Рішення № 83400391, 30.07.2019, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2019
Номер справи
500/1200/19
Номер документу
83400391
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/1200/19

30 липня 2019 рокум. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Мірінович У.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, в якій, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, просить:

- визнати дії відповідача протиправними щодо відмови у перерахунку пенсії по втраті годувальника;

- зобов`язати відповідача призначити пенсію по втраті годувальника відповідно до пункту 19 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 60 відсотків середньомісячного (чинного) заробітку годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 18-21-19 від 01.03.2019 та здійснити перерахунок вже призначеної пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 37 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з моменту її виплати.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 05.03.2019 ОСОБА_1 , діючи в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 , звернулася до відповідача зі заявою про перерахунок пенсії по втраті годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 18-21-19 від 01.03.2019. Однак, за результатами розгляду заяви, відповідач листом від 20.03.2019 № 89/3-11 відмовив позивачу у перерахунку такої пенсії, мотивуючи тим, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 отримував пенсію за вислугою років згідно із Законом України "Про прокуратуру" та пенсійна виплата у зв`язку з втратою годувальника обчислена із врахуванням довідки № 7 від 17.04.2014, з якої перераховано пенсію ОСОБА_3 . При цьому, пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 № 213-VIII (далі - Закон № 213-VIII) визначено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України. Надалі, 15.07.2015 набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII (далі - Закон № 1697-VII), частиною двадцятою статті 86 якого, визначено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Оскільки, станом на дату розгляду заяви щодо здійснення перерахунку зазначеної пенсії позивачу Кабінетом Міністрів України не прийнято відповідного нормативно - правового акта, то правових підстав у Пенсійного фонду для перерахунку такої пенсії немає.

Позивач вважає таку відмову відповідача протиправною, оскільки відсутність затверджених Кабінетом Міністрів України порядку та умови перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не може бути підставою для відмови у перерахунку зазначеної пенсії.

Ухвалою суду від 03.06.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено у справі судове засідання на 02.07.2019.

Тернопільським окружним адміністративним судом у судових засіданнях у даній справі, які проводилися 02.07.2019, 16.07.2019 оголошувалась перерва на підставі статті 223 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 № 2747-IV (далі - КАС).

Сторони у судове засідання не з`явилися, подали до суду заяви від 24.07.2019, в яких просять розглядати справу в порядку письмового провадження.

Водночас, у відзиві на позовну заяву відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, мотивуючи тим, що підстав для перерахунку позивачу пенсії по втраті годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 18-21-19 від 01.03.2019 немає, оскільки Кабінетом Міністрів України не прийнято відповідного нормативно - правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII (арк. справи 36-39).

У зв`язку з неявкою у судове засідання 24.07.2019 всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, керуючись частиною четвертою статті 229 КАС не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Також з урахуванням заяв сторін про розгляд справи в порядку письмового провадження - суд згідно ухвали від 24.07.2019 перейшов до розгляду справи № 500/1200/19 в порядку письмового провадження.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьки: ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , про що свідчить свідоцтво про народження (арк. справи 9).

Як слідує з матеріалів справи та не заперечується сторонами, що з 19.11.2010 ОСОБА_3 призначено пенсію за вислугою років згідно із Законом України "Про прокуратуру" із середньомісячного заробітку 4621,48 грн., визначеного згідно довідки № 18/21 від 19.11.2010, виданої прокуратурою Тернопільської області.

Надалі, з 01.07.2012 пенсію ОСОБА_3 перераховано на підставі поданої заяви із середньомісячного заробітку 5913,67 грн., визначеного згідно довідки № 18/24 від 20.05.2013, виданої прокуратурою Тернопільської області.

З 17.04.2014 пенсію ОСОБА_3 перераховано на підставі поданої заяви із середньомісячного заробітку 6453,97 грн., визначеного згідно довідки № 7 від 17.04.2014, виданої прокуратурою Тернопільської області.

Постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22.06.2016 у справі № 607/6078/16-а зобов`язано Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити з 06.01.2016 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_3 в розмірі 90% суми заробітної плати, зазначеної в довідці прокуратури Тернопільської області № 92 від 30.05.2016 (арк. справи 64-66).

На виконання зазначеної постанови відповідач провів з 06.01.2016 перерахунок пенсії ОСОБА_3 в розмірі 90% суми заробітної плати 12137,14 грн., зазначеної в довідці прокуратури Тернопільської області № 92 від 30.05.2016.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , про що свідчить свідоцтво про смерть (арк. справи 10).

Таким чином, станом на дату смерті ОСОБА_3 отримував пенсію, обчисленої на виконання рішення суду відповідно до довідки № 92 від 30.05.2016.

З 21.06.2018 на підставі поданої заяви позивачу, як опікуну неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , призначено пенсію у зв`язку з втратою годувальника, згідно із Законом України "Про прокуратуру" в розмірі 60% середньомісячного заробітку в сумі 6453,97 грн., визначеного в довідці № 7 від 17.04.2014. Призначений розмір пенсії становив 3872,38 грн. (6453,97 грн. х 60%). При цьому, Тернопільським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області не взято до уваги довідку прокуратури Тернопільської області № 92 від 30.05.2016, якою середньомісячний заробіток годувальника, ОСОБА_3 , встановлений у розмірі 12137,14 грн., в тому числі постанову Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22.06.2016 у справі № 607/6078/16.

31.01.2019 ОСОБА_1 , діючи в інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_2 , звернулася до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про перерахунок пенсії по втраті годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 92 від 30.05.2016 (арк. справи 14).

За результатами розгляду заяви, відповідач листом від 12.02.2019 № 37/З-11 відмовив позивачу у перерахунку такої пенсії, мотивуючи тим, що пенсію у зв`язку із втратою годувальника в розмірі 60% середньомісячного заробітку в сумі 6453,97 грн., визначеного в довідці № 7 від 17.04.2014 призначено відповідно до вимог чинного законодавства (арк. справи 15).

05.03.2019 позивач звернулася до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про перерахунок пенсії по втраті годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 18-21-19 від 01.03.2019, в якій визначено середньомісячний (чинний) заробіток ОСОБА_3 станом на 17.06.2018 (день смерті) становить 25267,76 грн. (арк. справи 16).

За результатами розгляду заяви, відповідач листом від 20.03.2019 № 89/3-11 відмовив позивачу у перерахунку такої пенсії, мотивуючи тим, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 отримував пенсію за вислугою років згідно із Законом України "Про прокуратуру" та пенсійна виплата у зв`язку з втратою годувальника обчислена із врахуванням довідки № 7 від 17.04.2014, з якої перераховано пенсію ОСОБА_3 . При цьому, пунктом 5 Прикінцевих положень Закону № 213-VIII визначено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України. Надалі, 15.07.2015 набрав чинності Закон № 1697-VII, частиною двадцятою статті 86 якого, визначено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Оскільки, станом на дату розгляду заяви щодо здійснення перерахунку зазначеної пенсії позивачу Кабінетом Міністрів України не прийнято відповідного нормативно - правового акта, то правових підстав у Пенсійного фонду для перерахунку такої пенсії немає (арк. справи 17).

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Європейська соціальна хартія (переглянута) від 03.05.1996, ратифікована Законом України від 14.09.2006 № 137-V, яка набрала чинності з 01.02.2007 (далі - Хартія), визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист (пункт 23 частини І). Ратифікувавши Хартію, Україна взяла на себе міжнародне зобов`язання запроваджувати усіма відповідними засобами досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися права та принципи, що закріплені у частині І Хартії.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов`язаннями України.

Відповідно до частини першої статті 36 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Частиною першою статті 38 Закону № 1058-IV визначено, що пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім`ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього Закону, а членам сім`ї, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, - довічно.

Згідно з статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII сім`ї годувальника, який помер внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, а також сім`ї померлого пенсіонера пенсія призначається незалежно від стажу роботи годувальника.

За приписами статті 37 Закону № 1058-IV пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім`ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім`ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Аналізуючи зазначені норми права, суд дійшов висновку, що пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається із заробітку годувальника або із пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу, який мав годувальник на час настання смерті (заробітну плату чи пенсію).

Як слідує з матеріалів справи та не заперечується сторонами, що ОСОБА_3 було призначено пенсію за вислугою років згідно із Законом України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-XII, та з урахуванням постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22.06.2016 у справі № 607/6078/16-а. Таким чином, розмір пенсії позивачу слід визначати відповідно до статті 37 Закону № 1058-IV, тобто в залежності від того доходу (пенсії), який мав годувальник на час настання смерті у 2018 році.

Відповідно до частини другої статті 38 Закону № 1058-IV зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім`ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Таким чином, у даних спірних правовідносинах при вирішенні питання про наявність підстав для перерахунку призначеної пенсії позивачу як працівнику прокуратури до позивача не можуть застосовуватися норми Закону України "Про прокуратуру", що визначають грошову винагороду діючих працівників прокуратури, оскільки позивачу призначено пенсію по втраті годувальника, яка визначається у відповідності із Законами України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та "Про пенсійне забезпечення", розмір якої залежить від заробітку годувальника або із пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу, який мав годувальник на час настання смерті.

Водночас, суд звертає увагу на те, що посадовий оклад, надбавки за класний чин та вислугу років при призначенні пенсії працівникам прокуратури враховуються в розмірах, встановлених на день звільнення з роботи, що дає право на даний вид пенсії. У частині третій статті 36 Закону № 1058-IV визначено право членів сім`ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника, що визначена за правилами статті 37 Закону № 1058-IV.

Однак, перехід на пенсію у зв`язку із втратою годувальника не передбачає виникнення права в особи, яка не відноситься до суб`єктів, яким надано право на пенсію за спеціальним Законом, а саме Законом України "Про прокуратуру", на перерахунок пенсії згідно норм Закону України "Про прокуратуру" та з підстав, що надають право виключно працівникам прокуратури на здійснення перерахунку призначеної пенсії.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 20.07.2017 у справі № 617/1460/16-а.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 9, 77 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Також, суд враховує, що згідно п. 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Таким чином, враховуючи те, що до спірних правовідносин до позивача не можуть застосовуватися норми Закону України "Про прокуратуру", що визначають грошову винагороду діючих працівників прокуратури, так як позивачу призначено пенсію по втраті годувальника, яка визначається у відповідності із Законами України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та "Про пенсійне забезпечення", суд дійшов висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у перерахунку пенсії по втраті годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 18-21-19 від 01.03.2019.

При цьому, відповідно до частини другої статті 9 КАС суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Як зазначив суд, розмір призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника залежить від заробітку годувальника або із пенсії годувальника, тобто в залежності від того доходу, який мав годувальник на час настання смерті.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1), який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

Таким чином, враховуючи те, що станом на дату смерті ОСОБА_3 отримував дохід (пенсію) в розмірі, який обчислений з врахуванням рішення суду відповідно до довідки № 92 від 30.05.2016 в розмірі 90% суми заробітної плати, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно призначив позивачу з 21.06.2018 пенсію у зв`язку з втратою годувальника в розмірі 60% середньомісячного заробітку обраховану з суми доходу 6453,97 грн., відповідно до довідки № 7 від 17.04.2014.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку вийти за межі позовних вимог для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку суб`єктів владних повноважень та зобов`язати відповідача здійснити позивачу відповідно до статті 37 Закону № 1058-IV перерахунок та виплату пенсії у зв`язку з втратою годувальника в розмірі 60% середньомісячного заробітку відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 92 від 30.05.2016, починаючи з 21.06.2018 та з урахуванням проведених виплат.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.

Враховуючи те, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 3674-VI, суд дійшов висновку, що підстави для відшкодування судових витрат у справі відповідно до положень статті 139 КАС відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (місцезнаходження: вул. Руська, 17, м. Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ: 40377598) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Зобов`язати Тернопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити ОСОБА_1 відповідно до статті 37 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV перерахунок та виплату пенсії у зв`язку з втратою годувальника в розмірі 60% середньомісячного заробітку відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 92 від 30.05.2016, починаючи з 21.06.2018 та з урахуванням проведених виплат.

У задоволені позовних вимог про визнання дій відповідача протиправними щодо відмови у перерахунку пенсії по втраті годувальника та зобов`язання Тернопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити пенсію по втраті годувальника відповідно до пункту 19 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 60 відсотків середньомісячного (чинного) заробітку годувальника відповідно до довідки прокуратури Тернопільської області № 18-21-19 від 01.03.2019 та здійснити перерахунок вже призначеної пенсії по втраті годувальника відповідно до статті 37 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з моменту її виплати, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 30.07.2019.

Головуючий суддя Мірінович У.А.

копія вірна

Суддя Мірінович У.А.