Рішення № 83435935, 01.08.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2019
Номер справи
160/5833/19
Номер документу
83435935
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2019 року Справа № 160/5833/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ніколайчук С.В.

за участі секретаря судового засідання Трайдук С.

за участі:

представника позивача Шкеда М.О. ,

представника відповідача Овсянникова Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровський завод будівельних матеріалів" (49051, м. Дніпро, вул. Олександра Оцупа, буд.1Б; код ЄДРПОУ 34775113) до головного управління ДФС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17а; код ЄДРПОУ 39394856) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

24 червня 2019 року товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровський завод будівельних матеріалів» (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 12.03.2019 року №0041185341 на загальну суму штрафу 4 418,52 грн. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних.

В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, що за результатами камеральної перевірки від 05 лютого 2019 року відповідачем прийнято оспорюване податкове повідомлення-рішення від 12.03.2019 року №0041185341 про нарахуванням штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних грудня 2018 року. Проте, порушень строку реєстрації податкових накладних не було, податкові накладні №256 від 31.12.2018 р. та №185 від 28.12.2018 р. були зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних 15.01.2019 року, тобто в межах строку, визначеного Податковим кодексом України, про що свідчить повідомлення про відправку 15.01.2019 о 18:50 (виписка з МЕDOC). Крім того, 15.01.2019 року позивач не отримував квитанцію про прийняття або неприйняття податкових накладних, тому в силу приписів статті 201 Податкового кодексу був переконаний, що податкові накладні зареєстровані. 16 січня 2019 року позивачем було здійснено повторну реєстрацію податкової накладної №185, оскільки покупець - ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» не зміг отримати в Єдиному реєстрі податкових накладних повідомлення про реєстрацію накладних. За вказаних обставин, податкові накладні №256 від 31.12.2018р. та №185 від 28.12.2018р., на думку позивача, зареєстровані вчасно, без порушень строків, визначених податковим законодавством України, підстав для застосування штрафних санкції у відповідача не було, тому просить скасувати оспорюване податкове повідомлення-рішення як протиправне.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 липня 2019 р. відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/5833/19 призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

30 липня 2019 року від відповідача до суду надійшов письмовий відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначено, що доводи позивача про безпідставність застосування штрафних санкції до ТОВ «Дніпровський завод будівельних матеріалів» необґрунтовані. За результатом камеральної перевірки з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН за грудень 2018 року було встановлено, що податкові накладні №185 від 28.12.2018 р. на суму ПДВ 41833,39грн. та №256 від 31.12.2018р. були зареєстровані в ЄРПН в порушенням терміну реєстрації на 1 календарний день, тобто 16.01.2019р., по граничному терміні реєстрації - 15.01.2019р. Така інформація підтверджується даними з Єдиного реєстру податкових накладних. Зважаючи на викладене, податкове повідомлення-рішення від 12.03.2019 року №0041185341 прийняте відповідачем на підставі, у межах та у спосіб, що передбачений чинним законодавством, підстави для задоволення позову відсутні.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на обставини викладені в відзиві до позову.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпровський завод будівельних матеріалів» зареєстровано 07.12.2006 р., включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 34775113.

05 лютого 2019 року Лівобережним управлінням ГУ ДФС у Дніпропетровській області на підставі пп.19-1.1. п.19-1 ст.19-1, пп.20.1.4 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, у порядку пп.75.1.1 п. 75.1 ст. 75 та ст. 76 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровський завод будівельних матеріалів» (код ЄДРПОУ 34775113) з питання своєчасності реєстрації податкових накладних, складених в грудні 2018 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних в січні 2019 року.

За результатами перевірки складено акт №4940/04-36-53-41/34775113 від 05.02.2019 року.

За висновком акта №4940/04-36-53-41/34775113 від 05.02.2019 року перевіркою встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних ТОВ «Дніпровський завод будівельних матеріалів», а саме:

- податкова накладна №256 від 31.12.2018 р., сума ПДВ - 2351,79грн., дата складання - 31.12.2018 р., граничний строк реєстрації в ЄРПН - 15.01.2019 р., фактична дата реєстрації - 16.01.2019 р.;

- податкова накладна №185 від 28.12.2018 р., сума ПДВ - 41833,39грн., дата складання - 28.12.2018 р., граничний строк реєстрації в ЄРПН - 15.01.2019 р., фактична дата реєстрації - 16.01.2019 р.

Відповідальність платника передбачена пунктом 1201.1. статті 1201 Податкового кодексу України, загальна сума штрафу 4118,52грн. (10%).

Не погодившись з актом перевірки, позивач звернувся до головного управління ДФС у Дніпропетровській області із запереченнями.

За результатами розгляду заперечень ТОВ «Дніпровський завод будівельних матеріалів» до акта листом від 11.03.2019 р. за вих.№26719/10/04-36-53-41 головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомило позивачу, що факти порушення ТОВ «ДЗБМ» термінів реєстрації податкових накладних підтверджено ЄРПН, таким чином висновки, викладені в акті перевірки щодо порушення ТОВ «ДЗБМ» граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН правомірні та відповідають вимогам чинного законодавства.

На підставі акта №4940/04-36-53-41/34775113 від 05.02.2019 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Н» №0041185341 від 12.03.2019 року, яким до ТОВ «Дніпровський завод будівельних матеріалів» застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 4 418,52грн.

Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, позивач подав скаргу до Державної фіскальної служби.

За результатами розгляду скарги листом від 27.05.2019 оку за вих.№24393/6/99-99-11-06-01-25 Державна фіскальна служба України податкове повідомлення №0041185341 від 12.03.2019 року залишила без змін, а скаргу - без задоволення.

Не погодившись з податковим повідомленням-рішенням №0041185341 від 12.03.2019 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з таких міркувань.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Контролюючі органи згідно з п.75.1 ст.75 ПК України мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною відповідно до п.75.1.1. ПК України вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Законом України №1797-VIII від 21.12.2016 підпункт 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України доповнено абзацом другим, відповідно до якого предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами (пункт 14.1.60 ст.14 ПК України).

Відповідно до положень п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час спірних відносин) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Положенням п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Положенням п.1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок № 1246 в редакції, чинній на момент спірних відносин), встановлено, що цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).

Згідно з п.2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Відповідно до положення п. 3 Порядку №1246 (в редакції Постанови КМУ від 21.02.2018 року №204) операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години.

Пунктом 5 Порядку №1246 визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Згідно з пунктами 8, 10, 11, 12 Порядку податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку.

Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця).

Після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 2001Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з пунктами 13-15 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Положенням п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Так, згідно із п. 120-1.1. ст. 1201 ПК України за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Оцінюючи усі докази, досліджені судом у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Законодавцем чітко визначено обов`язок платника податку (продавця, постачальника) в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. При цьому, реєстрація таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, зокрема: для податкових накладних складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Доказом прийняття податкової накладної до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді, яка надсилається протягом операційного дня. Датою та часом надання податкової накладної є дата та час, зафіксовані у квитанції (п.201.10 ст. 201 ПК України).

Відповідні положення кореспондовані і в Порядку №1246 (пп.13-15).

В ході судового розгляду встановлено та матеріалами справи підтверджено, що оспорюване у дані справі податкове повідомлення-рішення від 12.03.2019 року №0041185341 прийнято за результатами камеральної перевірки, проведеної 05 лютого 2019 року, з питань своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що цілком узгоджується з положенням абз.2 пп.75.1.1 п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України.

Даною перевіркою встановлено порушення граничного строку реєстрації податкових накладних за грудень 2018 року №256 від 31.12.2018 на суму ПДВ 2351,79грн. та №185 від 28.12.2018 р. на суму ПДВ 41833,39грн., на 1 календарний день, а саме: встановлено реєстрацію в Єдиному реєстрі вказаних податкових накладних 16.01.2019 року при граничному - 15.01.2019 року.

Відповідно до абзацу 3 п. 2, п. 3 Порядку №1246 (в редакції Постанови №204 від 21.02.2018 р.) операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години.

Судом досліджено надані позивачем копії принтскринів інтерфейсу протоколу програми електронного документообігу «M.E.Doc», з яких вбачається, що податкова накладна №185 від 28.12.2018 року доставлена платником для реєстрації 15.01.2019 року о 18:50, тобто протягом встановленого часу операційного дня граничного строку.

Крім того, позивачем наступного дня, 16.01.2019р., було повторно надіслано податкову накладну №185 від 28.12.2018р., докази чого наявні у справі.

Відповідні дані щодо дати і часу відправки податкової накладної №185 від 28.12.2018 підтверджується і електронним повідомленням від 15.01.2019 р., що міститься в матеріалах справи.

Квитанції про неприйняття податкового накладної №185 від 28.12.2018р. або зупинення реєстрації податкової накладної №185 від 28.12.2018 р. не було прийнято.

За таких обставин, суд вважає, що доводи відповідача щодо порушення позивачем граничного строку реєстрації податкової накладної №185 від 28.12.2018 р. на 1 календарний день безпідставні, у зв`язку з чим, підстав для нарахування штрафу у розмірі 10% від суми ПДВ по податковій накладній №185 від 28.12.2018 р. у відповідача не було.

Суд не враховує доводи відповідача про те, що згідно з квитанцією №1 податкова накладна №185 від 28.12.2019 р. доставлена до центрального рівня Державної податкової служби України саме 16.01.2019 року.

Податковим законом чітко не визначено, з якого моменту (які саме дії суб`єкту господарювання необхідно вчинити) податкові накладні вважаються поданими (направлення платником податкової накладної, надходження податкової накладної в електронній формі до ДФС, підтвердження прийняття податкової накладної, надіслання платнику квитанції).

З огляду на зазначене, суд зазначає, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) припускає неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, то діє презумпція правомірності рішень платника податку (пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Податкового кодексу України).

Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок, що позивач не може бути притягнутий до відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації податкової накладної, якщо ним вчинено всі дії щодо реєстрації податкової накладної №185 від 28.12.2018 р. в межах встановлених Податковим кодексом України строків для її реєстрації, однак така реєстрація не відбулася 15.01.2019 р. з незалежних від платника податку причин.

Щодо дати реєстрації податкової накладної №256 від 31.12.2018 р., суд зазначає, що належних доказів вчасного надіслання податкової накладної №256 від 31.12.2018 р., тобто до 15 січня 2019 року (включно) позивачем не надано.

З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення від 12.03.2019 р. №004118534 в частині нарахування штрафу за порушення граничного строку реєстрації податкової накладної №185 від 28.12.2018 р. є протиправним та підлягає скасуванню в частині нарахування штрафу на суму 4 183,34грн.

Враховуючи викладене, позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровський завод будівельних матеріалів» є обґрунтованим та підлягають частковому задоволенню.

Згідно з ч.1, ч.3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При поданні позову товариством з обмеженою відповідальністю «Дніпровський завод будівельних матеріалів» сплачено 1921,00 грн., тому судові витрати в розмірі 1805,74 грн. підлягають стягненню на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 242-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпровський завод будівельних матеріалів" (49051, м. Дніпро, вул. Олександра Оцупа, буд.1Б; код ЄДРПОУ 34775113) до головного управління ДФС у Дніпропетровській області (49600, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17а; код ЄДРПОУ 39394856) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 12.03.2019 р. №0041185341 в частині нарахування штрафу на суму 4 183,34грн.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровський завод будівельних матеріалів» (код ЄДРПОУ 34775113) за рахунок бюджетних асигнувань головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856) судові витрати у розмірі 1805,74грн. (одна тисяча вісімсот п`ять гривень 74 копійки).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складений 05 серпня 2019 року.

Суддя С.В. Ніколайчук