Постанова № 83391467, 31.07.2019, Новокаховський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
31.07.2019
Номер справи
661/2268/19
Номер документу
83391467
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 661/2268/19

Провадження № 3/661/1017/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2019 року м. Нова Каховка

Суддя Новокаховського міського суду Херсонської області Ведяшкіна Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Херсонській області про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця Івано-Франківської області, громадянина України, українця, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .

до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , 03 травня 2019 року о 01.30 години, на а.д. Одеса – Мелітополь – Новоазовськ 203 будучи водієм, керував транспортним засобом Pengeot Boxer державний номерний знак НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп`яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, посилаючись на те, що 03 травня 2019 року у нічний час доби він дійсно перебував у нетверезому стані при цьому транспортним засобом не керував, керування зазначеного транспортного засобу здійснювала його знайома ОСОБА_2 , чому протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП складено саме відносно нього йому не відомо, тому просив закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Аналогічні показання надали в судовому засіданні свідки: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 .

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України «Про правила дорожнього руху» № 1306 від 10 жовтня 2001 року, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП – орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні, та підтверджується зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 03 травня 2019 року.

При цьому, твердження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , про те, що він не керував транспортним засобом, суд до уваги не приймає, як такі, що спростовані наявними в матеріалах справи доказами та наявним в матеріалах справи відеозаписом, який не спростований в судовому засіданні, тому розцінює такі показання, як спосіб захисту та намагання уникнути відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Показання свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , суд також не приймає до уваги, оскільки, згідно їх пояснень, вони перебували в одному транспортному транспортному разом із особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, проте зазначили різні напрямки руху, так згідно пояснень ОСОБА_3 вони рухались до м. Донецьк, а згідно пояснень свідка ОСОБА_4 вони рухались в сторону західної України до Івано-Франківської області, крім того як вбачається з відеозапису наданого співробітниками поліції, коли особа, яка притягається до адміністративної відповідальності розмовляв з співробітниками поліції знаходячись на вулиці, то два пасажирські сидіння наявні в зазначеному транспортному засобі були зайняті іншими пасажирами, що ставить під сумнів показання зазначених свідків з приводу того, що ОСОБА_1 не здійснював керування належним йому транспортним засобом, а перебував в ньому в якості пасажира, а тому враховуючи вище викладене в сукупності, суд не приймає такі показання свідків, як належний та допустимий доказ у справі.

А також, посилання захисника на необхідність допиту свідків: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , які були понятими при складанні адміністративного протоколу, та співробітника поліції ОСОБА_7 , який склав протокол про адміністративне правопорушення, та які в судове засідання не з`явились, суд до уваги не приймає, оскільки ним не обґрунтовано таке клопотання, крім того в протоколі про адміністративне правопорушення наявний підпис зазначених свідків та про присутність яких підчас відмові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку свідчить наявний в матеріалах справи відео запис, отже підстав вважати, що показання таких свідків підтвердять факти викладенні особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та будуть свідчити на його користь, суду не надано.

За таких підстав, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.

При накладені адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини та майновий стан. Обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34 КУпАП; обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбаченні ст. 35 КУпАП, суд не вбачає, та піддає водія – ОСОБА_1 адміністративному стягненню в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави, з позбавлення права керування транспортними засобами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, суд стягує з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності судовий збір в розмірі 384,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.130 ч. 1, 283 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в :

Піддати ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. (Назва банку - Казначейство України (ЕАП); Код банку (МФО) 899998; Отримувач ГУК у Херсонській області /Херсон.обл/21081300; Код отримувача ЄДРПОУ 37959517; Номер рахунку 31118149021001; Код класифікації доходів бюджету 21081300) з позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998;рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Херсонського апеляційного суд через Новокаховський міський суд Херсонської області з дня її проголошення.

Постанова суду набирає законної сили 13 серпня 2019 року.

Постанова в частинні адміністративного стягнення у виді штрафу може бути пред`явлена до виконання до 31 жовтня 2019 року.

Постанова в частинні стягнення судового збору може бути пред`явлена до виконання до 14 листопада 2019 року.

Суддя Ю. В. Ведяшкіна