
м. Лиман Справа № 236/2814/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Саржевська І. В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який народився в м. Красний Лиман Донецької області, громадянина України, який не працевлаштований, не є особою з інвалідністю, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз`яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено,
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 24.05.2019року стосовно ОСОБА_1 був встановлений адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, та наступні обмеження: 1) Заборонити залишати житло за обраним місцем мешкання ( АДРЕСА_2 ) в період з 21 год. 00 хв. поточної доби до 05 год. 00 хв. ранку наступної доби (крім випадків виходу на роботу); 2) Заборонити виїздити за межі Лиманського району Донецької області без дозволу начальника Лиманського ВП Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області; 3) Зобов`язати прибувати на реєстрацію до територіального органу поліції за місцем мешкання (до Лиманського ВП Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області, за адресою: Донецька область, м. Лиман, вул. Свободи, 27), кожну четверту суботу кожного місяця.
Так, згідно протоколів про адміністративні правопорушення серії ГП № 234951 від 16.07.2019 року, серії ГП № 234952 від 16.07.2019 року, серії ГП № 234950 від 16.07.2019 року та серії ГП № 234953 від 17.07.2019 року складених ДОП сектору превенції Лиманського ВП Слов`янського ВП ГУНП в Донецькій області Берладіним А.В. та ОСОБА_2 М.А., встановлено, що 09.07.2019 року о 21 год. 30 хв., в ніч з 10.07.2019 року на 11.07.2019 року, 12.07.2019 року о 21 год. 30 хв., в ніч з 11.07.2019 року на 12.07.2019 року ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання без поважних причин . Тобто, ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Враховуючи, що судом одночасно розглядаються протоколи про вчинення ОСОБА_1 кількох адміністративних правопорушень, постановою судді від 24.07.2019 року матеріали адміністративних справ об`єднані в одне провадження, якому присвоєно № 236/2814/19 (провадження № 2/236/868/19).
При розгляді справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, просив суд суворо його не карати, поважних причин порушення адміністративного нагляду не назвав.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованих йому у вину правопорушень з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушеннясерії ГП № 234951 від 16.07.2019 року, серії ГП № 234952 від 16.07.2019 року, серії ГП № 234950 від 16.07.2019 року та серії ГП № 234953 від 17.07.2019 року, складеними правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, рапортами співробітників поліції; копією ухвали Краснолиманського міського суду Донецької області від 24.05.2019 року; поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні; заявами ОСОБА_1 щодо встановлення адміністративного нагляду.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, які є грубими, ступінь вини і дані про особу, правопорушника, який кається у скоєному, вчинив декілька адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З огляду на викладене, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384,20 гривень.
Керуючись ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 187, 280, 283-284 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та накласти на нього, із застосуванням ст. 36 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 51,00 (п`ятдесят одна грн. 00 коп.) гривня. (Код платежу: 21081100, рахунок: 31119106005564, одержувач: Краснолим. УК м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, банк одержувача: Казначейство України).
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 102,00 (сто дві грн. 00 коп.) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , в дохід держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення.
Суддя -