Постанова № 8340040, 25.02.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2010
Номер справи
2а-429/10/1270
Номер документу
8340040
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія 6.6.4

П О С Т А Н О В А

Іменем України

25 лютого 2010 року Справа № 2а-429/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Матвєєвої В.В.

при секретарі: Сіряцькому А.С.

за участю сторін:

представника позивача Абесадзе Г.С.

представник відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб ,-

В С Т А Н О В И В:

26 січня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 81773,62 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 29.07.2005 року за №13801020000000382 . Підприємство взято на податковий облік у ДПІ в м. Красний Луч 03.08.2005 року та є платником податків.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

13.11.2009 року ДПІ в м. Красний Луч було здійснено планову невиїзну перевірку Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради з питання наявності заборгованості по податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2009 по 30.10.2009. Згідно довідки №723/17/33366556 за результатами проведеної перевірки станом на 01.11.2009 відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 81773,62 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив стягнути з відповідача суму боргу по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 81773,62 грн .

Представник відповідача у судове засідання не зявився, надав відзив на позов, у якому зазначив, що джерелом прибутку підприємства є плата населення за комунальні послуги з водопостачання та каналізації. Нараховані прибутки не покривають фактичні витрати, у звязку з чим підприємство є збитковим. Збитки створилися через невідповідність існуючих тарифів до собівартості, через що на підприємстві склалося важке фінансове становище. Тому коштів на виплату заробітної плати та перерахування до бюджету не вистачає. Просив розглянути справу без його участі.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач Комунальне підприємство «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 29.07.2005 року за №13801020000000382 (а.с. 7) . Підприємство взято на податковий облік у ДПІ в м. Красний Луч 03.08.2005 року та є платником податків.

Згідно довідки №723/17/33366556 від 13.11.2009 року, складеної за результатами планової невиїзної перевірки Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради, проведеної ДПІ в м. Красний Луч, станом на 01.11.2009 відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 81773,62 грн. (а.с. 4-5).

Згідно до п. 1.1 ст. 1 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платниками податків вважаються юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязків утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

У пп. 3.2.1 п.3.2 ст.3 Закону визначено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Статтею 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року №13-92 «Про прибутковий податок з громадян» передбачено, що нарахування, утримання і перерахування до бюджету прибуткового податку здійснюється підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та фізичними особами субєктами підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів.

У пп. «а» п.2. ст.19 зазначеного Декрету вказано, що підприємства, установи, організації та фізичні особи субєкти підприємницької діяльності зобовязані своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету суми податку з доходів громадян, що підлягають оподаткуванню у джерела виплати.

Відповідно до п. 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачена як одна з функцій податкового органу подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

В судовому засіданні встановлено, що сума заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 81773,62 грн. до цього часу відповідачем не сплачені, тому суд вважає, що позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб підлягає задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як Державна податкова інспекція в м. Красний Луч Луганської області звільнена від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачувало судовий збір.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, пп. 3.2.1 п.3.2 ст.3, п.3 ч.1 ст.9 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 - III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 9, пп. «а» п.2. ст.19 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року №13-92 «Про прибутковий податок з громадян», п. 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, суд ,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства «Водхоз» Виконкому Міусинської міської ради на користь Державного бюджету України заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 81773 грн. (вісімдесят одна тисяча сімсот сімдесят три гривні) 62 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено 02 березня 2010 року.

СУДДЯ