Ухвала суду № 83393296, 31.07.2019, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
31.07.2019
Номер справи
227/858/19
Номер документу
83393296
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

31.07.2019

227/858/19

УХВАЛА

31 липня 2019 року м. Добропілля

Слідчий суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М., за участі секретаря судового засідання Черкасової О.В., прокурора Паскала М.Ю., захисника Штифорук О.В., підозрюваного ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області лейтенант поліції Сацюк А.І., погоджене з прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури Паскалом М.Ю., про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42019051660000021 від 22.02.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України

ВСТАНОВИВ

Досудовим розслідуванням встановлено, ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» зареєстроване 23.12.2010 та розташоване за адресою: Донецька область, м. Маріуполь, вулиця Консервна, 30А, ЄДРПОУ 37435790.

Протоколом загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «КП КРМУНЕКОРЕСУРСИ» за №4 від 03.01.2013, ОСОБА_1 обрано директором підприємства з 04.01.2013.

На підставі зазначеного вище протоколу загальних зборів, засновником ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» ОСОБА_2 видано наказ за №4/к від 08.01.2013 «Про переведення на нову посаду», згідно якого, ОСОБА_1 переведено на посаду директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» з 08.01.2013 з окладом згідно штатного розкладу.

Пунктом 8.2. Статуту ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» визначено, що у Товаристві створюється виконавчий орган, який здійснює поточне керівництво його діяльністю і є підзвітним Загальним зборам учасників.

Відповідно до пунктів 8.17. та 8.18. Статуту, виконавчим органом Товариства, здійснюючим керівництво його поточною діяльністю є директор.

Директором здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства в межах, визначених Статутом, рішенням Загальних зборів учасників Товариства:

-укладає угоди та проводить фінансово-господарські операції;

-має право розпоряджатись майном та коштами Товариства;

-представляє Товариство у відношеннях з вітчизняними та іноземними установами та громадянами, рішення про подання від імені Товариства претензій та позовів, укладає в Україні та за її межами договори та інші угоди, довіряє членам дирекції та іншим особам здійснювати такі угоди;

-без довіреності діє від імені Товариства, укладає договори, вилає довіреності, відкриває рахунки у банках;

-приймає та звільняє робітників;

-укладає з робітниками контракти на будь-який термін;

-укладає договір про повну матеріальну відповідальність з робітниками Товариства;

-укладає договори підряду з тимчасовими колективами фахівців для використання робіт, послуг та інше.

Наказом директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» від 20.08.2013 за №13 затверджено посадову інструкцію директора, відповідно до якої директор:

-визначає, формулює, планує, здійснює і координує всі види діяльності підприємства (пункт 2.2.1);

-визначає напрямок розвитку підприємства при формуванні фінансової, цінової, кредитно-банкової, податкової та страхової політики, соціальної і зовнішньоекономічне діяльності (пункт 2.2.3.);

-організовує виробничо-господарську діяльність підприємства на основі застосування методів обґрунтованого планування, нормативних матеріалів фінансових і трудових витрат (пункт 2.2.7.).

Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ», здійснюючи функції представника підприємства, пов`язані з виконанням вищевказаних адміністративно-господарчих та організаційно-розпорядчих функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України (у редакції закону № 3207-VI від 07.04.2011), є службовою особою.

Розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації № 818 від 19.09.2016 «Про організацію реалізації деяких положень розпорядження голови облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 04.07.2016 № 548» визначено замовників виконання робіт, пов`язаних з будівництвом, реконструкцією, капітальним ремонтом тощо; придбання обладнання, устаткування тощо в межах Переліку об`єктів і заходів, що будуть здійснюватися за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а саме Департамент житлово-комунального господарства облдержадміністрації – за об`єктами і заходами згідно із Додатком № 4.

Згідно зазначеного розпорядження, структурним підрозділам облдержадміністрації, зазначеним в пункті 1 цього розпорядження та Службі автомобільних доріг у Донецькій області забезпечити:

?використання коштів обласного бюджету з дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі»;

?цільове використання коштів обласного бюджету, здійснення внутрішнього контролю за взяттям бюджетних зобов`язань і витрачанням бюджетних коштів, в тому числі одержувачами бюджетних коштів, відповідно до законодавства.

Розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації від 07.10.2016 за №888 «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації від 19 вересня 2016 року № 818, додаток №4 викладено у новій редакції.

Згідно Додатку № 4 до розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації № 818 від 19.09.2016 «Про перелік об`єктів і заходів, що будуть здійснюватися за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, за виключенням об`єктів і заходів на територіях окремих районів, міст, селищ і сіл, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, замовником яких є департамент житлово – комунального господарства облдержадміністрації» (зі змінами на підставі розпорядження №888 від 07.10.2016), пунктом 85 визначено назву заходу: Реконструкція гідротехнічних споруд Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області (коригування); сума фінансування в рамках Закону України «Про внесення змін до пункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України» склала 1 511,190 тис. грн.

Окрім цього, рішенням Золотоколодязької сільської ради від 03.02.2017 за №VII/17-3 «Про внесення змін і доповнень в рішення сесії сільської ради від 23.12.2016 № VII/16-13 «Про сільський бюджет на 2017 рік», пункт 4 доповнено абзацом «Субвенція районному бюджету на виконання проектів співфінансування у розмірі 10% місцевого бюджету»: реконструкція гідротехнічних споруд Золотоколодязького водосховища (167 909 грн.).

Обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України

23 серпня 2017 року між департаментом житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, в особі в.о. директора ОСОБА_3 з однієї сторони, та ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ», в особі ОСОБА_1 з другої сторони, укладено договір підряду за №467 на виконання робіт по об`єкту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області (коригування)» на суму 1 537 099 грн. 99 коп. (далі Договір – №467).

Відповідно до пункту 3.3. Договору №467, обсяг робіт на 2017 рік визначений згідно з виділеними бюджетними коштами і складає 1 537 099 грн. 99 коп.:

- за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, за виключенням об`єктів і заходів на території окремих районів, міст, селищ, сіл, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення – 1 383 391 гривня 02 копійки;

- за рахунок коштів співфінансування – 153 708 гривень 97 копійок.

Розділом 4 Договору №467 визначено порядок здійснення оплати.

Так, пунктом 4.2. Договору №467 визначено, що розрахунки за цим Договором проводяться шляхом надання авансу та оплати за фактично виконані роботи. Бюджетні фінансові зобов`язання беруться виключно за наявності бюджетних призначень та в межах відповідних фактичних надходжень бюджетних коштів на рахунок «Замовника».

Пунктами 4.3.2. та 4.3.3. Договору №467 зазначено, що «Підрядник» підтверджує використання коштів отриманого авансу актами виконаних підрядних робіт, складених за формою КБ-2В і довідками про вартість виконаних підрядних робіт, складених за формою КБ-3.

Після використання в повному обсязі авансу, облік та оплата виконаних в подальшому робіт здійснюється на підставі актів виконаних підрядних робіт, складених за формою КБ-2В і довідок про вартість виконаних підрядних робіт, складених за формою КБ-3 до 25 числа кожного місяця.

Пунктом 4.6. Договору №467 визначено, що у разі виявлення невідповідності робіт, пред`явлених до оплати, встановленим вимогам, завищення їх обсягів або неправильного застосування кошторисних норм, поточних цін, розцінок та інших помилок, що вплинули на ціну виконання робіт, а також відсутності виконавчих документів передбачених ДБН А.3.1-5.2016, «Замовник» повертає «Підряднику» документи на доопрацювання.

Пунктом 6.3. Договору №467, «Замовник» визначено обов`язки підрядника, серед яких:

-зобов`язаний виконати якісно та у встановлені календарним графіком виконання робіт строки роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, ДБН та іншої нормативної документації (пункт 6.3.1.);

-передати «Замовнику» у порядку, передбаченому законодавством та Договором підряду, закінчені роботи (пункт 6.3.6.)

-своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з вини «Підрядника» (пункт 6.3.11.);

-відшкодувати відповідно до законодавства та договору підряду завдані «Замовнику» збитки (пункт 6.3.12.);

-забезпечити цільове використання коштів, виділених як аванс (попередня оплата) для виконання робіт по Договору (пункт 6.3.14.);

Пунктами 11.7.1. та 11.7.7. Договору №467 визначено, що «Підрядник» до 20 числа поточного місяця надає «Замовнику» акт виконаних робіт за формою КБ-2в та КБ-3, до якого повинні додаватись описи виконаних робіт, сертифікати на матеріали, виконавча документація, документи, що підтверджують вартість матеріалів та обладнання, акти випробування обладнання та інша документація згідно з чинним законодавством.

У разі виявлення в процесі приймання-передачі закінчених робіт («Об`єкта» будівництва) недоліків, допущених з вини «Підрядника», він у визначений «Замовником» строк зобов`язаний усунути їх і повторно повідомити «Замовника» про готовність до передачі закінчених робіт («Об`єкта» будівництва). Якщо «Підрядник» не бажає чи не може усунути такі недоліки, «Замовник», попередньо повідомивши «Підрядника», може усунути їх своїми силами або із залученням третіх осіб. Витрати, пов`язані з усуненням недоліків «Замовником», компенсуються «Підрядником». Якщо виявлені недоліки не можуть бути усунені «Підрядником». «Замовником» або третьою особою, «Замовник» має право відмовитися від прийняття таких робіт(«Об`єкта» будівництва) або вимагати відповідного зниження договірної ціни чи компенсації збитків.

Згідно пункту 12 договору №467 від 23.08.2017, невідємною частиною цього договору є: додаток №1 – договірна ціна, додаток №2 – календарний графік виконання робіт, додаток №3 – план фінансування.

Відповідно до календарного графіку виконаних робіт, роботи по проект необхідно виконати протягом вересня – листопада 2017 року.

Надалі, додатковою угодою №1 від 30.11.2017 до договору підряду №467 від 23.08.2017, внесено зміни до календарного графіку виконання робіт, та зазначено строк його виконання – 25 грудня 2017 року.

Додатковою угодою №2 від 25.12.2017 до договору підряду №467 від 23.08.2017, внесено зміни до пункту 3.3. Договору та зазначено, що обсяг робіт на 2017 рік визначений згідно з виділеними бюджетними коштами і складає 820 187 грн. 74 коп:

- за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, за виключенням об`єктів і заходів на території окремих районів, міст, селищ, сіл, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення – 738 169 грн. 52 коп.;

- за рахунок коштів співфінансування – 82 018 грн. 22 коп.

Обсяг робіт на 2018 рік визначений згідно з виділеними бюджетними коштами складає 716 912 грн. 25 коп:

- за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, за виключенням об`єктів і заходів на території окремих районів, міст, селищ, сіл, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення – 645 221 грн. 51 коп.;

- за рахунок коштів співфінансування – 71 690 грн. 74 коп.

Також, продовжено строк дії договору до 30.06.2018 та внесено зміни до календарного графіку виконання робіт за 2018 рік. Так, будівельні роботи підрядна організація зобов`язана зробити у період квітень – червень 2018 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» передбачено:

?п. 2 Загальні умови є обов`язковими для врахування під час укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі - договір підряду) незалежно від джерел фінансування робіт, а також форми власності замовника та підрядника (субпідрядників).

?п. 3 Підрядник - сторона договору підряду, яка виконує та передає замовнику закінчені роботи (об`єкт будівництва), передбачені договором підряду; закінчені роботи - роботи, виконані підрядником відповідно до договору підряду, проектної та кошторисної документації;

?п. 4 За договором підряду підрядник зобов`язується за завданням замовника на свій ризик виконати та здати йому в установлений договором підряду строк закінчені роботи (об`єкт будівництва), а замовник зобов`язується надати підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати дозвільну документацію, а також затверджену в установленому порядку проектну документацію (у разі, коли цей обов`язок повністю або частково не покладено на підрядника), прийняти від підрядника закінчені роботи (об`єкт будівництва) та оплатити їх.

?п. 17 Строки виконання робіт (будівництва об`єкта) встановлюються договором підряду і визначаються датою їх початку та закінчення. Невід`ємною частиною договору підряду є календарний графік виконання робіт, в якому визначаються дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором підряду.

?п. 31 Підрядник зобов`язаний:

?виконати з використанням власних ресурсів, якщо інше не встановлено умовами договору підряду, та у встановлені строки роботи відповідно до проектної та кошторисної документації;

?здійснювати експертну перевірку, випробовування робіт, матеріалів, конструкцій виробів, устаткування тощо, які використовуються для виконання робіт, та повідомляти про це замовника у визначені договором підряду строки;

?своєчасно попередити замовника про те, що додержання його вказівок стосовно способу виконання робіт загрожує їх якості або придатності, та про наявність інших обставин, які можуть викликати таку загрозу;

?передати замовнику у порядку, передбаченому законодавством та договором підряду, закінчені роботи (об`єкт будівництва);

?забезпечити ведення та передачу замовнику в установленому порядку документів про виконання договору підряду;

?своєчасно усувати недоліки робіт, допущені з його вини;

?інформувати в установленому порядку замовника про хід виконання зобов`язань за договором підряду, обставини, що перешкоджають його виконанню, а також про заходи, необхідні для їх усунення;

?виконувати належним чином інші зобов`язання, передбачені договором підряду, Цивільним і Господарським кодексами України, цими Загальними умовами та іншими актами законодавства.

?п. 88 Приймання-передача закінчених робіт (об`єкта будівництва) проводиться у порядку, встановленому цими Загальними умовами, іншими нормативними актами та договором підряду.

?п. 91 Передача виконаних робіт (об`єкта будівництва) підрядником і приймання їх замовником оформлюється актом про виконані роботи.(пункт 91 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2009 № 601).

?п. 96 Підписання акта приймання-передачі є підставою для проведення остаточних розрахунків між сторонами.

?п. 98 Оплата за виконані роботи проводиться у порядку, визначеному договором підряду.

Договором підряду може бути передбачено, що оплата виконаних робіт проводиться після прийняття замовником закінчених робіт (об`єкта будівництва) або поетапно проміжними платежами в міру виконання робіт. У договорі підряду сторони можуть передбачати надання замовником авансу з визначенням порядку його використання.

?п. 99 Розрахунки за виконані роботи проводяться на підставі документів про обсяги виконаних робіт та їх вартість. Документи про виконані роботи та їх вартість складаються і підписуються підрядником та передаються замовнику. Замовник перевіряє ці документи і в разі відсутності зауважень підписує їх. Після підписання документів замовник зобов`язаний оплатити виконані роботи.

Порядок подання підрядником документів про обсяги і вартість виконаних робіт, проведення перевірки їх достовірності, підписання та оплати замовником визначається у договорі підряду.

Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі виконання робіт згідно договору підряду за №467, відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації.

На виконання умов договору підряду № 467 від 23.08.2017 Департаментом житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації платіжними дорученнями № 25 від 14.09.2017 та № 6 від 20.09.2017 на розрахунковий рахунок ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» № НОМЕР_1 перераховано грошові кошти в загальній сумі 461 130гривень, у якості попередньої оплати на виконання робіт по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області».

Разом з цим, вказані роботи ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» не були виконанні у 2017 році згідно з встановленим календарним графіком виконаних робіт, який є невід`ємною частиною до договору підряду за №467 від 23.08.2017. У зв`язку із зазначеним, у грудні 2017 року у ОСОБА_1 виник злочинний намір на привласнення перерахованими Департаментом житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязькою сільською радою Добропільського району Донецької грошовими коштами через їх не повернення відповідно до умов договору шляхом внесення до офіційного документу - акту приймання виконаних будівельних робіт форми КБ2в завідомо недостовірних відомостей про виконання даних робіт на раніше одержану суму 461 130гривень та інших робіт, які перевищують цю суму на 359 057,74 гривень, наданні його замовнику.

Так, 22 грудня 2017 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ», будучи службовою особою, знаходячись у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, реалізовуючи свій злочинний намір спрямований на привласнення грошових коштів, які перебували в його віданні в сумі 461 130гривеньта раніше перераховані в якості попередньої оплати відповідно до умов договору підряду № 467 від 23.08.2017 по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області»Департаментом житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязькою сільською радою Добропільського району Донецької області шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, та привласнення інших грошових коштів з бюджету на суму 359 057,74 гривень за фактично невиконані роботи, діючи всупереч державним інтересам в особі Департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, що виразилось у порушенні п.п. 2, 3, 4, 17, 31, 88, 91, 96, 98, 99 Постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», п.п. 1.1., 4.2., 4.3.1., 4.3.2., 4.3.3., 5.1., 6.3.1., 6.3.6., 6.3.11., 6.3.14, 11.7.1. договору підряду № 467 від 23.08.2017 по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області», заздалегідь знаючи, що діє неправомірно, вніс до офіційних документів - акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ2в за грудень 2017 року від 22.12.2017 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2017 року форми КБ-3 від 22.12.2017 по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області» недостовірні відомості щодо фактичних обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, а саме про: демонтаж металоконструкцій льодозахисту з містком та сходів з арматури кількість: (478,632+22,3)х0,001 у кількості 0,500932 т; металеві конструкції (зворотні матеріали) у кількості 0,500932 т; перевезення металоконструкцій важкого та легкого типів транспортом загального призначення на відстань 5 км у кількості 0,500932 т; розбирання монолітних бетонних перегородок у кількості 4,4 м3; розбирання монолітних залізобетонних перегородок у кількості 16 м3; демонтаж засувки, демонтаж і монтаж металевих конструкцій, водолазна станція на катері, глибина занурення до 6м, маса до 0,4 т монтаж (работа при скороститечения от 0,5 до 1,0 м/сек) у кількості 1 246,76 шт.; грати металеві (зворотні матеріали) у кількості 0,09425 т; брезент у кількості 0,15*10м2; установлення чавунних засувок або клапанів зворотних діаметром 400 мм у кількості 1 шт.; приварювання фланців до сталевих трубопроводів діаметром 400 мм у кількості 2 шт.; брухт металевий (зворотні матеріали) у кількості 0,49014 т; очищення металевих конструкцій від корозії металевими щітками у кількості 106 м2; насікання поверхні стін механізованим способом у кількості 1,47*100м2; улаштування стін і днищ при відношенні висоти до ширини до 1, при товщині стін до 300 мм у кількості 0,6823*100м3; суміщі бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 69,25345 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 14 мм у кількості 1,63917 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,81216 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,66833 т; улаштування поясів в опалубці у кількості 0,054*100м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 5,481 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 14 мм у кількості 0,50823 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,21597 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,05295 т; поліпшене штукатурення цементо-вапняним розчином по каменю стін механізованим способом у кількості 0,27*100 м2; залізнення поверхні у кількості 0,27*100 м2; улаштування стін і днищ при відношенні висоти до ширини до 1, при товщині стін до 300 мм у кількості 0,098*100 м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 9,947 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 14 мм у кількості 0,34726 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,173 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,11934 т; улаштування підстилаючих бетонних шарів у кількості 3,53 м3; очищення металевих конструкцій від корозії металевими щітками у кількості 348,4 м2; насікання поверхні стін механізованим способом у кількості 3,484*100 м2; свердлення отворів в залізобетонних конструкціях, діаметр отвору 60 мм, глибина свердлення 200 мм у кількості 9,04*100 шт.; на кожні 100 мм глибини свердлення понад 200 мм додавати у кількості -9,04*100 шт.; на кожні 40 мм діаметру отворів понад 60 мм додавати у кількості -9,04*100 шт.; установлення в готові гнізда із закладенням анкерних болтів довжиною до 1 м у кількості 0,11155 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,11155 т; улаштування стін і днищ при відношенні висоти до ширини більше 1, при товщині стін до 300 мм у кількості 0,4728*100м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 47,9892 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 1,21899 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,69386 т; улаштування бичків, стоянів, щитових підпорних та інших стінок з монолітного бетону на зрошувальних та осушувальних системах у кількості 0,0562*100 м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм., сульфатостійкі у кількості 5,7043 м3; установлення армосіток та армокаркасів для споруд на зрошувальних та осушувальних каналах у кількості 0,000024421*100 т; гарячекатна арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,1498 т; гарячекатна арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,09441 т; розбирання монолітних залізобетонних перегородок у кількості 3,5 м3; улаштування бичків, стоянів, щитових підпорних та інших стінок з монолітного бетону на зрошувальних та осушувальних системах у кількості 0,055*100 м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 5,5825 м3; установлення армосіток та армокаркасів для споруд на зрошувальних та осушувальних каналах у кількості 0,0022602*100 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 12 мм у кількості 0,126 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,09646 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,00356 т; улаштування підстилаючого шару на схилах із піщано-гравійної суміші при уклоні схилів 1:3 і пологіше, товщина шару до 0,5 м у кількості 0,368*100 м3; щебень із природного каменю для будівельних робіт, фракція 10-20 мм, марка М600 у кількості 36,8 м3; укріплення схилів кам`яним накидом насухо у кількості 1,061*100 м3; укріплення схилів кам`яним накидом насухо у кількості 0,182*100 м3; улаштування щебневих подушок під фундаменти у кількості 0,0024*100 м3; щебень із природного каменю для будівельних робіт, фракція 10-20 мм, марка М600 у кількості 0,3336 м3; улаштування збірних фундаментів у кількості 0,00812-100 м3; бетонні блоки для стін підвалів марки ФБС 24.3.6-Т ГОСТ 13579-78 у кількості 2 шт.; монтаж металевих конструкцій естакад, балок, мостів під механізми, службових пішохідних мостів у кількості 2,41653 т; металеві конструкції у кількості 2,41653 т; засипка вручну траншей, пазух котлованів і ям, група грунтів 2 у кількості 0,02*100м3; покриття кузбаським лаком по металу заповнень віконних прорізів і грант за два рази у кількості 1,07*100м2; засипка вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 2 у кількості 0,01*100м3; закладення бетоном в бетонних стінах і перегородках отворів, гнізд і борозен площею до 0,1 м2 у кількості 0,1 м3, на загальну суму 802 532,46 гривень, що в 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.

В подальшому виконав на вказаних документах свій підпис та відбиток печатки ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» і передав їх на підпис замовнику – виконуючій обов`язки директора Департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації ОСОБА_4 С.

ОСОБА_3 , перебуваючи на вказаній посаді, будучи службовою особою, являючись розпорядником бюджетних коштів Департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, приблизно 22.12.2017, в денний час доби, перебуваючи в своєму службовому кабінеті, розташованому за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 20, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, в порушення пунктів 4.6, 6.1.5., 6.1.6, 11.6.4., 11.6.6., 11.7.7. Договору підряду за №467 від 23.08.2017, пунктів 28, 29, 79, 81, 93, 94 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 за №668, п.7 ч.5 ст.22, ч.1 ст.49 Бюджетного кодексу України, не здійснивши виїзд на об`єкт - ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, не перевіривши чи були фактично виконані роботи, тобто не виконавши свої функції з контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт за договором підряду №467, не повернувши наданий підрядником акт приймання виконаних робіт №1 від 22.12.2017 за грудень 2017 року, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та не відмовившись від прийняття таких робіт, поставила свій підпис та відбиток печатки Департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації у зазначеному акті.

Надалі, ОСОБА_3 , внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків що виразилося у не здійсненні своїх функцій з контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт, через несумлінне ставлення до них та підписанні акту приймання виконаних робіт №1 від 22.12.2017 за грудень 2017 року, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості зазначені вище щодо обсягів виконаних робіт, на виконання умов договору підряду № 467 від 23.08.2017 підписано платіжні доручення № 41 від 27.12.2017 та № 79 від 27.12.2017 та Департаментом житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації перераховано на розрахунковий рахунок ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» № НОМЕР_1 грошові кошти в загальній сумі 359 057,74 гривень, у якості оплати за виконані роботи по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області».

Внаслідок цього, директор ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» ОСОБА_1 неправомірно привласнив чуже майно шляхом підтвердження використання та освоєння попередньої оплати ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» у вигляді бюджетних коштів, які перебували в його віданні, на суму 461 130гривень та 359 057,74 гривень в якості оплати за роботи по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області» зазначених в акті № 1 прийому виконаних будівельних робіт за формою КБ-2В від 22.12.2017 та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2017 року форми КБ-3 від 22.12.2017, які не були виконані, а всього на суму802 532 грн. 46 коп.

Отже, вказаними протиправними діями ОСОБА_1 , державним інтересам в особі Департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області спричинено шкоду на суму 802 532,46 гривень, що в 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.

Таким чином, ОСОБА_1 підозрюється у привласненні чужого майна, яке перебувало у віданні особі, привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України

Крім того, 22 грудня 2017 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ», будучи службовою особою, знаходячись у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, реалізовуючи свій злочинний намір спрямований на привласнення грошових коштів, які перебували в його віданні в сумі 461 130гривеньта раніше перераховані в якості попередньої оплати відповідно до умов договору підряду № 467 від 23.08.2017 по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області»Департаментом житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязькою сільською радою Добропільського району Донецької області шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, та привласнення інших грошових коштів з бюджету на суму 359 057,74 гривень за фактично невиконані роботи, діючи всупереч державним інтересам в особі Департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, що виразилось у порушенні п.п. 2, 3, 4, 17, 31, 88, 91, 96, 98, 99 Постанови Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005 «Про затвердження Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», п.п. 1.1., 4.2., 4.3.1., 4.3.2., 4.3.3., 5.1., 6.3.1., 6.3.6., 6.3.11., 6.3.14, 11.7.1. договору підряду № 467 від 23.08.2017 по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області», заздалегідь знаючи, що діє неправомірно, вніс до офіційних документів - акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ2в за грудень 2017 року від 22.12.2017 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2017 року форми КБ-3 від 22.12.2017 по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області» недостовірні відомості щодо фактичних обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, а саме про: демонтаж металоконструкцій льодозахисту з містком та сходів з арматури кількість: (478,632+22,3)х0,001 у кількості 0,500932 т; металеві конструкції (зворотні матеріали) у кількості 0,500932 т; перевезення металоконструкцій важкого та легкого типів транспортом загального призначення на відстань 5 км у кількості 0,500932 т; розбирання монолітних бетонних перегородок у кількості 4,4 м3; розбирання монолітних залізобетонних перегородок у кількості 16 м3; демонтаж засувки, демонтаж і монтаж металевих конструкцій, водолазна станція на катері, глибина занурення до 6м, маса до 0,4 т монтаж (работа при скороститечения от 0,5 до 1,0 м/сек) у кількості 1 246,76 шт.; грати металеві (зворотні матеріали) у кількості 0,09425 т; брезент у кількості 0,15*10м2; установлення чавунних засувок або клапанів зворотних діаметром 400 мм у кількості 1 шт.; приварювання фланців до сталевих трубопроводів діаметром 400 мм у кількості 2 шт.; брухт металевий (зворотні матеріали) у кількості 0,49014 т; очищення металевих конструкцій від корозії металевими щітками у кількості 106 м2; насікання поверхні стін механізованим способом у кількості 1,47*100м2; улаштування стін і днищ при відношенні висоти до ширини до 1, при товщині стін до 300 мм у кількості 0,6823*100м3; суміщі бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 69,25345 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 14 мм у кількості 1,63917 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,81216 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,66833 т; улаштування поясів в опалубці у кількості 0,054*100м3; суміщі бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 5,481 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 14 мм у кількості 0,50823 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,21597 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,05295 т; поліпшене штукатурення цементо-вапряним розчином по каменю стін механізованим способом у кількості 0,27*100 м2; залізнення поверхні у кількості 0,27*100 м2; улаштування стін і днищ при відношенні висоти до ширини до 1, при товщині стін до 300 мм у кількості 0,098*100 м3; суміщі бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 9,947 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 14 мм у кількості 0,34726 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,173 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,11934 т; улаштування підстилаючих бетонних шарів у кількості 3,53 м3; очищення металевих конструкцій від корозії металевими щітками у кількості 348,4 м2; насікання поверхні стін механізованим способом у кількості 3,484*100 м2; свердлення отворів в залізобетонних конструкціях, діаметр отвору 60 мм, глибина свердлення 200 мм у кількості 9,04*100 шт.; на кожні 100 мм глибини свердлення понад 200 мм додавати у кількості -9,04*100 шт.; на кожні 40 мм діаметру отворів понад 60 мм додавати у кількості -9,04*100 шт.; установлення в готові гнізда із закладенням анкерних болтів довжиною до 1 м у кількості 0,11155 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,11155 т; улаштування стін і днищ при відношенні висоти до ширини більше 1, при товщині стін до 300 мм у кількості 0,4728*100м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 47,9892 м3; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 1,21899 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,69386 т; улаштування бичків, стоянів, щитових підпорних та інших стінок з монолітного бетону на зрощувальних та осушувальних системах у кількості 0,0562*100 м3; суміші бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм., сульфатостійкі у кількості 5,7043 м3; установлення армосіток та армокаркасів для споруд на зрощувальних та осушувальних каналах у кількості 0,000024421*100 т; гарячекатна арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,1498 т; гарячекатна арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,09441 т; розбирання монолітних залізобетонних перегородок у кількості 3,5 м3; улаштування бичків, стоянів, щитових підпорних та інших стінок з монолітного бетону на зрощувальних та осушувальних системах у кількості 0,055*100 м3; суміщі бетонні готові важкі, клас В30 (М-400), крупність заповнювача більше 40 мм, сульфатостійкі у кількості 5,5825 м3; установлення армосіток та армокаркасів для споруд на зрощувальних та осушувальних каналах у кількості 0,0022602*100 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 12 мм у кількості 0,126 т; гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю, клас А-ІІІ, діаметр 10 мм у кількості 0,09646 т; гарячекатана арматурна сталь гладка, клас А-1, діаметр 8 мм у кількості 0,00356 т; улаштування підстилаючого шару на схилах із піщано-гравійної суміші при уклоні схилів 1:3 і пологіше, товщина шару до 0,5 м у кількості 0,368*100 м3; щебень із природного каменю для будівельних робіт, фракція 10-20 мм, марка М600 у кількості 36,8 м3; укріплення схилів кам`яним накидом насухо у кількості 1,061*100 м3; укріплення схилів кам`яним накидом насухо у кількості 0,182*100 м3; улаштування щебневих подушок під фундаменти у кількості 0,0024*100 м3; щебень із природного каменю для будівельних робіт, фракція 10-20 мм, марка М600 у кількості 0,3336 м3; улаштування збірних фундаментів у кількості 0,00812-100 м3; бетонні блоки для стін підвалів марки ФБС 24.3.6-Т ГОСТ 13579-78 у кількості 2 шт.; монтаж металевих конструкцій естакад, балок, мостів під механізми, службових пішохідних мостів у кількості 2,41653 т; металеві конструкції у кількості 2,41653 т; засипка вручну траншей, пазух котлованів і ям, група грунтів 2 у кількості 0,02*100м3; покриття кузбаським лаком по металу заповнень віконних прорізів і грант за два рази у кількості 1,07*100м2; засипка вручну траншей, пазух котлованів і ям, група ґрунтів 2 у кількості 0,01*100м3; закладення бетоном в бетонних стінах і перегородках отворів, гнізд і борозен площею до 0,1 м2 у кількості 0,1 м3, на загальну суму 802 532,46 гривень, що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

В подальшому виконав на вказаних документах свій підпис та відбиток печатки ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ», тим самим надав всі необхідні реквізити офіційних документів і передав їх на підпис замовнику – виконуючій обов`язки директора Департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації Соловей О.С.

ОСОБА_3 , перебуваючи на вказаній посаді, будучи службовою особою, являючись розпорядником бюджетних коштів Департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, приблизно 22.12.2017, в денний час доби, перебуваючи в своєму службовому кабінеті, розташованому за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 20, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, в порушення пунктів 4.6, 6.1.5., 6.1.6, 11.6.4., 11.6.6., 11.7.7. Договору підряду за №467 від 23.08.2017, пунктів 28, 29, 79, 81, 93, 94 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 за №668, п.7 ч.5 ст.22, ч.1 ст.49 Бюджетного кодексу України, не здійснивши виїзд на об`єкт - ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, не перевіривши чи були фактично виконані роботи, тобто не виконавши свої функції з контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт за договором підряду №467, не повернувши наданий підрядником акт приймання виконаних робіт №1 від 22.12.2017 за грудень 2017 року, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та не відмовившись від прийняття таких робіт, поставила свій підпис та відбиток печатки Департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації у зазначеному акті.

Надалі, ОСОБА_3 , внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків що виразилося у не здійсненні своїх функцій з контролю за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт, через несумлінне ставлення до них та підписанні акту приймання виконаних робіт №1 від 22.12.2017 за грудень 2017 року, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості зазначені вище щодо обсягів виконаних робіт, на виконання умов договору підряду № 467 від 23.08.2017 підписано платіжні доручення № 41 від 27.12.2017 та № 79 від 27.12.2017 та Департаментом житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації перераховано на розрахунковий рахунок ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» № НОМЕР_1 грошові кошти в загальній сумі 359 057,74 гривень, у якості оплати за виконані роботи по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області».

Таким чином, зазначені офіційні документи, до яких були внесені завідомо неправдиві відомості щодо робіт, які фактично не виконувалися, стали підставою для освоєння попередньої оплати ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» у вигляді бюджетних коштів на суму 461 130гривень та 359 057,74 гривень в якості оплати за роботи по проекту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області» зазначених в акті № 1 прийому виконаних будівельних робіт за формою КБ-2В від 22.12.2017 та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2017 року форми КБ-3 від 22.12.2017, які не були виконані, а всього на суму802 532 грн. 46 коп.

Отже, вказаними протиправними діями ОСОБА_1 , державним інтересам в особі Департаменту житлово-комунального господарства Донецької обласної державної адміністрації та Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області спричинено шкоду на суму 802 532,46 гривень, що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками

Таким чином, ОСОБА_1 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

09.07.2019 ОСОБА_1 , за участі захисника Василевича Сергія ОСОБА_5 , вручено повідомлення про підозру від 24.06.2019 у кримінальному провадженні за №42019051660000021 від 22.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 КК України.

Підозра ОСОБА_1 є обґрунтованою, підтверджується зібраними у кримінальному провадженнями доказами:

- протоколом огляду місця події від 28.02.2018року, спільно зі Золотоколодязьким сільським головою ОСОБА_6 , спеціалістом – інженером технічного нагляду Селидівської міської ради Соболєвої ОСОБА_7 , головним спеціалістом відділу департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Слюсаренко О. ОСОБА_8 , головним спеціалістом виробничого відділу ВТУ Донецької ОДА Ладуренко С.Д., в ході якого виявлено недоліки по виконанню будівельних робіт.

- висновком судово-будівельно-технічної експертизи №1445-1449 від 22.04.2019 року, в ході якого встановлено факт не виконання робіт по актам прийому передачі форми КБ2в.

- висновком судово почеркознавчої експертизи №1/22-59 від 20.06.2019;

- протоколами допиту свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , які пояснили, що роботи по об`єкту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області», які зазначені в акті виконаних будівельних робіт за грудень 2017 року від 22.12.2017, не виконано.

- протоколами допиту свідків ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , які є працівниками ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» та пояснили, що по об`єкту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області» будівельні роботи вони не виконували, в Добропільському районі жодного разу не були.

- актом контрольного обміру обсягів виконаних робіт по обєкту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області від 28.02.2019.

- довідкою управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області від 08.02.2019 №05.08-21/004 зустрічної звірки в ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» з метою документального підтвердження виду, обсягу, якості операцій та розрахунків, з`ясування їх реальності та повноти відображення в обліку Департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації згідно якої, документів, що підтверджують наявність власних будівельних машин, які зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту форми КБ-2В Товариства, до зустрічної звірки не надано. Первинних документів, підтверджуючих обгрунтованість включення в акт КБ-2В перевезення сміття на загальну суму 2 478,42 грн., до перевірки не надано. До зустрічної звірки надано авансові звіти на загальну суму 18 880 грн. Документів підтверджуючих виплату за авансовими звітами, а саме: банківські виписки або касова книга, до перевірки не надано.

Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справах «Фокс, Камбел і Харлі проти Об`єднаного Королівства» від 30.08.1990, «Мюррей проти Об`єднаного Королівства» від 28.10.1994, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному проваджені свідчать про об`єктивний зв`язок підозрюваного ОСОБА_1 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст.2 КПК України.

Судом встановлено наявність ризиків, передбачених

п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_1 ймовірно може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, та незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні ( ОСОБА_14 , ОСОБА_15 (працівники ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ»).

Ризик того, що ОСОБА_1 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду обґрунтовується тим, що він підозрюється у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення - ч. 5 ст. 191 КК України, за яке передбачається покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з неможливістю застосування покарання із застосуванням ст. 75 КК України, оскільки цей злочин є корупційним згідно ст. 45 КК України.

Крім того, вільно пересуваючись ОСОБА_1 , який є уродженцем міста Донецьк,має можливість перетнути кордон з тимчасово окупованою територією, оскільки на даний час останній зареєстрований в м. Донецьк, у зв`язку з чим, необхідно зобов`язати ОСОБА_1 здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон.

Також, ОСОБА_1 може незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , які є працівниками ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» (код ЄДРПОУ 37435790), та підтверджують, що будівельні роботи по об`єкту «Реконструкція ГТС Золотоколодязького водосховища Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області» вони не виконували, в Добропільському районі протягом 2017-2018 років не перебували.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні злочину та ризиків, передбачених п. п.1,3 ч.1 ст. 177 КПК України, вид та розмір покарання, яке загрожує ОСОБА_1 у разі визнання його винуватості у вчинені інкримінованого злочину є підставами для обрання відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Крім того, вважаю, що менш суворі запобіжні заходи не зможуть забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.

Так, запобіжні заходи у вигляді особистого зобов`язання, особистої поруки чи застави не зможуть попередити можливість переховування ОСОБА_1 від органів досудового розслідування та/або суду та незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні. У той час як запобіжній захід у вигляді домашнього арешту зможе забезпечити виконання ОСОБА_1 покладених на нього процесуальних обов`язків, залишивши при цьому підозрюваному можливість користуватися максимально широким колом його конституційних прав.

Крім цього, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, потребує від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Керуючись ст. 177, 194, 372 КПК України, слідчий суддя –

ПОСТАНОВИВ

Клопотання слідчого СВ Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області лейтенант поліції Сацюк А.І., погоджене з прокурором Костянтинівської місцевої прокуратури Паскалом М.Ю., про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту – задовольнити частково.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Донецьк, громадянина України, не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично мешкаючогоза адресою: АДРЕСА_2 , працюючого на посаді директора ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ», запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 38 днів до 06.09.2019 року та заборонити залишати житло, в якому він проживає: АДРЕСА_2 без дозволу слідчого, прокурора або суду у період часу з 12:00 години дня до 09:00 години ранку.

. Покласти на підозрюваного ОСОБА_1 такі обов`язки:

1) не залишати місце свого мешкання у визначений судом час.

2) прибувати по першому виклику до суду, прокурора чи слідчого;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

4) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

5) заборонити спілкування зі свідками – працівниками ТОВ «КП КОМУНЕКОРЕСУРСИ» ОСОБА_14 та ОСОБА_15 .

6) уникати відвідування місць перетину пропускних та митних пунктів, в тому числі, на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Строк дії цієї ухвали до 06.09.2019 року.

Ухвала підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом 5 днів після оголошення.

Слідчий суддя А.М. Левченко