ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2010 року Справа № 2а-389/10/1370
09 год. 35 хв . м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал № 9
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. при секретарі Дрозді І.С. , за участю представника позивача Токара В.І., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до товариства з обмеженою відповідальністю «Комекс» про припинення юридичної особи у зв'язку із неподанням більше року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Галицькому районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про припинення юридичної особи товариства з обмеженою відповідальністю «Комекс». В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що відповідач з 27.09.1995 року і дотепер не подає податкових декларацій та документів фінансової звітності. Заборгованості по платежах відповідача перед бюджетом відсутня. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про час та дату його проведення був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. З урахуванням викладеного суд ухвалив проводити розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.
Розглянув справу, заслухав пояснення представника позивача, з'ясував обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідив докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платник податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язаний подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів та балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкову інспекцію. Згідно із п. 17 статті 11 зазначеного Закону органи державної податкової служби у межах своєї компетенції та у встановленому законами порядку мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно з долученою до матеріалів справи довідкою Головного управління статистики у Львівській області від 03.03.2010 року № 20-09/424, ТОВ «Комекс» зареєстроване районною державною адміністрацією 19.07.1995 року № рішення 23267496. Відповідач взятий на облік як платник податків 27.09.1995 року за № 4218, що підтверджується довідкою ДПІ у Галицькому районі м. Львова від 25.06.2009 року № 1385.
Згідно акта № 13 від 24.06.2009 року, відповідач не подає податкову звітність, повязану із нарахуванням та сплатою податків, починаючи з 27.09.1995 року, чим порушує вимоги п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” щодо обовязків платника податків і зборів подавати податковому органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи й відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Як вбачається із наявних в матеріалах справи довідок, відповідач заборгованості зі сплати податків, зборів (обовязкових платежів) не має.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” однією з підстав для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Згідно ч. 5 ст. 38 згаданого Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення. Однак, враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в згадану комісію, суд, з врахуванням положень ст.19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобовязувати будь-яких осіб виконувати обовязки членів ліквідаційної комісії. Окрім того, як передбачено ч. 6 ст. 38 вищенаведеного Закону, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю «Комекс» (м. Львів, вул. Колеси, 6А/1; ідентифікаційний код 23267496).
Копію постанови суду, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору Управління державної реєстрації Львівської міської ради, для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаль Р.М.
Постанова виготовлена в повному обсязі 05 березня 2010 року .