Рішення № 83400298, 23.07.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2019
Номер справи
480/786/19
Номер документу
83400298
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 липня 2019 р. Справа № 480/786/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кравченка Є.Д.,

за участю секретаря судового засідання - Михайленко О.В.,

представника відповідача Управління Державної міграційної служби України в Сумській області - Паливоди Є.Є.,

представника відповідача Управління Служби безпеки України в Сумській області - Гончаренка О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/786/19

за позовом ОСОБА_1

до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області Управління Служби безпеки України в Сумській області

про визнання протиправним та скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області (далі - відповідач 1), Управління Служби безпеки України в Сумській області (далі - відповідач 2), в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення начальника Управління Державної міграційної служби України в Сумській області від 22 січня 2019 року № 5901.5- 705/59.1-19 про скасування ОСОБА_1 посвідки на тимчасове проживання серії НОМЕР_1 .

Позовні вимоги мотивовані тим, що 22 січня 2019 року рішенням начальника Управління Державної міграційної служби України в Сумській області № 5901.5-705/59.1-19 позивачу було скасовано посвідку на тимчасове проживання серії НОМЕР_1 на підставі підпункту 4 пункту 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 року № 322, у зв`язку з тим, що дії ОСОБА_1 загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров`ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні.

Позивач зазначає, що передумовою прийняття оскаржуваного рішення став надісланий на адресу УДМС України в Сумській області лист Управління Служби безпеки України в Сумській області від 06.11.2018 № 17582 «Щодо скасування посвідки» з додатками, з тексту якого вбачається, що позивач начебто є причетним до публічного поширення інформації, яка популяризує діяльність радикальних ісламістських організацій. Зазначено, що позивач на своїй сторінці в соціальній Інтернет-мережі «Фейсбук» систематично, у вільному доступі розміщує відео та фотоматеріали щодо методів та форм силових ісламських організацій «Хамас» та «Брати мусульмани» проти представників Держави Ізраїль. Вказані матеріали, на думку Відповідача 2, містять загрози Ізраїльським військовослужбовцям та заклики щодо застосування насильства відносно представників єврейської національності в цілому. Додатком до листа є протокол огляду особистої сторінки «Фейсбук», скріншоти світлин Інтернет-сторінки, офіційний переклад матеріал та документи, що підтверджують кваліфікацію особи, яка переклала матеріали на 3 аркушах.

04.01.2019 в якості додатку до листа № 17582 від 06.11.2018 відповідачем 2 на адресу відповідача 1 було надіслано лист з офіційним перекладом матеріалів з інтернет-сторінки позивача на 10 аркушах та документи, що підтверджують кваліфікацію перекладача на 4 аркушах.

Однак, позивач зауважує, що переклад здійснено особою на ім`я ОСОБА_2 , який не є перекладачем, а отже зміст інформації, розміщеної на інтернет-сторінці, було спотворено під час перекладу.

Крім того, позивач зазначає, що він не є автором публікацій, відео та фотоматеріалів, що стали підставою для скасування посвідки.

Позивач вважає, що перевірка та обґрунтованість висновку про наявність в діях іноземця або особи без громадянства загрози національній безпеці, громадському порядку, здоров`ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні, є обов`язком ДМС, однак відповідач 1 не дослідив усіх обставин, що мали значення для прийняття рішення.

Ухвалою суду від 07.03.2019 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку загального провадження у підготовчому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 08.05.2019 закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті.

23.07.2019 у судове засідання позивач та його представник повторно не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 1, п. 2 ч. 3 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), незалежно від причин неявки.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності позивача та його представника.

Представники відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечували, просили суд відмовити у його задоволенні.

У письмовому відзиві Управління Державної міграційної служби України в Сумській області зазначило, що твердження позивача про неналежний переклад є безпідставним та необґрунтованим, оскільки 17.01.2019 Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області отримано відповідь Управління Служби безпеки України в Сумській області № 82 від 04.01.2019 з належним перекладом та підтвердженням кваліфікації перекладача. Крім того, строк передбачений пунктом 64 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання при прийняті оскаржуваного рішення Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області не порушено.

Зважаючи на те, що громадянин Йорданії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 систематично поширював інформацію радикальних ісламістських організацій на своїй сторінці в соціальній Інтернет-мережі «Фейсбук», яка містить екстремістські заклики, що підтверджується Протоколом огляду особистої сторінки в соціальній мережі «Фейсбук» ОСОБА_1 від 06.11.2018 № 17581 та додатками до нього, відповідач 1 вважає, що рішення Управління Державної міграційної служби України в Сумській області про скасування посвідки на тимчасове проживання серії НОМЕР_1 громадянину Йорданії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , винесено на підставі, в межах та спосіб, що передбачені чинним законодавством і не підлягає скасуванню.

Представник Управління Служби безпеки України в Сумській області зазначив, що поширення інформації радикальних ісламістських організаццій позивачем на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук», яка містить екстремістські заклики, може призвести до етнічних, релігійних конфліктів на території України. Зазначена діяльність іноземця сприяє поширенню радикальних тенденцій серед представників мусульманської спільноти, що мешкають на території регіону, провокуванню міжетнічного та міжконфесійного протистояння, втягуванню України до арабо-ізраїльського конфлікту, а відповідно створює загрозу національній безпеці нашої держави.

Заслухавши представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 24.11.2014 Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області видано ОСОБА_1 посвідку на тимчасове проживання серії НОМЕР_1 строком дії до 24.11.2015 (а.с. 75). На підставі заяв позивача строк дії посвідки було продовжено до 23.11.2016 та до 31.08.2020 (а.с. 72-73).

06.11.2018 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області надійшов лист від Управління Служби безпеки України в Сумській області № 17582, в якому зазначено, що відповідно до наявних даних громадянин Йорданії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , причетний до публічного поширення інформації яка популяризує діяльність радикальних ісламістських організацій. Вказана особа на своїй сторінці в соціальної Інтернет-мережі «Фейсбук» систематично, у вільному доступі розміщує відео- та фотоматеріали щодо методів та форм силових радикальних акцій ісламських організацій «Хамас» та «Брати мусульмани» проти представників Держави Ізраїль. Вказані матеріали містять також загрози Ізраїльським військовослужбовцям та заклики щодо застосування насильства відносно представників єврейської національності в цілому. Зазначена діяльність іноземця сприяє поширенню радикальних тенденцій серед представників мусульманської спільноти, що мешкають на території регіону, провокуванню міжетнічного та міжконфесійного протистояння, втягуванню України до арабо-ізраїльського конфлікту, а відповідно створює загрозу національній безпеці нашої держави. З огляду на зазначене, з метою локалізації передумов до нанесення шкоди національній безпеці України, відповідно до ст. 19 Закону України «Про національну безпеку України», п. 3 ст. 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», п. 13 ст. 24, п. 2 ст. 25 Закону України "Про Службу безпеки України" Управління Служби безпеки України в Сумській області вважає за доцільне застосувати стосовно громадянина Йорданії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заходи правового впливу пов`язані із скасуванням посвідки на тимчасове проживання видану Управлінням ДМС України в Сумській області (а.с. 76-77).

До вказаного листа додано протокол огляду особистої сторінки «Facebook» (а.с. 78-80), скриншоти світлин Інтернет-сторінки «Facebook», офіційний переклад матеріалів Інтернет-сторінки «Facebook», документи, що підтверджують кваліфікацію особи, яка перекладала матеріали (а.с. 81, 82, 85-100).

09.11.2018 Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області до Управління Служби безпеки України в Сумській області направлено лист № 5901.5- 10083/59.3-18 з проханням надати переклад розміщених на сторінці ОСОБА_3 ОСОБА_4 матеріалів на українську мову з долученням документів, що підтверджують кваліфікацію перекладача (а.с. 101).

17.01.2019 Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області отримано відповідь Управління Служби безпеки України в Сумській області № 82 від 04.01.2019 з належним перекладом та підтвердженням кваліфікації перекладача (а.с. 102-116).

22.01.2019 Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області за результатами розгляду вказаного листа Управління Служби безпеки України в Сумській області Управлінням ДМС України в Сумській області керуючись пп. 4 п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 322, складено висновок та прийнято рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання серії НОМЕР_1 громадянину Йорданії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 117, 118).

Надаючи оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, визначає Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

За визначеннями, наведеними у статті 1 цього Закону:

6) іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав;

10) іноземці та особи без громадянства, які тимчасово проживають в Україні, - іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на тимчасове проживання, якщо інше не встановлено законом;

18) посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні;

20) приймаюча сторона - зареєстровані в установленому законом порядку українські підприємства, установи та організації, представництва (філії) іноземних підприємств, установ, організацій, представництва міжнародних організацій, а також фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України у зв`язку з навчанням, стажуванням, роботою, або на інших законних підставах, та запрошують чи приймають іноземців та осіб без громадянства.

Відповідно до частини 13 статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період навчання.

Згідно із частиною 13 статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, документ, що підтверджує факт навчання в Україні, та зобов`язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, про відрахування з такого закладу.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 5-1 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" строк дії посвідки на тимчасове проживання для відповідних категорій іноземців та осіб без громадянства становить у випадку, визначеному частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, - період навчання, який зазначається в документі, що підтверджує факт навчання в Україні.

Статтею 5-3 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" передбачено, що посвідка на тимчасове проживання видається у десятиденний строк з дня отримання заяви про її оформлення або продовження строку дії посвідки.

Відповідно до статті 5-5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземець або особа без громадянства подає заяву про оформлення або продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання та відповідні документи, визначені цим Законом та Кабінетом Міністрів України, особисто або через свого представника на підставі довіреності до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції.

Територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, зобов`язаний надати іноземцю або особі без громадянства чи його представнику опис прийнятих документів з підписом уповноваженої особи, яка їх прийняла, зазначенням її посади, прізвища та імені і дати прийняття документів.

Іноземець або особа без громадянства отримує посвідку на тимчасове проживання особисто.

Постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018 року затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання (далі - Порядок № 322).

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку № 322 посвідка на тимчасове проживання (далі - посвідка) є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Посвідка виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Підпунктом 1 пункту 3 Порядку № 322 передбачено, що посвідка оформляється іноземцям або особам без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України та які досягли 16-річного віку або не досягли 16-річного віку, але самостійно прибули в Україну з метою навчання, - на підставі заяв-анкет, поданих ними особисто.

Згідно із пунктом 4 Порядку № 322 іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання, посвідка видається на період навчання, який визначається наказом закладу освіти про встановлення періодів навчання для іноземних студентів.

Посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства (пункт 5 Порядку № 322).

Пунктом 14 Порядку № 322 передбачено, що ДМС має право отримувати інформацію про особу з наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, в обсязі, необхідному для ідентифікації особи у зв`язку з оформленням посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміном.

Доступ до зазначеної інформації здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".

У разі відсутності можливості надання ДМС прямого доступу до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, чи надіслання запитів у електронній формі захищеними каналами зв`язку отримання відомостей про особу здійснюється шляхом надсилання запитів та надання відповідей на них у паперовій формі.

Пунктом 63 Порядку № 322 передбачено, що посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі:

1) отримання від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів;

2) отримання вмотивованого клопотання приймаючої сторони про скасування посвідки (у тому числі в разі звільнення іноземця або особи без громадянства із займаної посади) або припинення діяльності приймаючої сторони - юридичної особи;

3) коли іноземця або особу без громадянства засуджено в Україні до позбавлення волі;

4) коли дії іноземця або особи без громадянства загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров`ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;

5) коли уповноваженим державним органом прийнято рішення про примусове повернення іноземця або особи без громадянства чи їх примусове видворення за межі України;

6) отримання особою паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України), посвідки на постійне проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, якій надано додатковий захист;

7) в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пунктів 64, 65, 66 Порядку № 322 рішення про скасування посвідки приймається керівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС чи його заступником протягом п`яти робочих днів з дня надходження відомостей, які є підставою для її скасування.

Копія рішення про скасування посвідки видається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який прийняв таке рішення, іноземцеві або особі без громадянства під розписку або надсилається такій особі і приймаючій стороні рекомендованим листом не пізніше ніж через п`ять робочих днів з дня його прийняття.

Територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС протягом п`яти робочих днів з дня прийняття рішення про скасування посвідки інформує про це ДМС та Адміністрацію Держприкордонслужби.

Згідно із пунктом 77 Порядку № 322 рішення про скасування посвідки може бути оскаржено іноземцем або особою без громадянства в адміністративному порядку або до суду в установленому порядку.

Відповідно до пункту 8 статті 24 Закону України «Про службу безпеки України» Служба безпеки України відповідно до своїх основних завдань зобов`язана здійснювати відповідно до законодавства профілактику правопорушень у сфері державної безпеки.

Згідно із пунктом 2 статті 25 Закону України «Про службу безпеки України» Службі безпеки України, її органам і співробітникам для виконання покладених на них обов`язків надається право подавати органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності обов`язкові для розгляду пропозиції з питань національної безпеки, у тому числі із забезпечення охорони державної таємниці.

Як вбачається зі змісту спірного рішення від 22.01.2019 про скасування посвідки, підставою для його прийняття став підпункт 4 пункту 63 Порядку № 322: коли дії іноземця або особи без громадянства загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров`ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні.

Як встановлено судом із протоколу Управління Служби безпеки України в Сумській області огляду особистої сторінки «Фейсбук» позивача від 06.11.2018 № 17581 (а.с. 78-80), скриншотів світлин Інтернет-сторінки «Фейсбук» та їх офіційного перекладу на українську мову, позивач на своїй сторінці в соціальній Інтернет-мережі «Фейсбук» систематично, у вільному доступі розміщував відео- та фотоматеріали щодо методів та форм силових радикальних акцій ісламських організацій «Хамас» та «Брати мусульмани» проти представників Держави Ізраїль.

Так, наприклад, 25.06.2013 на загальнодоступному ресурсі власної сторінки мережі «Фейсбук» ОСОБА_1 , розміщено фото, де зображено бойовиків організації «Хамас», які ведуть збройну боротьбу з військовими Ізраїльської армії. Над фото арабською мовою здійснено напис, що у перекладі означає: «Хамас» веде збройну боротьбу проти Ізраїлю та захвачує ізраїльських вояків у полон».

30.10.2014 на вказаній інтернет-сторінці позивача розміщено фото, де зображено прапор Ізраїлю та розміщено напис англійською мовою, який в перекладі звучить: «Ізраїль нація терористів, якщо ти в це віриш то зроби так щоб про це дізнався весь світ».

04.01.2018 на тій же інтернет-сторінці розміщене фото, де зображено одного із лідерів організації «Хамас» ОСОБА_5 , який причетний до багатьох терактів на території Ізраїлю, який використовував терористів-смертників для знищення ізраїльських військовослужбовців та цивільних. Над фотографією міститься напис арабською мовою що в перекладі звучить: «він наш лідер та навчив нас в якому напрямку правильно рухатись захищаючи себе».

Згідно інформації з відкритих джерел, розміщеної на інтернет-сторінці за посиланням https://wikipedia.org/wiki/ХАМАС, ХАМАС - палестинський ісламський рух і політична, партія, утворені незабаром після початку Першої палестинської інтифади. ХАМАС визнаний терористичною організацією Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії та Єгипті. В Австралії та Великій Британії терористичним визнають тільки військове крило ХАМАС. На рахунку ХАМАС безліч нападів на ізраїльські цивільні і військові цілі, а також на палестинців, підозрюваних у співпраці з Ізраїлем, і суперників з руху ФАТХ. У розпал першої інтифади, 18 лютого 1989 року, «ХАМАС» провів перший теракт - викрав і вбив ізраїльського військовослужбовця Аві ОСОБА_6 , а в травні - ОСОБА_7 . У відповідь Ізраїль заборонив бойове крило руху, а творець і керівник організації шейх ОСОБА_8 був заарештований і засуджений до довічного ув`язнення.

17 грудня 2014 року Європейський суд загальної юрисдикції наказав виключити ХАМАС зі списку терористичних організацій Європейського союзу на підставі того, що при подачі в суд позову в якості доказу терористичної діяльності ХАМАС не були приведені авторитетні джерела. При цьому він залишив в силі список ЄС від 22.07.2014, що включає ХАМАС, і заморозив його активи на три місяці, протягом яких можлива подача апеляції. Згідно із заявою суду, «існуючі заходи, введені раніше з метою забезпечення ефективності можливих в майбутньому дій щодо заморожування активів» будуть дійсні протягом трьох місяців або до закінчення розгляду можливої апеляції. 27 березня 2015 роки ЄС продовжив визнання ХАМАС терористичною організацією на період розгляду поданої ним апеляції на рішення суду. 26 липня 2017 року Європейський суд прийняв рішення залишити палестинський рух ХАМАС в списку терористичних організацій.

В Україні діє Концепція боротьби з тероризмом, ухвалена Указом Президента України від 23 квітня 2013 р. № 230/26.1320, відповідно до якої основну загрозу для України становить діяльність міжнародних терористичних організацій.

Згідно статті 24 Конституції України, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що розміщення вищезгаданих відео- та фотоматеріалів позивачем на загальнодоступному ресурсі власної сторінки мережі «Фейсбук» сприяє поширенню радикальних тенденцій серед представників мусульманської спільноти, що мешкають на території регіону, провокуванню міжетнічного та міжконфесійного протистояння, втягуванню України до арабо-ізраїльського конфлікту, може призвести до етнічних, релігійних конфліктів на території України, а відповідно створює загрозу національній безпеці нашої держави.

Суд критично ставиться до аргументу позивача про те, що він не є автором вищезгаданих відео- та фотоматеріалів, з огляду на наступне.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 систематично, протягом 2013-2018 років поширював на власній сторінці соціальної мережі «Фейсбук», адреса сторінки - www.facebook.com/majd.owaidah, публікації, в яких висвітлюються методи та форми силових радикальних акцій ісламських організацій «Хамас» проти представників держави Ізраїль, висловлюються заклики до збройної боротьби, схвалюється діяльність лідерів, спрямована на знищення ворогів.

На думку суду, системність вищевказаних дій дає підстави для висновку, що позивач стійко підтримує позицію, викладену у розміщених на його інтернет-сторінці публікаціях, хоча і не є їх автором. Отже, поширюючи вищевказані відео- та фотоматеріали позивач усвідомлював спрямованість своїх дій на рогзпалювання ненависті, ворожнечі між окремими етнічними спільнотами, приниження гідності певних груп осіб за ознаками національності, релігійних переконань.

Щодо твердження позивача про неналежний переклад репостів на його сторінці у соціальній мережі «Фейсбук», суд зазначає, що матеріали справи містять переклад публікацій на українську мову із підтвердженням кваліфікаціїї перекладача та протокол огляду особистої сторінки «Фейсбук», що підтверджують зміст даних публікацій. При цьому, позивач не довів у чому саме полягає помилковість даного перекладу, не заперечуючи сам зміст таких публікацій. За даних обставин, у суду відсутні підстави вважати відповідний переклад неналежним доказом у даній справі.

Враховуючи викладене, суд вважає, що Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області правомірно, за наявності підстав, передбачених підпунктом 4 пункту 63 Порядку № 322 було прийнято рішення від 22 січня 2019 року № 5901.5- 705/59.1-19 про скасування ОСОБА_1 посвідки на тимчасове проживання серії НОМЕР_1 .

Згідно із частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що Управлінням Державної міграційної служби України в Сумській області належним чином доведено правомірність прийняття рішення від 22 січня 2019 року № 5901.5-705/59.1-19 про скасування ОСОБА_1 посвідки на тимчасове проживання, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Сумській області, Управління Служби безпеки України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення відмовити про визнання протиправним та скасування рішення – відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко

Повний текст рішення складений та підписаний 02.08.2019.