Категорія 2.11.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 лютого 2010 року Справа № 2а-25988/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.
при секретарі судового засідання Юрченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області про скасування податкових повідомлень-рішень,
за участі представників сторін:
представник позивача: не зявився,
представник відповідача: Яковлева О.Б., Мациєвська О.М.,
ВСТАНОВИВ:
21 вересня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області, в якому позивач просив частково скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000051742/0 від 04.02.2009 року на суму 2143338,03 грн. та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000081742/0 від 04.02.2009 року на суму 9752728,20 грн.
Позивач в судове засідання не зявився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представники відповідача заперечували проти задоволення позовних вимог, підтримали доводи, викладені у письмових запереченнях на адміністративний.
Заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 як фізична особа-підприємець зареєстрований 19.04.2007 року виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області, ідентифікаційний номер 2739211550, за адресою: АДРЕСА_1
У період з 12.01.2009 року по 23.01.2009 року співробітниками Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області проведено планову виїзну перевірку субєкта господарської діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 19.04.2007 року по 30.09.2008 року.
За результатами перевірки складено акт № 7-17/2739211550 від 26.01.2009 року, в якому зазначено, що перевіркою встановлено наступні порушення ОСОБА_1:
- в результаті порушення ст. 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про
прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 року № 13-92/ВР та абз. А п. 19.1 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889 (із змінами та доповненнями), занижено валовий дохід у період, що перевірявся, на загальну суму 24494320,34 грн., у ому числі у 2008 році на 24493420,34 грн. За результатами перевірки згідно п.п. 20.3.1б п. 20.3 ст. 20 та на підставі п. 7.1 ст. 7 Закону України «Про податок з фізичних осіб» від 22.05.2003 року № 889 (із змінами та доповненнями) податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності за 2008 рік збільшено на 2755611,03 грн.;
- в результаті порушення п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7
Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168-097-ВР (із змінами та доповненнями) занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 4898864 грн., у тому числі по періодах
2008 рік
- квітень 549915 грн.;
- травень 641418 грн.;
- червень 435033 грн.;
- липень 1208333 грн.;
- серпень 1614167 грн.;
- вересень 449998 грн.
- порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, відповідно до чого встановлено подання податкових декларацій по податку на додану вартість за квітень-вересень 2008 року з порушенням терміну подання.
По донарахованим за актом перевірки сумам податковим органом були прийняті
податкові повідомлення-рішення:
- № 0000051742/0 від 04.02.2009 року, згідно якого донараховано податок з
доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності на загальну суму 2755611,03 грн. (основний платіж - 2755611,03 грн.);
- № 0000081742 від 04.02.2009 року, згідно якого донараховано податку на
додану вартість на загальну суму 9752728,20 грн. (основний платіж 4898864 грн., штрафні санкції 4853864,20 грн.);
- № 0000071742/0 від 04.02.2009 року, згідно якого донараховано штрафні санкції по податку на додану вартість на загальну суму 1020 грн.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення ОСОБА_1 отримав особисто
04.02.2009 року, про що свідчить його особистий підпис на корінцях зазначених податкових повідомлень-рішень.
В ході перевірки було встановлено, що згідно реєстру про рух грошових коштів по розрахунковому рахунку субєкта господарської діяльності ОСОБА_1 НОМЕР_1, який відкрито у ВАТ КБ «Південкомбанк» (МФО 335946, м. Луганськ, вул. Оборонная, 16), від ТОВ «Укртехноснаб-Д» (код 35307356, м. Луганськ, вул.. Котельникова, 14) на зазначений рахунок надійшли грошові кошти, за період з 18.04.2008 року по 03.10.2008 року на загальну суму 29393184,40 грн. як «оплата простого векселя згідно акта предявлення векселя, без ПДВ» та «сплата за вексель з іменним індосаментом згідно акта предявлення векселя, без ПДВ».
Оскільки під час перевірки ОСОБА_1 не був наданий вищевказаний простий вексель та будь-які інші документи стосовно цього факту взаємовідносин та взаєморозрахунків, тому податковий орган не мав можливості визначити обумовленість сплати визначеної суми, строки платежу, найменування того, кому або за наказом кого платіж повинен бути здійснений, дату і місце складання векселя, особу того, хто видав документ (векселедавця).
Відповідно до ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 року № 13-92 обєкти оподаткування згідно з цим розділом Декрету оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як обєкти оподаткування у розділах II та III цього Декрету.
Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо повязаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.
До складу витрат, безпосередньо повязаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно з Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств”.
При здійсненні операцій з купівлі-продажу корпоративних прав та визначених законом цінних паперів, крім набутих у випадках, визначених пунктом “з” статті 5 цього Декрету, оподатковуваним доходом громадянина, у тому числі зареєстрованого як субєкт підприємницької діяльності, вважається прибуток, тобто різниця між доходом, отриманим від продажу таких корпоративних прав та цінних паперів протягом звітного року, та документально підтвердженими витратами на їх придбання, понесеними громадянином протягом звітного року або попередніх звітному років. Облік фінансових результатів операцій з купівлі-продажу корпоративних прав та цінних паперів ведеться у порядку, встановленому пунктом 7.6 статті 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”. Прибуток, отриманий громадянином від операцій з купівлі-продажу корпоративних прав та цінних паперів, обчислений за результатами звітного року, включається до складу його сукупного річного оподатковуваного доходу.
Відповідно до п.п. «а» п. 19.1 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платники податку зобовязані, зокрема, вести облік доходів і витрат у обсягах, достатніх для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі коли такий платник податку зобовязаний цим Законом подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податковий кредит.
П.п. 20.3.1 «б» п. 20.3 ст. 20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» особами, відповідальними за погашення суми податкового зобовязання або податкового боргу з цього податку, є платник цього податку при нарахуванні податку податковим органом на підставі поданої декларації.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» обєктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, в тому числі операції з передачі права власності на обєкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі обєкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обовязкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обовязкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого звязку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в звязку з компенсацією вартості товарів (послуг).
У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.
Згідно п.п. 7.3.1 п.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» датою виникнення податкових зобовязань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
Відповідно до п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобовязання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При відємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Стаття 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлює порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобовязань.
Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно пп. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.
У звязку з тим, що первинні бухгалтерські документи діяльності позивача відсутні, тому суд розглядає справу на підставі документів, що були надані сторонами.
Як вбачається з матеріалів справи, 17 лютого 2009 року слідчим відділом податкової міліції ДПІ у м. Красний Луч порушено кримінальну справу № 12/09/8005 стосовно ОСОБА_1 за фактом умисного ухилення від сплати податків за ст. 212 ч. 3 Кримінального кодексу України.
14 березня 2009 року слідчим відділом податкової міліції ДПІ у м. Красний Луч порушено кримінальну справу № 12/09/8005-02 стосовно ОСОБА_1 за фактом умисного ухилення від сплати податків за ст. 212 ч. 3 Кримінального кодексу України та обєднано в одне провадження із справою № 12/09/8005.
25 березня 2009 року слідчим відділом податкової міліції ДПІ у м. Красний Луч порушено кримінальну справу № 12/09/8005-03 стосовно ОСОБА_1 за фактом підроблення документів за ознаками ст. 358 ч. 1,3 Кримінального кодексу України та обєднано в одне провадження зі справою № 12/09/8005.
Згідно висновку експерта № 170-у судово-бухгалтерської експертизи по кримінальній справі 12/09/8005 від 23 березня 2009 року:
- проведеним дослідженням документів кримінальної справи встановлено та
підтверджується Актом № 7-17/2739211550 від 26.01.2009 року планової виїзної перевірки порушення субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог п.п 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п 7.2.8 п. 7.2, п.п. 7.2, п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» 168 від 03.04.1997 року та п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 року;
- проведеним дослідженням документів кримінальної справи встановлено та
документально підтверджується рухом грошових коштів по поточному рахунку субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у відділенні банку, що у результаті допущених порушень Закону України «Про податок на додану вартість» та Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ОСОБА_1 не сплачено до бюджету податок на додану вартість в сумі 816364 грн.;
- проведеним дослідженням документів кримінальної справи встановлено та
підтверджується Актом № 7-17/2739211550 від 26.01.2009 року планової виїзної перевірки порушення субєктом підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог ст.ст. 13,14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 року, ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 28.12.1994 року, пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року;
- проведеним дослідженням документів кримінальної справи встановлено та
документально підтверджується рухом грошових коштів по поточному рахунку субєкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у відділенні банку, що у результаті допущених порушень розділу ІV Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.1992 року, ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 28.12.1994 року, пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року ОСОБА_1 не сплачено до бюджету податок з прибутку від заняття підприємницькою діяльністю на суму 612273 грн.
Допитаний в судовому засіданні 25 січня 2010 року експерт Прєжедромінський С.А. зазначив, що у висновку експерта № 170-у судово-бухгалтерської експертизи по кримінальній справі 12/09/8005 від 23 березня 2009 року були дані відповіді на всі поставлені питання. Експертиза проводилась на підставі на підставі наступних документів:
- копія акту перевірки № 7-17/2739211550 від 26.01.2009 року;
- копія пояснювальної ОСОБА_1;
- копія свідоцтва про реєстрацію;
- копія довідки форми 4-ОПП;
- оригінали податкових декларацій про доходи;
- копія довідки АТ КТ «Південкомбанк» від 17.11.2008 року;
- копія довідки Індустріалбанку від 26.11.2008 року;
- копія довідки АБ «Брокбізнесбанк»;
- реєстр руху грошових коштів по поточному рахунку ОСОБА_1 в АТ КБ «Південкомбанк»;
- копія інформації Ленінської МДПІ у м. Луганську про ПП «Кортекс-Луга»;
- копія інформації Ленінської МДПІ у м. Луганську про ТОВ «Укртехноснаб-Д»;
- копія листа ТОВ «Укртехноснаб-Д» від 03.02.2009 року;
- копія договору купівлі продажу № 3 від 19.05.2008 року;
- копія накладної № 1 від 08.07.2008 року;
- копія акту від 08.07.2008 року;
- копія протоколу допиту у якості свідка ревізора;
- копія допиту у якості свідка ОСОБА_5
Повторної експертизи не призначалося.
В ході розслідування кримінальної справи встановлено та підтверджено під час судового розгляду вказаної кримінальної справи, що у період 2 та 3 кварталів 2008 року ОСОБА_1, в результаті здійснення господарської діяльності було отримано доход в сумі 4081820 грн., що підлягає оподаткуванню, та в нього виникли податкові зобовязання по податку з доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю у розмірі 612273 грн.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ОСОБА_1 був зобовязаний подавати протягом 40 днів після спливу кожного кварталу до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч податкові декларації по податку з доходів фізичних осіб та протягом 10 днів після закінчення даного строку сплатити податкові зобовязання до бюджету.
Таким чином, ОСОБА_1 у порушення вимог ст.ст. 13,14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян», пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 22.10 ст. 22 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» не надав до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч, не нарахував та не сплатив до бюджету податок з доходів фізичних осіб у розмірі 612273 грн.
Крім того, у період з квітня по вересень 2009 року в результаті проведених із застосуванням реквізитів ОСОБА_1 господарських операцій, у нього виникли податкові зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 4898864 грн. та податковий кредит у розмірі 4082500 грн. Чисті податкові зобовязання по податку на додану вартість, що належать нарахуванню до сплати у бюджет, при цьому склали 816364 грн.
ОСОБА_1 в період з 01.04.2008 року по 20.10.2008 року у термін, встановлений п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», та в порушення п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.2.8, 7.3.1 п. 7.3. ст.. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податкові декларації до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч не надав, податкові зобовязання, що виникли в нього, у сумі 816364 грн. не нарахував та до бюджету не сплатив.
Вироком Краснолуцького міського суду Луганської області від 15 лютого 2010 року ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків, що входять до системи оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою, що займається підприємницькою діяьністю без створення юридичної особи, вчиненого за порередньою змовою групою осіб, що потягло за собою фактичне ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах), ч. 1 ст. 358 (умисні дії, що полягли у підробці документів, видаваємих громадянином-підприємцем, і які надають права або звільняють від обовязків, з метою їх використання), ч. 3 ст. 358 (умисні дії, що полягли у використанні заздалегідь підробленого документу) Кримінального кодексу України. Вирок набрав законної чинності.
Відповідно до ч. 4 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обовязковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в частині скасування податкового повідомлення-рішення № 0000051742/0 від 04.02.2009 року в частині податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 2143338,03 грн., податкового повідомлення-рішення № 0000081742/0 від 04.02.2009 року в частині податкового зобовязання по податку на додану вартість у сумі 4082500 грн. - за основним платежем, у сумі 4037500,2 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодесу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області про скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000051742/0 від 04.02.2009 року в частині податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 2143338,03 грн.
Скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000081742/0 від 04.02.2009 року в частині податкового зобовязання по податку на додану вартість у сумі 4082500 грн. - за основним платежем, у сумі 4037500,2 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити ОСОБА_1 за необґрунтованістю.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 1,70 грн.(одна гривня сімдесят копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 23 лютого 2010 року.
СУДДЯ Т.С. УШАКОВ