
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________
УХВАЛА
30 липня 2019 року Справа № 913/2945/13
Провадження №21б/913/2945/13
Розглянувши матеріали
за заявою боржника - Луганського обласного комунального
паливного підприємства "Луганськоблпаливо",
м.Луганськ
Про банкрутство
Суддя М.Ю. Ковалінас
Секретар судового засідання - К.А. Бикова
У засіданні брали участь:
від кредиторів - не прибули;
від боржника - не прибули.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство, ліквідаційна процедура за нормами ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 №4212-VІ (далі - Закон №4212).
Розглянувши матеріали справи та додатково надані, суд
в с т а н о в и в :
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 12.11.2013 порушено провадження у справі № 913/2945/13 (провадження № 22б/913/2945/13) про банкрутство боржника - Луганського обласного комунального паливного підприємства "Луганськоблпаливо", ідентифікаційний код 01880829, вул. імені О.С. Шеремета, буд. 3, м. Луганськ, 91055, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Луганської області від 26.11.2013 боржника - боржника - Луганське обласне комунальне паливне підприємство "Луганськоблпаливо", ідентифікаційний код 01880829, вул.імені О.С.Шеремета, буд.3, м.Луганськ, 91055, визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Балицького О.П. (свідоцтво №1321 від 10.07.2013), на якого покладено обов`язки й повноваження по проведенню ліквідаційної процедури, встановлені Законом №4212.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 17.02.2014 припинені повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Балицького О.П. в якості ліквідатора та призначено новим ліквідатором Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" арбітражного керуючого Мікаілову Р.В. (свідоцтво №687 від 10.04.2013).
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 26.03.2014 затверджено реєстр вимог кредиторів у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо".
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 02.07.2014 розгляд справи було відкладено на 01.10.2014, але у призначений час засідання суду не відбулося, у зв`язку з проведенням АТО на території м. Луганська та Луганської області.
Розпорядженням Вищого господарського суду України від 02.04.2015 № 18-р згідно з ч.1 ст. 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції", Указом Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 № 8-5754/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Луганської області, керуючись ст. 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" відновлено роботу Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від від 07.05.2015 передано за підсудністю до Господарського суду Луганської області матеріали справи №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо".
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 25.05.2015 справу №913/2945/13 призначено до розгляду у судовому засіданні.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 08.04.2016 припинено повноваження ліквідатора Мікаілової Р.В. в якості ліквідатора, та призначено новим ліквідатором у справі арбітражного керуючого Каленчук О.І. (свідоцтво арбітражного керуючого №1736 від 15.11.2015).
Ухвалою Господарським судом Луганської області від 15.11.2016 припинено з повноваження арбітражного керуючого Каленчук О.І., в якості ліквідатора, та призначено новим ліквідатором Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо", арбітражного керуючого Амельченка М.Д., (свідоцтво №803 від 18.04.2013).
Ухвалами Господарського суду Луганської області від 05.07.2016, від 13.09.2016, від 24.10.2016, від 15.112016, від 21.11.2016, від 01.02.2017, від 03.04.2017, від 31.05.2017, від 26.07.2017, від 28.08.2017, від 18.10.2017, від 22.01.2018, від 25.04.2018, від 27.06.2018. від 26.07.2018, від 13.09.2018, від 16.10.2018, від 24.01.2018, від 14.02.2019, від 21.03.2019 та від 28.05.2019, від 02.07.2019 та від 16.07.2019, у зв`язку з неявкою ліквідатора банкрута та представників кредиторів розгляд справи відкладено у іншому судовому засіданні.
На адресу суду арбітражним керуючим Амельченком М.Д. було подано заяву б/н та б/д (вхідний №297/19 від 06.05.2019 згідно штампу канцелярії Господарського суду Луганської області), про звільнення його від виконання повноважень ліквідатора банкрута Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" у справі №913/2945/13, у зв`язку з великим навантаженням.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 02.07.2019 звільнено арбітражного керуючого Амельченка М.Д. від виконання повноважень ліквідатора Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" у справі №913/2945/13.
У зв`язку з відсутністю кандидатури арбітражного керуючого запропонованої комітетом кредиторів відповідно до вимог ч. 1 ст. 114 Закону №4212, господарським судом було зроблено запит до Автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство для визначення кандидатури арбітражного керуючого з метою призначення ліквідатором банкрута у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо", на який отримано довідку від 28.05.2019, згідно якої автоматизованою системою запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Польянова Є. О. (свідоцтво від 17.04.2013 №815 ). Клигіної І. В . (свідоцтво від 14.05.2013 №903) та Мухітдінова Р. Д. (свідоцтво від 30.03.2016 №1759), яких було зобов`язано надати до господарського суду, відповідно до ч.2 ст.114 Закону №4212, заяву про бажання взяти участь у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" в якості ліквідатора банкрута або письмово повідомити про незгоду брати участь у цій справі (ухвали від 28.05.2019, від 02.07.2019 та від 16.07.2019).
Визначений автоматизованою системою арбітражний керуючий Польянов Є.О. не надав до суду заяви про бажання взяти участь у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" в якості ліквідатора банкрута.
Від визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Клигіної І.В. на адресу суду надійшла відмова від 12.07.2019 №01-13/3 від участі у справі №913/2945/13 в якості ліквідатора Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо".
Від визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Мухітдінова Р. Д. на адресу суду надійшла відмова від б/н та б/д від участі у справі №913/2945/13 в якості ліквідатора Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо".
Крім того, як вбачається з матеріалів справи №913/2945/13 ухвалою Господарського суду Луганської області від 26.03.2014 затверджено реєстр вимог кредиторів у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо", у складі: ТОВ "ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ", з грошовими вимогами до банкрута у розмірі 2847555 грн. 61 коп. основного боргу (4 черга), з урахуванням сплати судового збору за заявою у сумі 1147 грн. 00 коп. (1 черга); Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області, з грошовими вимогами до банкрута розмірі 155502 грн. 21 коп. заборгованості, в тому числі 154354 грн. 40 коп. основного боргу (3 черга) та 1147 грн. 81 коп. пені (6 черга); УПФУ в Ленінському районі м. Луганська, з грошовими вимогами до банкрута у розмірі 112 166 грн. 68 коп. заборгованості, в тому числі 73801 грн. 08 коп. основного боргу по внесках (2 черга) та 38365 грн. 60 коп. пені і штрафних санкцій (6 черга); УПФУ в Сватівському районі Луганської області, з грошовими вимогами до банкрута у розмірі 108588 грн. 53 коп. заборгованості, в тому числі 59977 грн. 92 коп. основного боргу по внесках (2 черга) та 48610 грн. 61 коп. фінансових санкцій та пені (6 черга); Сватівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області, з грошовими вимогами до банкрута у розмірі 72417 грн. 69 коп. заборгованості, в тому числі 28008 грн. 64 коп. основного боргу з єдиного внеску (2 черга), 39375 грн. 44 коп. основного боргу по податках (3 черга) та 5033 грн. 61 коп. пені і фінансових санкцій (6 черга).
Згідно протоколу загальних зборів кредиторів від 23.04.2014 №1 (а.с. 139 т. 1) було обрано комітет кредиторів у складі: Ленінської ОДПІ у м. Луганську ГУ Міндоходів у Луганській області; УПФУ в Ленінському районі м. Луганська; УПФУ в Сватівському районі Луганської області; Сватівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області.
При цьому, відповідно до приписів ч.ч. 1 - 4 ст.26 Закону №4212 протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом та внесені до реєстру вимог кредиторів.
У зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких увійшли до реєстру вимог кредиторів окремо; представник працівників боржника; уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника; представник органу, уповноваженого управляти державним майном; арбітражний керуючий.
Перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.
Кількість голосів кредиторів на зборах визначається відповідно до частини четвертої цієї статті, - конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень.
Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
Збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника.
З огляду на зазначене, у справі не було обрано повноважного комітету кредиторів відповідно до приписів ст. 26 Закону №4212.
У зв`язку з вищевикладеним, ухвалами Господарського суду Луганської області від 28.05.2019, від від 02.07.2019 та від 16.07.2019 було зобов`язано кредиторів у справі №913/2945/13 прийняти участь у загальних зборах кредиторів, обрати комітет кредиторів, відповідно до вимог ст. 26 Закону №4212 та вирішити питання щодо подальшого руху справи, у т.ч. стану проведення ліквідаційної процедури, розгляду звіту ліквідатора та можливості припинення юридичної особи Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо"; у разі неможливості прийняття участі у зборах (засіданні) кредиторів - надати письмово оформлену думку щодо можливості затвердження звіту ліквідатора, припинення юридичної особи банкрута, закриття проводження у справі.
Від кредитора ГУ ДФС у Луганській області на адресу суду надійшов лист від 26.07.2019 №7035/9/12-32-17-02-11 у якому повідомлено, що на виконання вимог ухвали Господарського суду Луганської області від 16.07.2019 кредитором було ініційовано проведення загальних зборів кредиторів, згідно протоколу загальних зборів кредиторів від 26.07.2019 №1, у зв`язку з відсутністю представника основного кредитора ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» збори кредиторів вважаються не повноважними (протокол загальних зборів кредиторів від 26.07.2019 №1 з доказами його скликання додається).
Від кредитора Білокуракинського ОУПФУ Луганської області на адресу суду надійшов лист від 29.07.2019 №5369/07-Т з додатками, з якого вбачається, ухвалою Господарського суду Луганської області від 18.03.2014 визнано у повному обсязі грошові вимоги кредитора УПФУ в Сватівському районі Луганської області (первісного кредитора) до боржника Луганського ОКПП «Луганськоблпаливо» у розмірі 108588 грн. 53 коп., в тому числі 59977 грн. 92 коп. основного боргу по внесках (2 черга) та 48610 грн. 61 коп. фінансових санкцій та пені (6 черга) .
Останній звіт ліквідатора Амельченка М.Д. кредитор отримав 25.03.2019 щодо стану проведення ліквідаційної процедури Луганського ОКПП «Луганськоблпаливо». На даний час кредитор не володіє інформацією щодо стану ліквідаційної процедури банкрута, жодної інформації від ліквідатора більше не надходило.
На виконання ухвали Господарського суду від 16.07.2019 Білокуракинське ОУПФУ Луганської області прийняло участь у загальних зборах кредиторів, які відбулися 26.07.2019, яке відбулося на запрошення ГУ ДФС у Луганській області, у зв`язку з відсутністю на загальних зборах представника основного кредитора TOB «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ» (2848 голосів) та представника УПФУ в Ленінському районі м. Луганськ (74 голоси) збори визнано не повноважними.
Крім того, кредитор просить суд про розгляд справи без участі його представника.
У дане судове засідання представники кредиторів не прибули.
Дослідивши матеріали справи №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо", суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у цій справі.
Згідно ч.1 ст.3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.2 Закону №4212 провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій боржників регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.95 Закону №4212 передбачені особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником та вказано: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов`язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Відповідно до ч.2 ст.95 Закону №4212 за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов`язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Згідно з ч.1 ст.40 Закону №4212, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
У ст.41 Закону №4212 визначено повноваження та обов`язки ліквідатора, зокрема ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред`являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов`язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов`язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом тощо.
Крім того, у ст.97 Закону №4212 встановлено вимоги до арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), зокрема: арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Не може бути арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа:
1) яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;
2) яка має судимість за вчинення корисливих злочинів;
3) яка не здатна виконувати обов`язки арбітражного керуючого за станом здоров`я;
4) якій заборонено обіймати керівні посади;
5) якій відмовлено в наданні допуску до державної таємниці або скасовано раніше наданий допуск за порушення законодавства у сфері охорони державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Законом, у разі якщо з часу такої відмови або скасування пройшло менше року.
Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) має посвідчення та печатку, опис і порядок використання яких встановлює державний орган з питань банкрутства.
Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) повинен один раз на два роки підвищувати кваліфікацію в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства.
Відповідно ст.98 Закону №4212 арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов`язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства; здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту; надсилати органам Національної поліції чи органам прокуратури повідомлення про факти порушення законності, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.
На адресу суду арбітражним керуючим Амельченком М.Д. було подано заяву б/н та б/д (вхідний №297/19 від 06.05.2019 згідно штампу канцелярії Господарського суду Луганської області), про звільнення його від виконання повноважень ліквідатора банкрута Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" у справі №913/2945/13, у зв`язку з чим ухвалою Господарського суду Луганської області від 02.07.2019 його звільнено від виконання повноважень ліквідатора Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" у справі №913/2945/13.
Відповідно до абзацу 1 ч.1 ст.114 Закону №4212 кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України (абзац 4 ч.1 ст. 114 Закону №4212).
Відповідно до абзацу 5 ч.1 ст.114 Закону №4212 кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
При цьому, фактично у справі не було обрано повноважного комітету кредиторів відповідно до приписів ст. 26 Закону №4212, що підтверджується реєстром вимог кредиторів у справі №913/2945/13, який затверджено ухвалою Господарського суду Луганської області від 26.03.2014, протоколом загальних зборів кредиторів від 23.04.2014 №1 (а.с. 139 т.1), який свідчить про обрання комітету кредиторів всупереч приписам ч2 ст. 26 Закону №4212, оскільки на цих зборах був відсутній представник кредитора TOB «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ» .
Спроба скликання загальних зборів кредиторів за ініціативою кредитора ГУ ДФС у Луганській області результатів не дала, про що свідчать лист ГУ ДФС у Луганській області від 26.07.2019 №7035/9/12-32-17-02-11 та протокол загальних зборів кредиторів від 26.07.2019 №1 з доказами його скликання (а.с. 156-160 т.6).
У зв`язку з відсутністю кандидатури арбітражного керуючого запропонованої комітетом кредиторів відповідно до вимог ч. 1 ст. 114 Закону №4212, окремими кредиторами також не було запропоновано суду кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором банкрута у справі, тому суд був змушений звернутися до автоматизованої системи із відповідними запитами щодо відбору кандидата на призначення ліквідатором у справі.
Приймаючи до уваги, що праця арбітражного керуючого є добровільною і оплатною, та враховуючи приписи ч.2 ст.114 Закону №4212, судом було зобов`язано визначених автоматизованою системою арбітражних керуючих надати заяву про згоду на виконання повноважень ліквідатора або письмово повідомити про відмову від участі у справі №913/2945/13 про банкрутство ОКПП "Луганськоблпаливо" (ухвали від 28.05.2019, від 02.07.2019 та від 16.07.2019), але жоден з визначених автоматизованою системою арбітражних керуючих не надав своєї заяви про згоду на участь у справі в якості ліквідатора.
Визначений автоматизованою системою арбітражний керуючий Польянов Є.О. не надав до суду заяви про бажання взяти участь у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" в якості ліквідатора банкрута.
Від визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Клигіної І.В. на адресу суду надійшла відмова від 12.07.2019 №01-13/3 від участі у справі №913/2945/13 в якості ліквідатора Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо".
Від визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Мухітдінова Р. Д. на адресу суду надійшла відмова від б/н та б/д від участі у справі №913/2945/13 в якості ліквідатора Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо".
Таким чином, судом вичерпано передбачені Законом №4212 можливості для призначення ліквідатора банкрута.
Станом на 30.07.2019 у справі №913/2945/14 відсутня особа, яка б виконувала обов`язки та повноваження ліквідатора банкрута Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо", отже відсутність ліквідатора унеможливлює проведення ліквідаційної процедури.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Україною 17.07.1997 та є частиною національного законодавства, кожний має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. Згідно з Рішенням Європейського суду з прав людини у справі "Сюрмелі проти Німеччини" від 08.06.2006 визнано порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції тривалість судового провадження, яке тривало у судах понад 16 років та відсутність ефективних засобів оскарження затяжного характеру триваючого розгляду цивільної справи в національному законодавстві Німеччини.
Згідно п. 12 ч. 1 ст. 83 Закону №4212 господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство в інших випадках, передбачених законом.
Законом №4212 не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі (продовження ліквідаційної процедури) у випадках, коли відсутня особа, яка має виконувати обов`язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури, в той час, як судом вичерпано передбачені Законом №4212 можливості для призначення ліквідатора банкрута.
З огляду на вищевикладене та враховуючи приписи статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Україною 17.07.1997, судову практику Європейського суду з прав людини, яка зобов`язує органи національної юрисдикції вживати належних заходів до недопущення бездіяльності та затягування розгляду справ, а також згідно ст. 231 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд закриває провадження у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" та скасовує мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Закриття провадження у справі не є підставою для погашення вимог кредиторів та виключення Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Керуючись ст.ст. 1, 19, 26, 83, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 231, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1.Закрити провадження у справі №913/2945/13 про банкрутство Луганського обласного комунального паливного підприємства "Луганськоблпаливо" (ідентифікаційний код 01880829, вул. імені О.С. Шеремета, буд. 3, м. Луганськ, 91055) та припинити ліквідаційну процедуру.
2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Закриття провадження у справі не є підставою для погашення вимог кредиторів та виключення Луганського ОКПП "Луганськоблпаливо" (ідентифікаційний код 01880829, вул. імені О.С. Шеремета, буд. 3, м. Луганськ, 91055), з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
4.Дану ухвалу надіслати: кредиторам у справі; боржнику; відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Луганській області; Державному реєстратору виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради Луганської області .
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття відповідно до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу, її може бути оскаржено до апеляційної інстанції в порядку та у строк визначені ст.ст. 255-257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням ст.8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Повний текст ухвали складено та підписано 05.08.2019.
Суддя М.Ю. Ковалінас
Надр 8 прим.:
1 - до справи;
2 - ТОВ "ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ" (93400, м.Сєверодонецьк Луганської області, вул.Гоголя, 24а);
3 - ГУ ДФС у Луганській області (93401, вул.Енергетиків, б.72, м.Сєвєродонецьк Луганської області);
4 - УПФУ в Ленінському районі м. Луганська (92800, смт.Біловодськ Луганської області, вул.Філоненко, б.11);
5 - Білокуракінському ОУПФУ Луганської області (вул. Історична, б.81, смт. Білокуракіне Луганскої області);
6 - Відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Луганській області (вул.Єгорова, б.22, м.Сєвєродонецьк, Луганська область)
7- Державному реєстратору виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради Луганської області (93400, бул. Дружби Народів , буд. 32, м. Сєвєродонецьк Луганської області);
8 - Відділу адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради (93400, бул. Дружби Народів , буд. 32-а, м. Сєвєродонецьк Луганської області)
- банкруту Луганському обласному комунальному паливному підприємству "Луганськоблпаливо" (вул.імені О.С.Шеремета, буд.3, м.Луганськ, 91055) - за інформацією Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта", розміщеній на офіційному веб-сайті (http://ukrposhta.ua/robota-ukrposhti-v-doneckij-ta-luganskij-oblastyax) пересилання тимчасово не здійснюється., повідомлення здійснюється на сайті суду
Вих. №
7