Рішення № 83350341, 30.07.2019, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2019
Номер справи
500/1184/19
Номер документу
83350341
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №500/1184/19

30 липня 2019 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі: головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" в особі філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

24 травня 2019 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" в особі філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), в якій позивач просить застосувати заходи реагування у вигляді зупинення та заборони експлуатації паливно - заправного пункту філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9А, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область шляхом опечатування роздавальної колонки та резервуару до моменту усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що працівниками Тлумацького районного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області проведена планова перевірка додержання (виконання) вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9а, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область.

За результатами вказаної планової перевірки управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області складено акт від 12.04.2019 №67, в якому зафіксовано ряд порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, що стало причиною звернення до суду із даним позовом.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 29 травня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання на 26 червня 2019 року.

26 червня 2019 року розгляд справи відкладено на 17 липня 2019 року та задоволено клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

17 липня 2019 року у зв`язку з неявкою в судове засідання представника відповідача розгляд справи відкладено до 29 липня 2019 року.

29 липня 2019 року сторони в судове засідання не з`явилися. Від представника позивача через відділ документального забезпечення суду надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Також надіслано копію акта, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) від 24.07.3019 №123.

Представник відповідача повторно в суд не з`явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлялися своєчасно і належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника), без поважних причин або неповідомлення причин неявки.

Згідно частини дев`ятої статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

На підставі наведених норм та у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть учать у справі, ухвалою суду, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання перейшов до розгляду даної адміністративної справи №500/1184/19 в порядку письмового провадження.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" 26.03.2019 прийнято наказ №101 "Про проведення планових перевірок у квітні 2019 року", де в додатку до вказаного наказу плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) УДСНС в Івано-Франківській області з питань дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту відносно об`єктів суб`єктів господарювання, що розташовані на території Івано-Франківської області в квітні 2019 року під №80 вказано відповідача.

За матеріалами справи 20.03.2019 директору філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" Спосіб Наталії Василівні 20 березня 2019 року особисто під розписку вручено повідомлення за №1115 про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю), а саме у період з 01 квітня 2019 року по 12 квітня 2019 року буде здійснено планову перевірку додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки будівель та приміщень філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" по вул. Поповича, 9а, м. Тлумач, Івано-Франківської області.

На підставі наказу управління ДСНС в Івано-Франківській області від 26.03.2019 №101 та посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 27.03.2019 року №61 в період з 04.04.2019 по 12.04.2019 працівниками Тлумацького районного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області проведена планова перевірка додержання (виконання) вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9а, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область.

Як вбачається з акту від 12.04.2019 №67, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки в ході перевірки будівель (споруд, приміщень) та території філії ПП "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9а, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область, підписаного головним інспектором Тлумацького РВ УДСНС Бойчуком В.Д. і директором філії Спосіб Н .В. , було встановлено, що експлуатація паливно-заправного пункту здійснюється з порушеннями вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а саме:

1. Не доукомплектовано первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) (п. 3.6-3.9 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417 (далі - наказ МВС від 30.12.2014 №1417));

2. Не проведено перевірку пристроїв захисту від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів (п. 1.21 розділу IV наказ МВС від 30.12.2014 №1417);

3. Не проведено технічне обслуговування наявних первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) (п. 3.17, розділ V наказ МВС №1417 від 30.12.2014);

4. Посадова особа, яка працює на паливно-заправному пункті не пройшла навчання по програмі пожежно-технічному мінімуму (п. 8.1 розділу VI наказ МВС від 30.12.2014 №1417; п. 2 розділ VI "Про затвердження Правил пожежної безпеки для підприємств і організацій автомобільного транспорту України", затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 №11 (далі - наказ Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 №11));

5. Не ведеться журнал обліку технічного обслуговування, ремонту, перевірки роздавальної колонки (п. 8.1 розділу VI наказ МВС від 30.12.2014 №1417; п. 8 розділ VI наказ Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 №11);

6. Не вивішено на видних місцях плакати, які містять обов`язки водія під час заправки, а також інструкції про заходи пожежної безпеки (п. 8.1 розділу VI наказ МВС від 30.12.2014 №1417; п. 5 розділ VI наказ Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 №11);

7. Не виконані трубопроводи для закритого зливу нафтопродуктів в резервуар (п. 8.1 розділу VI наказ МВС від 30.12.2014 №1417; п. 6 розділ VI наказ Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 №11);

8. Не виконано заземлювальні пристрої для автоцистерни та не заземлено наконечник заправочного пістолета (п. 8.1 розділу VI наказ МВС від 30.12.2014 №1417; п. 7 розділ VI наказ Міністерства інфраструктури України від 21.01.2015 №11).

12.04.2019 головним інспектором Тлумацького РВ УДСНС в Івано-Франківській області Бойчуком В.Д. вручено під особистий підпис директору філії ПП "Тетебовлянський молокозавод" Спосіб Н.В. припис від 12.04.2019 №56 про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Зазначені в акті порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки створюють реальну загрозу життю та здоров`ю людей, як працівникам філії ПП "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко", так й іншим громадянам, а також особам, які будуть здійснювати гасіння виниклої пожежі.

Зокрема, - відсутність та несправність на об`єкті первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) не дозволить оперативно загасити або обмежити розповсюдження полум`я на ранній стадії виникнення пожежі, чим створюється загроза безпеці людей від її небезпечних чинників;

- несправність захисних пристроїв (блискавкозахисту) при прямому попаданні блискавки в будівлі (споруди) об`єкту призведе до загорання, а протікання великих імпульсних струмів, призведе до загибелі людей;

- відсутність знань, плакатів інструкції не забезпечить кваліфікованим діям персоналу у разі виникнення пожежі;

- порушення вимог пожежної безпеки експлуатації паливно-заправного пункту (під час зливу нафтопродуктів, відсутність заземлювальних пристроїв, а також відсутність журналів технічного обслуговування) створює реальну загрозу виникнення пожежі та (або) вибуху, що може призвести до загибелі людей.

Особлива небезпека від пожежі, що створює реальну загрозу життю та здоров`ю людей, характеризується її небезпечними чинниками. Згідно визначення ДСТУ 2272-06 "Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять" небезпечним чинником пожежі є прояв пожежі, що призводить чи може призвести до опечення, отруєння леткими продуктами згоряння або піролізу, травмування чи загибелі людей та (або) заподіяння матеріальних, соціальних, екологічних збитків. До небезпечних факторів пожежі належать: підвищена температура, задимлення, погіршення складу газового середовища.

Усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки попередить виникнення пожежі, а у разі її виникнення обмежить розповсюдження полум`я, забезпечить оперативну ліквідацію пожежі та безпеку для життя і здоров`я людей від небезпечних чинників пожежі.

На думку позивача, при наявності вказаних порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей паливно-заправний пункт філії ПП "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9а, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область не може експлуатуватися до повного усунення виявлених порушень.

Оскільки, відповідач не усунув порушення зафіксовані у акті перевірки, характер порушень створює небезпеку для життя та здоров`я людей, управління ДСНС України в Івано-Франківській області звернулося з адміністративним позовом до суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинення та заборони експлуатації паливно - заправного пункту філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9а, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область шляхом опечатування роздавальної колонки та резервуару до моменту усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

За змістом статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (надалі - Закон №877-V).

За визначенням, наведеним у статті 1 Закону №877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - це планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V визначено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Згідно із пунктом 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 №1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

За нормами пункту 3 зазначеного Положення основними завданнями ДСНС України є, зокрема, реалізація державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності; здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.

ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи (пункт 7 Положення).

Зокрема, згідно з підпунктом 27 пункту 4 Положенням про управління ДСНС України в Івано-Франківській області, затвердженим наказом ДСНС України від 04.02.2013 №3 (в редакції наказу ДСНС України від 21.09.2018 №661), управління ДСНС України в Івано-Франківській області відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб`єктами господарювання.

Статтею 47 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI передбачено, що державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відповідно до статті 64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону (стаття 66 Кодексу цивільного захисту України).

Згідно із частиною другою статті 51 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення техногенної безпеки суб`єкта господарювання покладається на його керівника.

Забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання (стаття 55 Кодексу цивільного захисту України).

У силу пункту 12 частини першої статті 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

За приписами частини другої статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно положень частини першої статті 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є, зокрема, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.

Відповідно до частини другої статті 70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

За нормами частини п`ятої статті 4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

З аналізу вказаних правових норм вбачається, що підставами для застосування заходу реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи об`єктів є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених Кодексом цивільного захисту України, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, що створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей, і цей факт має бути доведений належними та допустимими доказами.

Суд, враховуючи характер спірних правовідносин, звертає увагу на те, що експлуатація паливно - заправного пункту філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" із порушенням правил пожежної і техногенної безпеки створює пряму загрозу життю і здоров`ю людей.

З долученого до матеріалів акта від 24.07.2019 №123, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо виконання суб`єктом господарювання вимог припису про усунення порушень законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Тлумацького РВ УДСНС в області №56 від 12.04.2019 судом встановлено, що станом на дату розгляду даної справи, виявлені порушення, які є підставою для застосування заходів реагування, в повному обсязі відповідачем не усунуто.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на зазначене, дослідивши докази, наявні у матеріалах справи у їх сукупності, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що наявність порушення відповідачем законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки підтверджується наявними у матеріалах справи доказами та не спростовано відповідачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, тому судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити повністю.

Застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення та заборони експлуатації паливно - заправного пункту філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" за адресою: вул. Поповича, 9А, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область шляхом опечатування роздавальної колонки та резервуару до моменту усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Реквізити учасників справи:

позивач управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (місцезнаходження: вул. І.Франка, 6, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ: 38555228)

відповідач приватне підприємство "Теребовлянський молокозавод" (місцезнаходження: вул. Містечко, 52, с. Золотники, Теребовлянський район, Тернопільська область, 48115, код ЄДРПОУ: 22335971) в особі філії приватного підприємства "Теребовлянський молокозавод" "Тлумач молоко" (місцезнаходження: вул. Поповича, 9А, м. Тлумач, Тлумацький район, Івано-Франківська область, 78000, код ЄДРПОУ ВП: 34793499)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 30 липня 2019 року.

Головуючий суддя Мартиць О.І.

копія вірна:

Суддя Мартиць О.І.