Категорія 2.11.8
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 лютого 2010 року Справа № 2а-125/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Сіряцькому А.С.
за участю сторін:
представника позивача Купцової О.М.
представник відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення штрафних санкцій , -
В С Т А Н О В И В:
12 січня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4420,00 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради 18.12.2001 року за №25370169Ю0043293 та зареєстрований як платник податків в Ленінській МДПІ.
19.03.2009 року працівниками податкової інспекції була проведена перевірка гральних автоматів, що належать відповідачу та знаходяться у гральному залі за адресою: м. Сватове, пл. 50 років Перемоги, 30/3, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки №0015/12/27/23/31783975.
Проведеною перевіркою встановлено, що у гральному залі надавались послуги у сфері грального бізнесу на 13-ти гральних автоматах, що належать ДП «Ніколь», які не були оснащені фіскальним режимом роботи та не опломбований відповідно до чинного законодавства; при наданні послуг у сфері грального бізнесу розрахункова операція проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій; особі, яка отримала послугу, не видано документ встановленої форми.
На підставі акту перевірки Ленінською МДПІ було прийнято рішення від 03.04.2009 року про застосування до ДП «Ніколь» фінансових санкцій у розмірі 4420,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив стягнути з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 4420,00 грн .
Відповідач в судове засідання не зявився, про час, місце та дату слухання був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням, заперечень на позов не надав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Дочірнє підприємство «Ніколь» є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради 18.12.2001 року за №25370169Ю0043293 та зареєстрований як платник податків в Ленінській МДПІ (а.с. 3).
Згідно акту перевірки №0015/12/27/23/31783975 за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що була проведена у гральному залі за адресою: м. Сватове, пл. 50 років Перемоги, 30/3, були встановлені такі порушення: 13 гральних автоматів не були оснащені фіскальним режимом роботи та не опломбований відповідно до чинного законодавства; при наданні послуг у сфері грального бізнесу розрахункова операція проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій; особі, яка отримала послугу, не видано документ встановленої форми (а.с. 4-8).
Рішенням №000068 від 03.04.2009 до ДП «Ніколь» були застосовані фінансові санкції на суму 4420,00 (а.с. 13). Зазначене рішення було отримано відповідачем, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 18).
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Пунктом 2 ст.3 Закону передбачено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
У відповідності із п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін у встановленому законодавством порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк відповідачем не оскаржене.
У разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Як встановлено в судовому засіданні, заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 4420,00 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена. Тому суд вважає, що позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 4420,00 грн. підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Керуючись ст.ст. 19,67 Конституції України , п. п.1, 2 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в м. Луганську до Дочірнього підприємства «Ніколь» про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Ніколь» на користь місцевого бюджету Ленінського району фінансові санкції у розмірі 4420,00 (чотири тисячі чотириста двадцять гривень) 00 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 02 березня 2010 року.
СУДДЯ