Постанова № 83405632, 31.07.2019, Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
31.07.2019
Номер справи
182/3637/19
Номер документу
83405632
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 182/3637/19

Провадження № 3/0182/1021/2019

П О С Т А Н О В А

Іменем України

31.07.2019 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

судді Борисової Н.А.,

при секретарі Величко Л.П.,

за участі

прокурора Потапенка Д.Р.,

правопорушника ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нікополі Дніпропетровської області протокол про адміністративне правопорушення № 50-25/544 від 15.05.2019 року, який надійшов від Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №50-25/544 від 15.05.2019 року зазначено, що за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (далі - Звіт), поданого політичною партією «Радикальна партія Олега Ляшка» (далі - Партія) за IV квартал 2018 року встановлено, що Партією 22.12.2018 отримано внесок від ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) у розмірі 149000,00 грн. На підтвердження інформації зазначеної у Звіті Партії надана банківська виписка ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», згідно з якою внесок наданий через АТ КБ «ПРИВАТБАНК» за розрахунковим документом № @2РL316983 з призначенням платежу «Внесок на підтримку Партії». Наведена обставина свідчить про те, що особа знала і усвідомлювала свої дії.

Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 21.02.2019 № 3909/5/99-99-17-02-16 за даними інформаційної системи органів ДФС станом на 22.12.2018 у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) обліковується податковий борг у сумі 749,14 грн.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон) не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Вищезазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту від 03.04.2019 тау Висновку про результати аналізу Звіту від 05.04.2019 № 1094, затвердженого рішенням Національного агентства від 05.04.2019 № 934.

Таким чином, ОСОБА_1 в порушення п. 8 ч.1 ст. 15 Закону, вчинив порушення порядку надання внеску на підтримку політичних партій фізичними особами, відповідальність за яке передбачена статтею 21215КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від підписання протоколу. В ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності. має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Крім того, відповідно до вимог ч.4 ст.257 КУпАП особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, одночасно з надісланням його до суду надсилає органу державної влади, органу місцевого самоврядування. Керівникові підприємства. Установи чи організації. Де працює особа. яка притягається до відповідальності. повідомлення про складення протоколу із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено.

Під час складення зазначеного протоколу стосовно ОСОБА_1 зазначені вимоги Кодексу не дотримані. Оскільки до протоколу долучено лише копію поштового відправлення на ім`я ОСОБА_1 за місцем його проживання, без зазначення відмітки працівника пошти про отримання адресатом чи про відмову в отриманні, з зазначенням причин неможливості вручення адресату зазначеного листа з відповідним описом.

Як повідомив правопорушник в судовому засіданні йому не було відомо про факт складення стосовно нього протоколу про вчинення ним корупційного адміністративного правопорушення і він був позбавлений можливості надати свої пояснення з обставин, викладених у протоколі. При цьому, ОСОБА_1 зазначив, що він на підставі Державного акту на право власності НОМЕР_2 є власником земельної ділянки площею 54281 га, яку відповідно до договору від 01.09.2011 року орендує приватне підприємство «Агрофірма`Славутич» ( код ЄДРПОУ:30831891). Дію договору оренди пролонговано до 28.12.2022 року. Про існування податкового боргу у вигляді несплати податку на землю йому нічого невідомо, оскільки він щороку отримує довідки у Нікопольському управлінні ДФС для заповнення декларації, оскільки являється депутатом обласної ради і жодного разу не було зазначено що він має несплачені податки, які утворили податкову заборгованість. Згідно наданого ОСОБА_1 листа заступника начальника управління Нікопольського управління податків і зборів з фізичних осіб Нікопольського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області ( без номеру і дати) відповідно до п.281.3 ст. 281 Податкового Кодексу України зазначено. що від плати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та паїв в оренду платнику єдиного податку четвертої групи. При цьому зазначено, що на підставі заяви ОСОБА_2 проведено зменшення нарахувань по земельному податку згідно п.286.5ст. 286 ПКУ. А правопорушник повідомив суду, що оскаржує дії співробітників ДФС і оскільки остаточно рішення з приводу його скарг немає, просив повернути адміністративний протокол органу, який його склав для ретельної перевірки обставин, викладених у протоколі.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно з вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.

Оскільки правопорушник довів суду той факт, що він оскаржує правомірність дій співробітників ДФС, а відповідно і достовірність інформації, зазначеної у довідці ДФС України від 21.02.2019р за № 3909/5/99-99-17-02-16 ( а.п. без номеру) про наявність у нього податкового боргу станом на 22.12.2018р. у сумі 749грн.14 коп., суд позбавлений можливості з`ясувати усі обставини, визначені ст.280 КУпАП і розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .

У зв`язку з чим адміністративний протокол № 50-25/544 від 15.05.2019 року стосовно ОСОБА_1 про вчинення останнім адміністративного правопорушення за ст.212-15 КУпАП підлягає поверненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 278, 256 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний протокол № 50-25/544 від 15.05.2019 року стосовно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення за ст.212-15 КУпАП - повернути до Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції для виконання вимог ст. 256 КУпАП.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Н. А. Борисова