1636/18, що набрало законної сили, визнано незаконними та скасоване рішення ГУ ДФС у Запорізькій області щодо визнання позивача таким, що відповідає п.п. 1.6. п.1 Критеріям ризиковості платника податку, а інформація з цього приводу виключена з бази ризикових платників податку.

Вказаним рішенням встановлено крім іншого, що віднесення до критеріїв ризиковості було здійснено без законних підстав.

Таким чином зупинення реєстрації податкових накладних базувалося не на законі, а тому рішення ГУ ДФС України з приводу відмови у реєстрації накладних є незаконними.

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано до суду первинні документи на підтвердження правомірності складання податкових накладних № 221 від 28.11.2018; № 222 від 28.11.2018; № 226 від 29.11.2018; № 232 від 30.11.2018; № 235 від 29.11.2018; № 186 від 26.11.2018; № 140 від 10.07.2018; 141 від 10.07.2018; № 110 від 16.11.2018; № 27 від 03.07.2018.

Натомість у вказаних вище рішеннях про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: "Прийнято рішення про: відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних…". Підставою даного рішення зазначено неподання платником податку копій документів, проте, з даного рішення не можливо встановити, які саме документи не подано.

Тому суд зазначає, що відповідач по справі, обмежився лише загальною оцінкою наданих позивачем документів, не встановивши конкретно, які з них складені з порушенням законодавства, як зазначено у спірних рішеннях, і в чому саме полягають ці порушення.

Як з`ясовано судом і не заперечується сторонами до Повідомлень позивачем додано документи на підтвердження операції згідно податкових накладних № 221 від 28.11.2018; № 222 від 28.11.2018; № 226 від 29.11.2018; № 232 від 30.11.2018; № 235 від 29.11.2018; № 186 від 26.11.2018; № 140 від 10.07.2018; 141 від 10.07.2018; № 110 від 16.11.2018; № 27 від 03.07.2018.

Суд вважає, що контролюючий орган не може вимагати від позивача того, що не регламентовано нормою права.

Як свідчать матеріали справи, позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Посилання відповідачів у відзиві на факти ненадання позивачем транспортних документів суд не приймає до уваги, оскільки зазначені документи не є визначальними при оподаткуванні операцій за договором поставки, вони є обов`язковими при оподаткуванні операцій за договорами саме перевезення. Крім того, товарно-транспортні накладні є доказом факту перевезення (переміщення товару), натомість факт передання товару має підтверджуватись видатковими накладними.

Щодо посилання відповідачів на факти того, що експрес-накладні ТОВ «Нова пошта», які буди додані до повідомлення про реєстрацію податкових накладних позивача на підтвердження поставки товару покупцю та відсутності в них переліку поставленого товару суд зазначає, що форма таких накладних з незалежних від позивача обставин обмежена у кількості символів, тому в ній вказується лише вид продукції «ВТП» (виробниче-технічне призначення). Доказів того, що за вказаними позивачем експрес-накладним був надісланий інший товар, відповідачами не надано.

Стосовно доводів відповідачів про оплату товару як доказу закупки та поставки товару суд зазначає, що оплата від постачальників позивача не є доказом на підтвердження закупки та поставки товару, обов`язковість цієї обставини не встановлена законом. Окрім того, позивачем додано до позову копії зареєстрованих податковим органом податкових накладних постачальників позивача, які підтверджують, що операція з закупки товару є підтвердженою.

Також не можуть бути прийняті судом до уваги доводи відповідачів у відзиві про факт ненадання позивачем розрахункових документів з постачальниками; документів складського обліку (інвентаризаційних документів); первинних документів щодо транспортування товару від постачальника до ТОВ "Промелектроніка", оскільки про відсутність таких документів не зазначено у спірному рішенні.

Контролюючим органом не висувалась вимога щодо надання позивачем конкретних документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, позивачем, на думку суду, надано документи первинної податкової та бухгалтерської звітності по взаємовідносинах з контрагентами, які свідчать про реальність здійснених господарських операції та вказують на наявність у позивача ділової мети, визначення якої наведено у пп.14.1.231 п.14.1 ст.14 ПК України, як причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.

Відповідачами не надано до суду доказів подання платником податку контролюючому органу копій документів, які складені з порушенням законодавства.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення № 1074760/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074759/24510970 від 12.02.2019 року; № 1074754/24510970 від 12.02.2019 року; № 1055754/24510970 від 21.02.2019 року; № 1055748/24510970 від 21.01.2019 року; № 1063090/24510970 від 29.01.2019 року; № 1024231/24510970 від 13.12.2018 року; № 1024236/24510970 від 13.12.2018 року; № 1066357/24510970 від 01.01.2019 року; № 1054369/24510970 від 18.01.2019 про відмову реєстрації податкових накладних № 221 від 28.11.2018; № 222 від 28.11.2018; № 226 від 29.11.2018; № 232 від 30.11.2018; № 235 від 29.11.2018; № 186 від 26.11.2018; № 140 від 10.07.2018; 141 від 10.07.2018; № 110 від 16.11.2018; № 27 від 03.07.2018 прийняті Комісією ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірним, тому підлягає скасуванню.

Щодо позовних вимог про реєстрацію податкової накладної, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Відтак, оскільки рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про відмову у реєстрації податкових накладних № 221 від 28.11.2018; № 222 від 28.11.2018; № 226 від 29.11.2018; № 232 від 30.11.2018; № 235 від 29.11.2018; № 186 від 26.11.2018; № 140 від 10.07.2018; 141 від 10.07.2018; № 110 від 16.11.2018; № 27 від 03.07.2018 підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов`язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Доводи відповідачів не приймаються судом до уваги виходячи з вищезазначеного.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

У позові заявлено про стягнення витрат на правничу допомогу у сумі 5000 грн. 00 коп.

В обґрунтування понесених витрат на правничу допомогу представником позивача до суду подано копії: Договору-доручення про надання правової допомоги від 22.05.2017; Акту №21 від 26.11.2018 приймання-передачі наданої правової допомоги до Договору-доручення про надання правової допомоги від 22.05.2017; Розрахунку суми гонорару за надану правову допомогу; Платіжне доручення №11 від 26.11.2018; Рахунку-фактури №СФ-0000032 від 26.11.2018.

Щодо заявлених вимог про стягнення витрат на правничу допомогу представник відповідача 1 та відповідача 2 у відзиві на позов заначив на необхідність їх зменшення у зв`язку з неналежністю наданих доказів до витрат, які пов`язані з правничою допомогою адвоката саме по цій справі, тобто до конкретно визначених підстав та предмету позовних вимог. Представник відповідачів вказав на те, що платіжне доручення №11 від 26.11.2018 року було надано позивачем як доказ оплати правничої допомоги по іншим справам, тобто адвокат намагається по 1 платіжному дорученні стягнути з відповідачів суму у розмірі 5000 гривень двічі.

Оскільки надані позивачем докази витрат, які пов`язані з правничою допомогою адвоката не містять ознаки належності саме до цієї справи, судові витрати на правничу допомогу у сумі 5000,00 грн. є необґрунтованими належними доказами та не можуть бути стягнуті на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів-1,2.

Таким чином, вимоги позивача щодо відшкодування витрат на правову допомогу задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області: № 1074760/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 221 від 28 листопада 2018 року; № 1074759/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 222 від 28 листопада 2018 року; № 1074754/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 226 від 29 листопада 2018 року; № 1055754/24510970 від 21 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 232 від 30 листопада 2018 року; № 1055748/24510970 від 21 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 235 від 29 листопада 2018 року; № 1063090/24510970 від 29 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 186 від 26 листопада 2018 року; № 1024231/24510970 від 13 грудня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 140 від 10 липня 2018 року; № 1024236/24510970 від 13 грудня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 141 від 10 липня 2018 року; № 1066357/24510970 від 01 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 110 від 16 листопада 2018 року; № 1054369/24510970 від 18 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 27 від 03 липня 2018 року.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка»: № 221 від 28 листопада 2018 року; № 222 від 28 листопада 2018 року; № 226 від 29 листопада 2018 року; № 232 від 30 листопада 2018 року; № 235 від 29 листопада 2018 року; № 186 від 26 листопада 2018 року; № 140 від 10 липня 2018 року; 141 від 10 липня 2018 року; № 110 від 16 листопада 2018 року; № 27 від 03 липня 2018 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМЕЛЕКТРОНІКА" (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд.4-А; код ЄДРПОУ 24510970) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146) судові витрати в сумі 9605 грн. 00 коп. (дев`ять тисяч шістсот п`ять гривень).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМЕЛЕКТРОНІКА" (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд.4-А; код ЄДРПОУ 24510970) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 39292197) судові витрати в сумі 9605 грн. 00 коп. (дев`ять тисяч шістсот п`ять гривень).

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення у повному обсязі виготовлено 16.07.2019 року.

Суддя Н.В.Стрельнікова