
604/649/19
3/604/166/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2019 року Підволочиський районний суд Тернопільської області
у складі: головуючого судді Сташківа Н.Б.,
за участю секретаря судового засідання Стадніцької З.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Підволочиськ матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки національної поліції Управління захисту економіки в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Клебанівка та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з вищою освітою, тимчасово не працюючого, -
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Оперуповноваженим управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Балащук І.Б., відповідно до вимог ст.ст. 254, 255 КУпАП, розділу IV Положення про Департамент захисту економіки Національної поліції України, затвердженого наказом Голови Національної поліції України від 07.11.2015 року № 81, з урахуванням вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність зазначену у п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме, 14 липня 2017 року будучи звільненим з посади водія ДПРП-24 ДПРЧ-20 Управління ДСНС України у Тернопільській області та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 29.12.2018 р. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся.
Крім власного визнання вини гр. ОСОБА_1 , його винуватість у вчиненні даного правопорушення доведена зібраними у справі матеріалами, а саме:
-протоколом про вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП №235 від 12 липня 2019 року, відповідно до якого вбачається, що ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність зазначену у п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) а саме, 14 липня 2017 року будучи звільненим з посади водія ДПРП-24 ДПРЧ-20 Управління ДСНС України у Тернопільській області та відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 29.12.2018 р. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після припинення такої діяльності за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
-витягом з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій;
-декларацією ОСОБА_1 після звільнення;
-декларацією ОСОБА_1 за 2017 рік;
-повідомленням НАЗК про факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 ;
-послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій», які вчинив ОСОБА_1 ;
-листом УЗЕ в Тернопільській області;
-листом УДСНС у Тернопільській області;
-наказом №239 від 02.12.2013 р., згідно якого ОСОБА_1 , який уклав контракт про проходження служби цивільного захисту ДСНС України строком на три роки, призначено на посаду водія 24 державного пожежно-рятувального поста 20 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області та присвоєно перше спеціальне звання сержант служби цивільного захисту;
-наказом №390 від 14.07.2017 р., згідно якого старшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 водія ДПРП-24 ДПРЧ-20 звільнено зі служби цивільного захисту за п. 176 п.п.6 (у зв`язку із систематичних невиконанням умов контракту особою рядового і начальницького складу) і за першим абзацом п. 173 цього ж Положення в запас Збройних Сил ( з постановкою на військовий облік);
-наказом №656 від 23.11.2015 р., відповідно до якого сержанту служби цивільного захисту ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання - старший сержант служби цивільного захисту;
-попередженням про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень передбачених Законом України «Про запобігання корупції»;
-присягою ОСОБА_1 ;
-листом (інформацією) НАЗК №93-05/4886/17 від 02.03.2017 року;
-листом (інформацією) НАЗК №95-05/17315/17 від 30.05.2017 року;
-листом (інформацією) НАЗК №44-01/8418/19 від 06.02.2019 року.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У статті 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Згідно із абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (після звільнення) до 01 квітня 2018 року.
Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів, ОСОБА_1 декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на наступний рік після припинення такої діяльності (звільнення) подав з порушенням встановлених строків, а саме 29 грудня 2018 року.
Отже, в діях гр. ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне, без поважних причин, подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила таку діяльність на наступний рік після звільнення, та вчинено адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
Накладаючи адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення, враховую характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до корупційних порушень, обставини, що пом`якшують відповідальність: те, що гр. ОСОБА_1 вперше притягується до відповідальності; відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведене, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень, приходжу до висновку, що на гр. ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що буде необхідним та достатнім для його виправлення.
Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КпАП України із ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 384,20 грн згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», в редакції згідно ЗУ №1774-VIII від 06.12.2016 року.
Керуючись Конституцією України, ст.ст. 33, 36, 40-1, 247, 251, 254, 276-280, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати виннуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення пов`язаного з корупцією та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень штрафу у дохід держави.
Стягнути із ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в дохід держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області.
Суддя Н.Б. Сташків