Ухвала суду № 83429787, 30.07.2019, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
30.07.2019
Номер справи
904/7675/15
Номер документу
83429787
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

30.07.2019м. ДніпроСправа № 904/7675/15

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши заяву Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСМАШ" (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 15А-3, кв. 3; ЄДРПОУ 32887752) про визнання грошових вимог на суму 5 123 631,27 грн.

Представники:

від ГУ ДФС у Дніпропетровській області представник Ширяєв В.Д. дов. №16810/04-36-10-08-08 від 15.02.19р.

від боржника ліквідатор Ольшанська О.С. дов.№460 від 22.03.2013р.

від ТОВ «Металург транс» представник Олійник С.М. дов. №б/н від 27.05.19р.

від ТОВ «Укрметалургтранс» представник Олійник С.М. дов. №б/н від 27.05.19р.

ВСТАНОВИВ:

Постановою суду від 16.02.16р. визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСМАШ" (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 15А-3, кв. 3; ЄДРПОУ 32887752) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Лукашука Миколу Васильовича (свідоцтво № 289 від 25.02.13р.; адреса: 50051, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, а/с 2558).

25.06.19р. до суду від Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області надійшла заява до боржника про визнання грошових вимог на загальну суму 5 123 631,27 грн.

Ухвалою суду від 01.07.2019р. заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області прийнято до розгляду. Призначено судове засідання з розгляду заяви Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області про визнання грошових вимог до ТОВ «Трансмаш» на 30.07.2019р. о 12:30 год.

24.07.2019р. до суду від ліквідатора надійшло повідомлення про розгляд заяви про визнання грошових вимог Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у справі про банкрутство ТОВ «ТРАНСМАШ». Судом пояснення прийняті до відома.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину ухвали.

Розглянувши в судовому засіданні 30.07.19р. матеріали заяви Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до банкрута, заслухавши присутніх у судовому засіданні учасників провадження у справі про банкрутство, суд встановив наступне.

Заявлені кредиторські вимоги Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області обґрунтовує тим, що у 2017-2018 році у зв`язку із несплатою у встановлені терміни сум грошових зобов`язань нарахованих контролюючим органом за результатами перевірок та у зв`язку із несплатою самостійно задекларованих грошових зобов`язань у ТОВ «Трансмаш» збільшилась заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів та по єдиному соціальному внеску, а саме: 06.11.2017р. контролюючим органом за результатами перевірок (акт перевірки №13113/04-36-12-04/32887752 від 25.09.17р., податкове повідомлення-рішення від 06.11.2017р. №0040921204) нараховано ТОВ «Трансмаш» штрафну санкцію по податку на додану вартість у розмірі 170,00грн.

Ліквідатор в судовому засіданні дані кредиторські вимоги не визнала та зазначила, що Головне управління ДФС у Дніпропетровській області жодним чином не обґрунтовує нарахування даних кредиторських вимог а лише посилається на самостійно складений Акт від 25.09.2017 р. про результати камеральної перевірки, податкове повідомлення-рішення від 06.11.2017 р. № 0040921204 складене за результатами акту перевірки від 25.09.2017 р. та рішення № 0341371310 від 09.02.2018 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску. Однак, на адресу ліквідатора ТОВ «ТРАНСМАШ» жодне рішення або Акт не направлялися та ліквідатором не підписувався. Крім того, підприємство було визнано банкрутом ще 16.02.2016р. та не здійснює господарську діяльність, тому податкий орган зобов`язаний був анулювати свідоцтво платника ПДВ.

Згідно ч.1 ст.38 Закону України з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури та припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Суд встановив, що постановою суду від 16.02.16р. Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРАНСМАШ" визнано банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Лукашука Миколу Васильовича (свідоцтво № 289 від 25.02.13р.; адреса: 50051, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, а/с 2558).

Враховуючи вищевикладене, господарський суд погоджується з доводами ліквідатора про те, що кредиторські вимоги Головного управління Державної фіскальної служби щодо нарахування ТОВ «Трансмаш» штрафних санкцій по податку на додану вартість у розмірі 170,00грн.є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки ТОВ «Трансмаш» визнано банкрутом 16.02.16р., а тому в силу ч.1 ст.38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Господарський суд вирішив відхилити грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у сумі 170,00грн., оскільки дані вимоги відносяться до штрафних санкцій та пені, які не можуть бути нарахованими боржнику, після того як його постановою суду було визнано банкрутом.

Щодо кредиторських вимог Державної фіскальної служби у Дніпропетровської області по податку на додану вартість у розмірі 4958657,00грн., господарський суд встановив.

З матеріалів наданих Головним управлінням Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області вбачається, що 16.08.2018р. ТОВ «Трансмаш» надало до контролюючого органу податкову декларацію на додану вартість №9173877593, згідно якої самостійно задекларувало грошові зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у сумі 4958657,00грн.

Ліквідатор в судовому засіданні заперечувала проти задоволення кредиторських вимог ГУ ДФС у Дніпропетровській області та при цьому зазначила, що з метою анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість ТОВ «ТРАНСМАШ» ліквідатор неодноразово звертався до податкового органу з метою скасування зазначеного свідоцтва. При цьому кожен раз ліквідатору було відмовлено у задоволенні заяви про анулювання реєстрації платника ПДВ за ф. №3-ПДВ. У зв`язку з чим, ліквідатором ТОВ «ТРАНМАШ» до ДПІ у Соборному районі м. Дніпра було подана податкова декларація з податку на додану вартість із зазначенням умовного продажу основних активів боржника. Зазначена у податковій декларації сума у розмірі 4958657,00 грн. є розміром залишкової вартості основних активів Банкрута станом на вересень 2018 р.. до того ж до поданої податкової декларації на додану вартість за липень 2018 р. до ДПІ у Соборному районі м. Дніпра була подана розшифровка податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів. На підставі чого, ліквідатор зазначив, що, фактично Банкрут не здійснював жодної господарської операції з отримання чи продажу товарів та послуг, а лише фактично відобразив умовний продаж з метою анулювання свідоцтва платника податку.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд не погоджується з доводами ліквідатора, оскільки вони спростовуються наявними матеріалами справи, а відтак суд вирішив визнати грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у розмірі 4 958 657,00 грн.

Стосовно кредиторських вимог Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у розмірі 164 804,27 грн., суд зазначає наступне.

Заявник зазначає, що 09.08.2018р. контролюючим органом нараховано ТОВ «Трансмаш» штрафну санкцію за несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску у сумі 60 711, 69грн. та пеню у сумі 104 092,58 грн., а всього нараховано 164 804,27 грн., що підтверджується рішенням від 09.08.18р. №034137310.

Ліквідатор звернув увагу суду на те, що штраф у розмірі 60711,69грн. та пеня у розмірі 104092,58грн., відповідно до рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області №0341371310 нараховано за період з 21.05.2015р. до 22.10.2015р., тобто з порушенням встановленого строку, який становить 1095 дня, відповідно до Податкового кодексу України та у період дії розпорядження майном та можливо є включеним до реєстру у шосту чергу задоволення вимог кредиторів відповідно до ухвали суду від 02.02.2016р.

Суд, вислухавши учасників провадження по справі приходить до висновку, що твердження ліквідатора є необґрунтованими та нічим не підтверджуються, оскільки з наданих заявником доказів вбачається, що грошові вимоги Головним управлінням Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області нараховано до дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом. А відтак, господарський суд вважає за необхідне задовольнити грошові вимоги у розмірі 164 804,27грн.

Господарський суд звертає увагу, що згідно абз. 8 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури вимоги за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред`являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Господарським судом встановлено, що грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області виникли до дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

А отже, Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області пропустило двохмісячний строк для заявлення кредиторських вимог до боржника відповідно до абз.8 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області повинні бути віднесені до 6 черги задоволення.

Окрім того, згідно статті 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у першу чергу задовольняються витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді, у тому числі витрати на оплату судового збору.

Присутній в судовому засіданні представник Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області не заперечував проти часткового визнання грошових вимог та щодо віднесення заявлених грошових вимог до 6 черги задоволення.

У зв`язку з чим, господарський суд вирішив визнати частково грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області на суму 5 123 461,27 грн. (6 черга задоволення) та судовий збір 3842,00 грн. (1 черга задоволення). А відтак, грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області грошові вимоги у розмірі 170,00грн. відхилити.

Зобов`язати ліквідатора включити грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансмаш» згідно вимог ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у сумі 5 123 461,27 грн. (6 черга задоволення) та судовий збір 3842,00 грн. (1 черга задоволення).

Керуючись ст. ст. 38, 40, 41, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Визнати частково грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області у сумі 5 123 461,27 (6 черга задоволення) та судовий збір 3842,00 грн. (1 черга задоволення).

Грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області грошові вимоги у розмірі 170,00грн. - відхилити.

Зобов`язати ліквідатора включити грошові вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Трансмаш» згідно вимог ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у сумі 5 123 461,27 грн. (6 черга задоволення) та судовий збір 3842,00 грн. (1 черга задоволення).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у 10-ти денний строк з дня її підписання до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.

Копію ухвали надіслати боржнику, ліквідатору, ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Суддя І.В.Владимиренко