
Справа № 288/933/19
Провадження № 3/288/299/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2019 року смт. Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., з участю секретаря судових засідань Франчук Ю.О., прокурора – Давидюк В.В., правопорушника – ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця РФ, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 ,
РНОКПП: НОМЕР_1 ,
місце роботи: Попільнянський ліцей № 1 - охоронник,
за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , обіймаючи у період з 10 березня 2015 року по 30 серпня 2017 року посаду завідувача сектору цивільного захисту населення Попільнянської РДА, яка відноситься у відповідності до статті 6 Закону України «Про державну службу» до категорії «б» державних службовців та будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі – Закону) суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Так, на підставі розпорядження Голови Попільнянської РДА № 15-к від 10.03.2015 року ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача сектору цивільного захисту населення Попільнянської РДА.
Відповідно до розпорядження Голови Попільнянської РДА № 44-к від 19.08.2017 року ОСОБА_1 звільнено з вищевказаної посади 30 серпня 2017 року за згодою сторін.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на державних службовців.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частина 2 статті 45 вказаного Закону визначає, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Під час перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування шляхом внесення відомостей до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 11.09.2017 року, тобто несвоєчасно.
Відповідно до листа НАЗК від 23.05.2017 року за вих. № 9305 передбачено, що актом обстеження окремих функцій інформаційно – телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25.01.2017 року некоректну роботу реєстру засвідчено лише з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року.
Листом НАЗК від 02.03.2017 року № 03-05/4886/17 зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.
Отже, ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно (11.09.2017 року), без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід вважати наступний день після закінчення строку подання декларації особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 31 серпня 2017 року.
Фактичним місцем скоєння вищевказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, слід вважати приміщення Попільнянської РДА, яке розташоване за адресою: Житомирська область, смт. Попільня, вулиця Б.Хмельницького, 7.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що невчасно подав електронну декларацію тому, що свою трудову книжку та накази про звільнення він отримав лише 30.08.2017 року. Також він не знав, що після звільнення потрібно подавати декларацію.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, просила визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 207 від 11.06.2019 року відносно ОСОБА_1 ; - скріншотом оприлюдненої ОСОБА_1 декларації; - запитом УЗЕ в Житомирській області № 4991/39/105/01-2019 від 15.05.2019 року; - листом – відповіддю; - листом ВРУ № 04-18/10-1584 від 11.09.2018 року; - листом НАЗК № 2659 від 13.02.2019 року; - листом НАЗК № 93-05/16382/118 від 23.05.2018 року; - листом НАЗК № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року; - поясненнями головного спеціаліста з питань персоналу Попільнянської РДА ОСОБА_2 від 29.05.2019 року; - поясненнями ОСОБА_1 від 29.05.2019 року; - листом прокуратури Житомирської області № 05/3-345вих-19 від 07.06.2019 року; - рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Житомирській області від 11.06.2019 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , згідно статті 34 КУпАП, є щире розкаяння винного.
Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто – 11 червня 2019 року.
Таким чином, адміністративне правопорушення було виявлено 11 червня 2019 року.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Суд, вислухавши особу правопорушника, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.
Керуючись статтею 40-1, частиною 1 статті 172-6, статтями 221, 280, 283, 284 КУпАП, статтями 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»; суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 384 гривні 20 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: 31211256026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/2203106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Термін звернення до виконання три місяці.
Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Попільнянського
районного суду М.І.Рудник