Рішення № 83398969, 02.08.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2019
Номер справи
215/1536/19
Номер документу
83398969
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2019 року Справа № 215/1536/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Захарчук-Борисенко Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні у м.Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

22.03.2019 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до відділу ведення державного реєстру виборців виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, в якому просить суд:

- визнати бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців протиправною та зобов`язати сприяти внесенню інформації стосовно ОСОБА_1 до Єдиного державного демографічного реєстру чим забезпечити право голосу на виборах президента 31.03.2019 відповідно до скарги від 14.03.2019 вх.163-20/22/2;

- захистити право голосу позивача на виборах президента 31.03.2019 окремим пунктом рішення відповідно до скарги від 14.03.2019 шляхом встановлення наявності компетенції (повноважень) виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців для включення громадян до уточненого списків виборців і зміни виборчої дільниці;

- зобов`язати виконавчий комітет Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділ ведення державного реєстру виборців включити ОСОБА_1 до уточненого списку виборців і змінити для нього виборчу дільницю відповідно до гарантій ст. 70, 71 Конституції України.

25.03.2019 ухвалою судді Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Лиходєдова А.В. позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії передано на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

25.04.2019 постановою Третього апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а ухвалу Тернівського районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області від 25.03.2019 у справі №215/1536/19 (2-а/215/129/19) - залишено без змін.

03.06.2019 згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.06.2019, адміністративну справу №215/1536/19 було передано для розгляду судді Захарчук-Борисенко Н.В.

04.06.2019 ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №215/1536/19, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

10.07.2019 на адресу суду від відділу ведення Державного реєстру виборців виконкому Тернівської районної у місті ради надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач заперечував проти задоволення адміністративного позову та просив суд відмовити у його задоволенні повністю, оскільки відповідачем було розглянуто скаргу позивача від 14.03.2019 вх.163-20-22/2 в межах та у спосіб, визначений чинним законодавством України, про що повідомлено ОСОБА_1 . Окрім того, позивач до своєї скарги не додав документів, які підтверджували необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, а тому відповідно до п.4.10 Порядку тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси ОСОБА_1 було відмовлено у задоволенні заяви про тимчасову зміну місця голосування.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно із ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Частинами 5, 8 ст. 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

За викладених обставин, відповідно до вимог статей 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 14.03.2019 вх.89-20/22/2 ОСОБА_1 звернувся до виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради ведення Державного реєстру виборців, в якій просив:

- індивідуальним актом визнати загальне, рівне і пряме право позивача для обирання президента 31.03.2019;

- звернутись до Тернівського райсуду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області за наданням повноважень для передачі органам реєстрації інформації стосовно позивача для внесення її до Єдиного державного демографічного реєстру про місце перебування позивача за адресою: АДРЕСА_1 , чим забезпечити право голосу позивача на виборах президента 31.03.2019;

- забезпечити для ОСОБА_1 тимчасову зміну місця голосування на виборах президента 31.03.2019;

- вжити систему заходів, якою сприяти внесенню інформації стосовно ОСОБА_1 до Єдиного державного демографічного реєстру, чим забезпечити право голосу на виборах президента 31.03.2019 відповідно до заяви від 14.03.2019;

- повідомити позивача про включення його до уточненого списку виборців на дільниці та про прийняті рішення та повноваження осіб, час, місце розгляду заяви від 14.03.2019.

Відповідачем надана до суду копія відповіді завідуючої відділом ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Костіної Людмили Павлівни, якою відповідачем 18.03.2019 за №2/20-22-92 розглянуто скаргу від 14.03.2019 вх. 89-20/22/2 та надано вичерпну відповідь на вимоги позивача, викладені в скарзі від 14.03.2019 вх. 89-20/22/2.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

За приписами ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових осіб і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно ст. 7 вказаного Закону, звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

Порядок розгляду звернень у формі заяв та скарг, встановлений статтями 15,16 вищевказаного Закону.

Органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені у них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства, забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань) ч. 1 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян».

Частиною 4 статті 15 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови.

Відповідно до ст. 19 вказаного Закону, орган державної влади, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані, зокрема, об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому, загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів ст. 20 Закону України «Про звернення громадян».

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що громадяни України наділені правом звернення з відповідними заявами, скаргами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації, їх посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків, а на органи державної влади, органи місцевого самоврядування покладений обов`язок по розгляду таких звернень, заяв і скарг у місячний строк від дня їх надходження.

Суд перевіривши правомірність дій (бездіяльності) відповідача при розгляді скарги позивача від 14.03.2019 згідно з вимогами ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, приходить до висновку, що бездіяльність відповідача не допущена, а надана письмова відповідь 18.03.2019 за №2/20-22-92 направлена у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Окрім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідь від 18.03.2019 за №2/20-22-92 ОСОБА_1 отримав 20.03.2019, про що свідчить відмітка (особистий підпис позивача) у журналі реєстрації вихідних документів, копія якого надана до матеріалів справи.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем відповідно до ст.7 Закону України «Про звернення громадян» листом від 19.03.2019 №4/20-21-124 копію скарги ОСОБА_1 від 14.03.2019 було направлено за належністю територіальному органу розпорядника Єдиного державного демографічного реєстру – Тернівському районному відділу у м.Кривий Ріг ГУ ДМС України в Дніпропетровській області для розгляду п.4 даної скарги.

Таким чином із аналізу вказаних документів, слід дійти висновку, що відповідачем у строки, встановлені ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» була надана відповідь на скаргу позивача від 14.03.2019 та здійснення дії для належного захисту прав та свобод позивача.

Отже, у даному випадку, при розгляді скарги позивача від 14.03.2019 із наданих документів, судом не було встановлено бездіяльності відповідача, а, навпаки, при розгляді вказаної скарги позивача, відповідачем були вжиті активні дії, направлені на розгляд заяви скарги у строки, визначені чинним законодавством, за результатами такого розгляду скарги позивачеві була надана вмотивована письмова відповідь від 18.03.2019 за №2/20-22-92.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, на позивача покладено обов`язок довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

Однак, позивачем не було надано суду належних та допустимих доказів, які свідчили б про бездіяльність відповідача при розгляді скарги позивача від 14.03.2019 з урахуванням того, що відповідачем була надана вмотивована відповідь від 18.03.2019 за №2/20-22-92 на скаргу позивача від 14.03.2019 у терміни, встановлені ст. 20 Закону України «Про звернення громадян».

В той же час, відповідачем на адресу суду надіслано належні докази, які свідчать про надання вмотивованої відповіді позивачеві на його скаргу від 14.03.2019, а тому вищенаведені докази спростовують бездіяльність відповідача при розгляді скарги позивача від 14.03.2019, на які позивач посилається у позові.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Щодо позовної вимоги про захист права голосу позивача на виборах президента 31.03.2019 окремим пунктом рішення відповідно до скарги від 14.03.2019 шляхом встановлення наявності компетенції (повноважень) виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців для включення громадян до уточненого списків виборців і зміни виборчої дільниці, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 70 Конституції України, право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років, пунктом 20 частини першої ст. 92 Конституції України передбачено, що організація і порядок проведення виборів визначаються законами України.

Згідно ч. ч. 1, 7 ст. 2 Закону України «Про вибори Президента України», право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про вибори Президента України», виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому цим Законом.

Згідно вимог ч. ч. 1, 3 ст. 31 Закону України «Про вибори Президента України», органи ведення Державного реєстру виборців складають попередні списки виборців для звичайних виборчих дільниць відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», а також виготовляють іменні запрошення, передбачені частиною другою статті 32 цього Закону.

До попереднього списку виборців на виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу, та виборча адреса яких відповідно до відомостей Державного реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про вибори Президента України» орган ведення Державного реєстру виборців на підставі відомостей, поданих керівниками органів, закладів, установ, зазначених у статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців", не пізніш як за десять днів до дня голосування, рішень відповідних виборчих комісій щодо утворення дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць (у частині включення членів дільничних виборчих комісій до списків виборців на відповідній спеціальній виборчій дільниці), за наслідками розгляду заяв виборців, повідомлень дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць про включення виборців до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, на підставі заяв членів окружних та дільничних виборчих комісій, про тимчасову зміну місця голосування, а також рішень судів, отриманих не пізніш як за п`ять днів до дня голосування, виготовляє уточнений список виборців. Уточнені списки виборців виготовляються відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Законом України ст. 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» передбачено право кожного виборця на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси відповідно до ч. З ст. 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців». Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси встановлюється Центральною виборчою комісією. Такий порядок визначений Постановою Центральної виборчої комісії від 13.09.2012 № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси». Даною постановою на період підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31.03.2019 року було передбачено, що до заяви про тимчасову зміну місця голосування виборцем надаються документи (копії документів) які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Судом встановлено, що у зв`язку з тим що, позивач до своєї скарги від 14.03.2019 не додав документів, які підтверджували необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, відповідно до п. 4.10 вищезазначеного порядку ОСОБА_1 було відмовлено у задоволенні заяви про тимчасову зміну місця голосування з такої підстави: до заяви виборцем не додано документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Так як, позивачу не було тимчасово змінено місце голосування, з підстав викладених у п.3 відповіді від 18.03.2019 №2/20-21-92 на скаргу позивача від 14.03.2019 №163-20-22/2, зареєстроване місце проживання вказане позивачем у скарзі від 14.03.2019 не відноситься до повноважень відділу ведення Державного реєстру виборців виконкому Тернівської районної у місті ради (адреса м.Кривий Ріг, вул.Сеченова, 50А відноситься до меж Покровського району м.Кривого Рогу), відомостей про реєстрацію місця проживання позивача на території Тернівського району м.Кривого Рогу до відділу не надходило, а також не пізніш ніж за п`ять днів до дня виборів (до 25.03.2019) відділ не отримав жодного рішення суду про включення позивача до уточненого списку виборців для голосування з виборів Президента України 31.03.2019 на виборчій дільниці у Тернівському районі м.Кривого Рогу, відділ ведення Державного реєстру виборців виконкому Тернівської районної у місті ради не мав законодавчо обґрунтованих підстав (компетенції) для включення позивача до уточненого списку виборців на території Тернівського району м.Кривого Рогу та зміни йому виборчої дільниці відповідно до скарги від 14.03.2019.

Таким чином, позовна вимога про захист права голосу позивача на виборах президента 31.03.2019 окремим пунктом рішення відповідно до скарги від 14.03.2019 шляхом встановлення наявності компетенції (повноважень) виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців для включення громадян до уточненого списків виборців і зміни виборчої дільниці не ґрунтується на нормах права та не підлягає задоволенню.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців включити ОСОБА_1 до уточненого списку виборців і змінити для нього виборчу дільницю відповідно до гарантій ст. 70, 71 Конституції України, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 70 Конституції України, право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягай на день їх проведення вісімнадцяти років, ст. 71 Конституції України передбачено, що вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування, виборцям гарантується вільне волевиявлення. Пунктом 20 частини першої ст. 92 Конституції України передбачено, що організація і порядок проведення виборів визначаються законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Таким чином, при розгляді питань щодо уточнення списків виборців для проведення голосування з виборів Президента України, необхідно керуватися Законами України «Про вибори Президента України» та "Про Державний реєстр виборців".

Відповідно до статті 34 Закону України «Про вибори Президента України» орган ведення Державного реєстру виборців на підставі відомостей, поданих керівниками органів, закладів, установ, зазначених у статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців", не пізніш як за десять днів до дня голосування, передбачені статтею 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців", рішень відповідних виборчих комісій щодо утворення дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць (у частині включення членів дільничних виборчих комісій до списків виборців на відповідній спеціальній виборчій дільниці), за наслідками розгляду заяв виборців, повідомлень дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць про включення виборців до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, на підставі заяв членів окружних та дільничних виборчих комісій, про тимчасову зміну місця голосування, а також рішень судів, отриманих не пізніш як за п`ять днів до дня голосування, виготовляє уточнений список виборців. Уточнені списки виборців виготовляються відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Законом України «Про Державний реєстр виборців» передбачено, що особа включається до уточненого списку виборців на виборчій дільниці, до якої віднесено її зареєстроване місце проживання або на виборчій дільниці, на яку їй тимчасово змінено місце голосування.

Судом встановлено, що оскільки позивачу не було тимчасово змінено місце голосування, з підстав викладених у п.3 відповіді від 18.03.2019 №2/20-21-92 на скаргу позивача від 14.03.2019 №163-20-22/2, зареєстроване місце проживання вказане позивачем у скарзі від 14.03.2019 не відноситься до повноважень відділу ведення Державного реєстру виборців виконкому Тернівської районної у місті ради (адреса м.Кривий Ріг, вул.Сеченова, 50А відноситься до меж Покровського району м.Кривого Рогу), відомостей про реєстрацію місця проживання позивача на території Тернівського району м.Кривого Рогу до відділу не надходило, а також не пізніш ніж за п`ять днів до дня виборів (до 25.03.2019) відділ не отримав жодного рішення суду про включення позивача до уточненого списку виборців для голосування з виборів Президента України 31.03.2019 на виборчій дільниці у Тернівському районі м.Кривого Рогу, для включення відділом ведення Державного реєстру виборців виконкому Тернівської районної у місті ради ОСОБА_1 до уточненого списку виборців і зміни для нього виборчої дільниці не було жодних обґрунтованих підстав.

Суд звертає увагу позивача на те, що громадянин ОСОБА_1 не подав до свого адміністративного позову жодного доказу, що підтверджує його право на включення відділом ведення Державного реєстру виборців виконкому Тернівської районної у місті ради його даних до уточненого списку виборців для виборчих дільницях, які розташовані на території Тернівського району м.Кривого Рогу.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що позовна вимога про зобов`язання виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців включити ОСОБА_1 до уточненого списку виборців і змінити для нього виборчу дільницю відповідно до гарантій ст. 70, 71 Конституції України є не обгрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно з ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно до п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Керуючись ст. ст. 9, 72-77, 242-246, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради відділу ведення державного реєстру виборців (50083, м.Кривий Ріг, вул.Короленко, 1а) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко