Ухвала суду № 83350262, 31.07.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2019
Номер справи
480/2854/19
Номер документу
83350262
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 липня 2019 р. Справа № 480/2854/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ковпаківського відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду з позовною заявою до Ковпаківського відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Ковпаківського відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області від 07.05.2018 № 54444302 про стягнення виконавчого збору в сумі 77276,25 грн.

Суд залишає дану позовну заяву без руху як таку, що подана з порушенням ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно з п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (9605,00 грн.).

ОСОБА_1 просить скасувати постанову державного виконавця, якою з неї стягнуто 77276,25 грн. виконавчого збору, тобто заявлено вимогу майнового характеру.

Таким чином сума судового збору, яка має бути сплачена за вимоги майнового характеру складає 772,76 грн. Однак, позивачем не надано доказів сплати судового збору в належному розмірі. До позовної заяви додана квитанція від 24.07.2019 № 0.0.1419319678.1 про сплату судового збору на суму 768,40 грн., тобто в розмірі меншому необхідного.

Також суд зазначає, що відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

Позивач просить скасувати спірну постанову, прийняту 07.05.2018. При цьому до суду позивач, через представника, звернулась лише 25.07.2019, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті, яким позов направлено до суду.

Тобто позивач звернулась до суду із пропуском строку, встановленого п. 1 ч. 2 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України.

В обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду представник позивача у позовній заяві зазначив, що копії спірної постанови ОСОБА_1 не отримувала, представнику позивача про неї стало відомо лише 22.07.2019 під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження № 54444302.

Також представник позивача зазначив, що державним виконавцем, постановою від 31.05.2018, відкрито виконавче провадження № 56503939 з примусового виконання постанови від 07.05.2018, однак щодо вказаної постанови представник не зазначив, коли вона була отримана, оскільки із неї позивач могла дізнатися про існування спірної постанови від 07.05.2018.

Згідно з ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Таким чином норми КАС України передбачають подання саме окремої заяви із зазначенням в ній поважних причин пропуску строку звернення до суду.

Представником позивача не було подано зави про поновлення пропущеного строку звернення до суду. При цьому на підтвердження обставин щодо обґрунтування строку звернення до суду, зазначених в позові, представник позивача не надав відповідних доказів.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме подати суду:

- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду у якій зазначити поважні причини пропуску такого строку;

- докази сплати судового збору за вимоги майнового характеру на суму 4,36 грн. за наступними реквізитами:

Отримувач УК у м. Сумах/м. Суми/22030101

МФО 899998

Банк отримувача Державне казначейство України

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593

Рахунок 34312206084030.

Згідно з ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Ковпаківського відділу державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 10-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Гелета