
Справа № 638/10510/19 Провадження № 3/638/2547/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2019 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Шишкін О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з ГУ ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ "Автоарт ЛТД", за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , займаючи посаду директора ТОВ "Автоарт ЛТД", допустила порушення п. 44.1 ст.44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.134 ПК України з урахуванням вимог Наказу мінюсту України від 28.03.2013 р. № 433 "Про затвердження метожичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності", в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся, на загальну суму 250380 грн., у тому числі за 4й квартал 2018 року на 250380 грн.; п. 44.1 ст.44, п.187.1 ст.187, п.201.1, 201.14, 201.15 ст.201 ПК України, Порядку заповнення і подання фінансової звітнотсі з ПДВ (наказ Мінфіну № 21 від 28.01.2016), в результаті чого занижено ПДВ на суму 3186 грн. за липень 2017 року.
Факт адміністративного правопорушення зафіксовано протоколом про адміністративне правопорушення № 99 від 21.05.2019, встановлено актом перевірки від 21.05.2019 № 1723/20-40-14-03-06/41030843.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, представником особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності надано пояснення щодо визнання провини та заявлено клопотання про застосування ст.38 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст.ст. 254, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, яким фіксується факт адміністративного правопорушення і який є підставою для подальшого провадження в справі. До складання протоколу та його змісту пред`являють спеціальні вимоги. Протокол про адміністративне правопорушення повинен містити в собі, зокрема, дані про час, місце вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Зазначені вимоги закону при складанні даного протоколу про адміністративне правопорушення були виконані.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність настає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ч. 2 ст.38КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Триваючими адміністративними проступками є проступки, повязані з тривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо), припиняються або виконанням регламентованих обов`язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, у разі виявлення наступних проступків: відсутності обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов`язкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, і встановити якісь можна тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів).
Директором ТОВ "Автоарт ЛТД" ОСОБА_1 було вчинене триваюче правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП. На час розгляду справи строки притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адімінстративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 99 від 21 травня 2019 року, копією акту перевірки від 21.05.2019 № 1723/20-40-14-03-06/41030843, копією податкового повідомлення-рішення від 11.06.2019 № 00001981403, копією наказу про прийняття на роботу.
Зазначені письмові докази є чіткими, узгоджуються між собою та в адміністративних матеріалах відсутні докази, які б їх спростовували.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, яке полягає у порушенні керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка працює, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують або помякшують відповідальність.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що застосування щодо ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальних межах, передбачених санкцією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, є достатнім для досягнення передбаченої ст. 23 КУпАП мети адміністративного стягнення.
Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384 грн. 20 коп.
Керуючись ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-3, 283-284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 85 (вісімдесят пять) грн.
Сягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд міста Харкова.
Постанова може бути предявлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя