
Справа №702/652/19
Провадження №3/702/271/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про накладення адміністративного стягнення
01 серпня 2019 року м.Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Діденко Т.І., з участю прокурора - Семеруня О.І., правопорушника - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яке вчинив сільський голова Шабастівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , працює на посаді сільського голови Шабастівської сільської ради, за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Сільський голова с.Шабастівки Монастирищенського району Черкаської області ОСОБА_1 відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у десятиденний термін з 16.05.2018, з дня набуття права власності на нерухоме майно, а саме: нежитлова будівля, об`єкти нерухомості, загальною авртістю 109000 грн., тобто з 16.05.2018 по 23 год. 59 хв. 25.05.2018, не повідомила Національне агенство з питань запобігання корупції, про суттєві зміни у її майновому стані, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, про що начальником відділу управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 04.07.2019 склав протокол про адміністративне правопорушення № 65/2019.
Сільському голові с.Шабастівки ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Сільський голова с.Шабастівки ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю та пояснила, що не знала про необхідність подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, підтримав, просив притягнути особу до адміністративної відповідальності та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові докази у справі, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно зі ст.245 КУпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 251 КУпАП на основі доказів встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків та ін.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту протоколу №65/2019 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, вбачається, що датою його складення є 04.07.2019. Під час складання протоколу ОСОБА_1 роз`яснювались вимоги ст. 55, 56, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Граничний термін подачі декларації для ОСОБА_1 була дата 23 год. 59 хв. 25.05.2018, подати декларацію було її обов`язком.
ОСОБА_1 є сільським головою Шабастівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, що підтверджено рішенням Шабастівської сільської ради Монастирищенського району від 03.11.2015 № 1-1/УІІ та відповідно до підпункту, «6» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону?України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП (а.с.12-27).
Згідно із ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за цією статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно даних офіційного веб-сайту Національного агенства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни у майновому стані ОСОБА_1 , спричинені придбанням нерухомого майна, до реєстру не подано.
Згідно з п.10 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.б ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", із змінами та доповненнями, суб`єктами, на яких поширюються його дія є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 посадами в органах місцевого самоврядування є виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах.
Згідно ч.2 ст.12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Суддею не встановлено обставин, які б об`єктивно перешкоджали сільському голові с.Шабастівки ОСОБА_1 своєчасно подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Суд вважає, що ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Національне агенство з питань запобігання корупції, про суттєві зміни у її майновому стані, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП України.
Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності в результаті повного, всестороннього та об`єктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина сільського голови с.Шабастівки ОСОБА_1 повністю доведена і в її діях є склад правопорушення, передбачений ч. 2 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, та вважає за необхідне застосувати до сільського голови с.Шабастівки ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Порушення строків, передбачених ст.38 КУпАП ,судом не встановлено.
Керуючись ч. 2 ст. 172-6, ст. 247, 252, 283, 284 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в:
Сільського голову с.Шабастівки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на сільського голову с.Шабастівки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником на рахунок: ЄДРПОУ-37938738, отримувач-УК у Монстр.р-н/Монастир.р-н/21081100, р/р -31110106023318 , МФО-899998, банк отримувач - Казначейство України (ЕАП), призначення платежу - 21081100.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів у порядку примусового виконання з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Стягнути з сільського голови с.Шабастівки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.) .
Судовий збір має бути сплачений порушником на рахунок: код ЄДРПОУ-37993783, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЄАП); код банку отримувача МФО: 899998; рахунок отримувача: 31217205026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106. Стягувач: Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області протягом 10 діб з дня її винесення через Монастирищенський районний суд.
Суддя Т.І. Діденко