
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/4567/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Костенко Г.В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Ніценко А.О.,
представника позивача - Максименко Ю.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної екологічної інспекції Центрального округу до Приватного підприємства "Ланнівський цукровий завод" про тимчасову заборону (зупинення) діяльності,
В С Т А Н О В И В:
18.12.2018 Державна екологічна інспекція Центрального округу звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства "Ланнівський цукровий завод", в якій просить тимчасово заборонити (зупинити) діяльність Приватного підприємства "Ланнівський цукровий завод" в частині:
- використання приміщення, що фактично являється місцем тимчасового зберігання небезпечних відходів (масла та мастила моторні, трансмісійні інші зіпсовані або відпрацьовані, код - 6000.2.8.10, згідно ДК005-96) за адресою: Полтавська область, Карлівський район, селище Ланна, пров.Валі Котика , 2а), до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
- використання джерела викиду забруднюючих речовин №10, №11, №12 ПП "Ланнівський цукровий завод" до дотримання умов дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 22.08.2013 №5321682501-5, а саме: до обладнання газоочисними установками і спорудами;
- використання поверхневого водозабору зі ставка розташованого в межах селища Ланна Карлівського району Полтавської області до приведення їх використання відповідно до умов дозволу на спеціальне водокористування №0536/Пол від 24.07.2015, а саме: встановлення санітарно-захисної зони суворого режиму поверхневого водозабору (ставка) навколо місця водозабору, майданчику для під`їзду автотранспорту у місці поверхневого водозабору;
- експлуатації цукрового заводу за адресою: Полтавська область, Карлівський район, селище Ланна, вул. Миру, 5, до підготовки звіту про оцінку впливу на довкілля та отримання висновку з оцінки впливу на довкілля господарської діяльності;
- експлуатації звалища ТВ на території Нижньоланнівської сільської ради Карлівського району Полтавської області, до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля та приведення звалища до Правил експлуатації полігонів побутових відходів затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України від 01.12.2010 №435, зареєстрованого в Мінюсті України 22.12.2010 №1307/18602.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на те, що у ході проведення планового заходу державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів виявлені порушення відповідачем вимог чинного законодавства, наявність яких є підставою для зупинення виробничих процесів у діяльності підприємства.
Ухвалою суду від 21.12.2018 відкрито провадження в адміністративній справі №440/4567/18 та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 24.01.2019 провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №440/3839/18 за позовом Приватного підприємства "Ланнівський цукровий завод" до Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання протиправним та скасування окремих пунктів припису.
31.05.2019 до суду надійшов відзив на позовну заяву (а.с.63-65), у якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 у справі №440/3839/18 визнано протиправними та скасовано пункти 2, 3, 4, 6, 11, 12, 13, 15, 16 припису Державної екологічної інспекції Центрального округу від 22.10.2018 року №10/02.3-23. Тобто відсутні підстави для зупинення діяльності підприємства.
Ухвалою суду від 10.06.2019 поновлено провадження у справі №440/4567/18.
Ухвалою суду від 16.07.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 30.07.2019.
У судовому засіданні представник позивача вимоги позовної заяви підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про причини неявки у судове засідання не повідомив.
Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на зазначене, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до частини першої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Пунктом 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Згідно частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, а також зважаючи на неприбуття осіб, які беруть участь у справі, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вирішив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що у період з 08.10.2018 по 22.10.2018 року старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу Хмарою К.О., державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу Хоменком С.В., державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу Михайліченком С.М. було проведено планову перевірки додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання , відтворення і охорони природних ресурсів ПП "Ланнівський цукровий завод", за результатами якої було складено акт перевірки № 171/07-04 від 22.10.2018 (а.с.16-19).
За наслідками перевірки відповідачем складений припис від 22.10.2018 №10/02.3-23 (а.с.71-75), яким позивачу, зокрема, приписано усунути порушення природоохоронного законодавства, встановленого пунктами 2-4, 6, 11-13 та 15-16, а саме:
2) Отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду ПП "Ланнівський цукровий завод", а саме на приміщення, що фактично являється місцем тимчасового зберігання небезпечних відходів (масла та мастила моторні, трансмісійні інші зіпсовані або відпрацьовані, код - 6000.2.8.10, згідно ДК005-96) за адресою: Полтавська область, Карлівський район, селище Ланна, пров. Валі Котика, 2а .
Не допускати ПП "Ланнівський цукровий завод" провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - на приміщення, що фактично являється місцем тимчасового зберігання небезпечних відходів (масла та мастила моторні, трансмісійні інші зіпсовані або відпрацьовані, код - 6000.2.8.10, згідно ДК005-96) за адресою: Полтавська область, Карлівський район, селище Ланна, пров. Валі Котика , 2а.
3) Надати до Держекоінспекції інформацію щодо часу роботи стаціонарного джерела викиду, а саме приміщення, що фактично являється місцем тимчасового зберігання небезпечних відходів (масла та мастила моторні, трансмісійні інші зіпсовані або відпрацьовані, код - 6000.2.8.10, згідно ДК005-96) за адресою: Полтавська область, Карлівський район , селище Ланна, пров. Валі Котика , 2 а , з дати початку експлуатації по 08.10.2018.
4) Надати до Держекоінспекції інформацію щодо часу роботи стаціонарного джерела викиду, а саме приміщення, що фактично являється місцем тимчасового зберігання небезпечних відходів (масла та мастила моторні, трансмісійні інші зіпсовані або відпрацьовані, код - 6000.2.8.10, згідно ДК005-96) за адресою: Полтавська область, Карлівський район, селище Ланна, пров. Валі Котика. 2а , з 09.10.2018 до дати отримання дозволу на викиди на вказане джерело викиду.
6) Дотримуватись умов дозволу на спеціальне водокористування № 0536/Пол від 24.07.2015, а саме винести в натурі (на місцевості) санітарно-захисну зону суворого режиму поверхневого водозабору (ставка), що використовується ПП "Ланнівський цукровий завод", та облаштувати майданчик для під`їзду автотранспорту у місці поверхневого водозабору.
11) Забезпечити проведення ідентифікації об`єктів поводження з небезпечними відходами ПП "Ланнівський цукровий завод" відповідно до Закону України "Про об`єкти підвищеної небезпеки".
12) Розробити декларацію безпеки на об`єкти поводження з небезпечними відходами ПП "Ланнівський цукровий завод".
13) Застрахувати відповідальність ПП "Ланнівський цукровий завод" за шкоду, яку може бути заподіяно аваріями на об`єктах поводження з небезпечними відходами життю, здоров`ю, майну фізичних та/або юридичних осіб.
15) Отримати висновок з оцінки впливу на довкілля на цукровий завод за адресою за адресою: Полтавська обл., Карлівський район, селище Ланна, вул. Миру, 5.
Не допускати експлуатацію цукрового заводу за адресою: Полтавська обл., Карлівський район, селище Ланна, вул . Миру, 5 , за відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля.
16) Отримати висновок з оцінки впливу на довкілля на звалище ТВ на території Нижньоланнівської сільської ради Карлівського району Полтавської області.
Не допускати експлуатацію звалища ТВ на території Нижньоланнівської сільської ради Карлівського району Полтавської області за відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля.
Посилаючись на встановлені у ході проведення планової перевірки обставини, позивач звернувся до суду з позовом про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зобов`язання зупинення діяльності відповідача до усунення порушень.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог, підстав подання позову та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.
Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища" визначаються правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" завданням законодавства про охорону навколишнього природного середовища є регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, ландшафтів та інших природних комплексів, унікальних територій та природних об`єктів, пов`язаних з історико-культурною спадщиною.
Підпункт «б» частини першої статті 10 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" визначає, що екологічні права громадян забезпечуються, зокрема, обов`язком центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій здійснювати технічні та інші заходи для запобігання шкідливому впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, виконувати екологічні вимоги при плануванні, розміщенні продуктивних сил, будівництві та експлуатації об`єктів економіки.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" громадяни України зобов`язані: а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; б) здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів; в) не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб`єктів; г) вносити штрафи за екологічні правопорушення; д) компенсувати шкоду, заподіяну забрудненням та іншим негативним впливом на навколишнє природне середовище. Громадяни України зобов`язані виконувати й інші обов`язки у галузі охорони навколишнього природного середовища відповідно до законів України.
Згідно зі статтею 10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан зобов`язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин, тощо.
Відповідно до статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров`я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Перелік найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 року N 1598.
Пунктом 2 Порядку проведення та оплати робіт, пов`язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року №302, визначено, що дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі - дозвіл) - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам - підприємцям (далі - суб`єкт господарювання) експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну; дозвіл видається безоплатно на строк не менше як п`ять років.
Згідно зі статтею 33 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" особи, винні у: порушенні прав громадян на безпечне для життя і здоров`я навколишнє природне середовище; перевищенні нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел в атмосферне повітря та нормативів гранично допустимого впливу фізичних та біологічних факторів стаціонарних джерел; викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону; перевищенні обсягів викидів забруднюючих речовин, встановлених у дозволах на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; недотриманні вимог, передбачених дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; провадженні незаконної діяльності, що негативно впливає на погоду і клімат; впровадженні відкриттів, винаходів, раціоналізаторських пропозицій, нових технічних систем, речовин і матеріалів, а також закупівлі в інших державах та експлуатації технологічного устаткування, транспортних засобів та інших об`єктів, які не відповідають вимогам, встановленим законодавством про охорону атмосферного повітря; невиконанні розпоряджень та приписів органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони атмосферного повітря; ненаданні передбаченої законодавством своєчасної, повної та достовірної інформації про стан атмосферного повітря, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, джерела забруднення, а також приховуванні або перекрученні відомостей про стан атмосферного повітря, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, екологічну обстановку, яка склалася внаслідок забруднення атмосферного повітря; недотриманні норм екологічної безпеки, державних санітарних норм при проектуванні, розміщенні, будівництві та введенні в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об`єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування, - несуть відповідальність згідно з законом. Законами може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень в галузі охорони атмосферного повітря. Спори з питань охорони атмосферного повітря вирішуються у встановленому законом порядку.
Статтею 12 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" визначено, що господарська чи інші види діяльності, пов`язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Таким чином, застосування заходів реагування є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об`єкті порушень вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Частиною п`ятою статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Частиною сьомою статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Наведені норми Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" кореспондуються зі статтею 12 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", згідно з якою господарська чи інші види діяльності, пов`язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Вирішуючи спір по суті, суд керується вищенаведеними законодавчими приписами та вимогами ч. 1 статті 77 КАС України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Під час розгляду даної адміністративної справи необхідно встановити, чи є виявлені позивачем порушення такими, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, та відповідно чи наявні підстави для застосування судом заходів реагування у сфері державного нагляду.
Так, ухвалою суду від 24.01.2019 провадження у справі №440/4567/18 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №440/3839/18.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 14.01.2019 у справі №440/3839/18, що набрало законної сили 11.05.2019, позов Приватного підприємства "Ланнівський цукровий завод" до Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання протиправним та скасування окремих пунктів припису задоволено. Визнано протиправними та скасовано пункти 2, 3, 4, 6, 11, 12, 13, 15, 16 припису Державної екологічної інспекції Центрального округу від 22 жовтня 2018 року №10/02.3-23 (а.с.44-47, 53).
В силу приписів ч. 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин, підстави для зупинення виконання таких робіт та задоволення позовних вимог у суду відсутні.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Відмовити в задоволенні позову Державної екологічної інспекції Центрального округу (вул. Коцюбинського, буд. 6, м. Полтава, Полтавська область, 36039, код ЄДРПОУ 42149108) до Приватного підприємства "Ланнівський цукровий завод" (вул. Миру, 5, с. Ланна, Карлівський район, Полтавська область, код ЄДРПОУ 42149108) про тимчасову заборону (зупинення) діяльності - повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 05 серпня 2019 року.
Головуючий суддя Г.В. Костенко