
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.003106
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2019 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
за участю секретаря судового засідання Лізогуб В.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Кулініч О.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області у неналежному та несвоєчасному вжитті заходів по отриманню і розгляді документів для призначення пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Залізничним РВ УМВС України у Львівській області 25.04.2002 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 рову (категорія 3), посвідчення (дублікат) серії НОМЕР_3 , видане 14.02.2016 року;
-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити пенсію із 28.09.2018 року відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на підставі статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Залізничним РВ УМВС України у Львівській області 25.04.2002 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 рову (категорія 3), посвідчення (дублікат) серії НОМЕР_3 , видане 14.02.2016 року та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 11.02.2019 №760/03.08-10.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що є громадянином який приймав участь у забезпеченні охорони громадського порядку і матеріальних цінностей у районах ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі зведеного загону Львівської ССШМ МВС СРСР з 14.01.1988 по 14.02.1988, що підтверджується копією відповідного посвідчення особи серія НОМЕР_3 дублікат на №016743. Вважає, що він має право на призначення пенсії за віком з урахуванням вимог ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зі зниженням пенсійного віку.
Позиція відповідача щодо позовної заяви висловлена ним у відзиві на позовну заяву, відповідно до змісту якого він заперечує проти задоволення позовних вимог з підстав їх необґрунтованості та незаконності. Зазначає, що відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядок надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не має правових підстав для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки позивачем не надано відповідних документів на підтвердження факту перебування, а так само роботи позивача у зоні відчуження у 1988 році – не менше 30 календарних днів.
Ухвалою від 26.06.2019 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 11.07.2019.
11.07.2019 протокольною ухвалою суду закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду на 30.07.2019.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та просив його задоволити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечила з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, просила відмовити у задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, оцінивши докази, які мають значення для справи суд встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 році, про що свідчить відповідне посвідчення серії НОМЕР_3 дублікат на №016743.
Відповідно до довідки №12/158 від 04.04.2019 виданої Львівським державним університетом внутрішніх справ у період 14.01.1988 по 14.02.1988 ОСОБА_1 під час навчання на 2-му курсі Львівської спеціалізованої середньої школи міліції МВС СРСР приймав участь у забезпеченні охорони громадського порядку і матеріальних цінностей в районах в районах ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі зведеного загону Львівської ССШМ МВС СРСР, отримавши сумарну дозу опромінення 721.7 мілірентген. Місце дислокації загону: Білоруська РСР, Гомельська обл., Хойніківський район, с.Бабчин.
28.09.2018 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою щодо призначення пенсії за віком відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
До заяви про призначення пенсії позивачем були надані наступні документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 році, копія паспорта, копія ідентифікаційного номера, копія та оригінал трудової книжки, копія диплома, довідка про проходження служби в органах внутрішніх справ, нараховані суми грошового забезпечення та сплачені внески за період з 01.01.1993 по 02.07.1996рр. від 19.10.2018 №9794/37-01-2018, видана Галицьким РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області, довідка про суми грошового забезпечення та сплачені внески за період з 01.07.1996 по 31.12.1997рр. від 22.10.2018 №33, видана Галицьким РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області, довідка про отримання допомоги по догляду за особою, яка досягла 80-ти років з 01.08.2016 по 30.09.2018р., від 12.10.2018 №913, видана Управлінням соціального захисту, копія довідки (без № і дати), виданої Львівським училищем внутрішніх справ МВС України, копія довідки від 14.02.1988 №11688, копія картки обліку доз радіоактивного опромінення.
Листом ГУ ПФУ у Львівській області від 11.02.2019 №760/03.08-10 позивачу відмовлено у задоволенні заяви, з підстав не надання правовстановлюючих документів на скеровані запити Залізничного відділу обслуговування громадян м.Львова (сервісний центр) про підтвердження роботи в зоні відчуження у 1988 році – не менше 30 календарних днів.
Позивач не погодившись із вказаною відмовою контролюючого органу звернувся із даним позовом до суду.
При вирішенні спору по суті суд виходив з такого.
Спірні правовідносини врегульовано Конституцією України, Законом України «Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» затвердженим постановою Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» або надається їм право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Відповідно до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Приписами статті 9 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є: 1)учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2)потерпілі від Чорнобильської катастрофи-громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно з частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а саме: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: 1)з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів мають право на зниження пенсійного віку на 10 років; 2)які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів мають право на зниження пенсійного віку на 8 років; 3) які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році мають право на зниження пенсійного віку на 5 років.
З контексту наведеної норм ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» можна дійти висновку, що обов`язковою умовою для призначення пільгової пенсії відповідно до ч. 1 ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є факт роботи в зоні відчуження протягом певного часу.
Аналогічний підхід застосування означених норм права висловлений Верховним Судом у постанові від 16.05.2018 у справі №280/1162/16-а.
Відповідно до частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до положень статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному управлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Приписами пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема:
- документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 №122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Аналіз наведених правових норм свідчить про те, що правовою підставою для призначення особі пенсії зі зниженням пенсійного віку на підставі ч. 2 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як громадянину, який тимчасово працював на території зони безумовного (обов`язкового) відселення у 1986-1987 роках, є наявність у неї відповідного статусу, що повинен підтверджуватися посвідченням.
Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях, тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Аналогічний правовий висновок викладений в постанові Верховного Суду від 31.10.2018 у справі №382/1310/17.
Також відповідно до правової позиції Верховного Суду України (ухвала від 04.09.2015 у справі №690/23/15-а) та Верховного Суду (постанова від 18.09.2018 у справі №520/9284/17) єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у тому числі призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення: «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».
Судом з`ясовано, що позивач для признання пенсії, відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», подав до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області наступні документи, зокрема: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988 році, копія паспорта, копія ідентифікаційного номера, копія та оригінал трудової книжки, копія диплома, довідка про проходження служби в органах внутрішніх справ, нараховані суми грошового забезпечення та сплачені внески за період з 01.01.1993 по 02.07.1996рр. від 19.10.2018 №9794/37-01-2018, видана Галицьким РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області, довідка про суми грошового забезпечення та сплачені внески за період з 01.07.1996 по 31.12.1997рр. від 22.10.2018 №33, видана Галицьким РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області, довідка про отримання допомоги по догляду за особою, яка досягла 80-ти років з 01.08.2016 по 30.09.2018р., від 12.10.2018 №913, видана Управлінням соціального захисту, копія довідки (без № і дати), виданої Львівським училищем внутрішніх справ МВС України, копія довідки від 14.02.1988 №11688, копія картки обліку доз радіоактивного опромінення
Крім того, участь у ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС також підтверджується: листом і довідкою ГУ МВС у Львівській області від 04.2019 №Д-138/0п/05/13/3-2019 про те, що позивач дійсно проходив службу в органах внутрішніх справ з 13.02.1984 до 07.12.1988; довідкою №12/158 від 04.04.2019 видану Львівським державним університетом внутрішніх справ про те, що у період 14.01.1988 по 14.02.1988 ОСОБА_1 під час навчання на 2-му курсі Львівської спеціалізованої середньої школи міліції МВС СРСР приймав участь у забезпеченні охорони громадського порядку і матеріальних цінностей в районах в районах ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі зведеного загону Львівської ССШМ МВС СРСР, отримавши сумарну дозу опромінення 721.7 мілірентген; листом і довідкою ГУ МВС у Львівській області від 22.10.2018 №Д-272/оп/05/1718 про факт проходження ОСОБА_1 служби в органах внутрішніх справ, нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески за 1993-1996 роки; довідкою Львівського державного університету внутрішніх справ про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках про зарплату ОСОБА_1 з 14.01.1988 по 14.02.1988 (32 дні); архівною довідкою про виконання курсантом ОСОБА_1 службових обов`язків у Хойнікському РВВС і проведені виплати з 14.01.1988 по 14.02.1988; випискою з наказу Львівської спеціалізованої середньої школи міліції МВС СРСР від 15.12.1987 №280; випискою з наказу Львівської спеціалізованої середньої школи міліції МВС СРСР від 13.01.1988 №4 л/с (по особовому складу); випискою з наказу Львівської спеціалізованої середньої школи міліції МВС СРСР від 13.02.1988 №11 л/с (по особовому складу.
Таким чином, ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_3 , категорії 3 від 14.02.2012 р. дублікат на №016743.
Доказів скасування або анулювання виданого позивачу посвідчення учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС сторони до суду не надали, а тому його наявність вказує на те, що позивач дійсно брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1988р.
Отже, в ході розгляду справи судом підтверджено факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
З огляду на вищевикладене та встановлене судом право позивача на призначення пенсії із зниженням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та враховуючи, що із заявою про призначення пенсії позивач звернувся до пенсійного органу 28.09.2018, саме з цієї дати його права підлягають відновленню.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини, суд вважає, що порушені права позивача підлягають захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не призначення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити (нарахувати і виплатити) ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 з дня звернення за пенсією 28.09.2018 пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач не довів правомірність та обґрунтованість своїх дій, з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст.14, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не призначення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити (нарахувати і виплатити) ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 з дня звернення за пенсією 28.09.2018 пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку на 5 років відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10) судовий збір у сумі 768,40 грн. на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 )).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 31.07.2019.
Суддя Крутько О.В.