Постанова № 83336141, 30.07.2019, Шевченківський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
30.07.2019
Номер справи
637/903/19
Номер документу
83336141
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

30.07.2019 Срв :637/903/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

30липня2019року с.м.т.Шевченкове

Шевченківський районний суд Харківської області

у складі: головуючого судді - Тордія Е.Н. секретар судових засідань – Сергієнко В.С.

розглянувши матеріали №637/903-920/19 (3/637/297-314/19) про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народився у м.Харкові, гормадянка України, момент вчинення адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією є депутатом Шевченківської районної ради Харківської області, інд. код: НОМЕР_1 , що мешкає АДРЕСА_1 , не судимої,

у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених за ч.2 ст.172-6 КУпроАП.

Роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпроАП, ст.63 Конституції України,-

участь у справі приймали: прокурор – Васильєва Т.О.

правопорушник – ОСОБА_1

ВСТАНОВИВ :

Відповідно до протоколів №475, 476 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією про вчинення адміністратвного корупційного правопорушення від 12 липня 2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Шевченківської районної ради Харківської області, яка згідно з підпунктом «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»( далі по тексту Закон) є суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, 15 лютого 2018 року набула дохід у сумі 100 000.00 грн., що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (станом на 1 січня 2018 року, який складає – 1762.00 грн.) та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 25 лютого 2018 року.

З протоколу №477 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 04 травня 2018 року , набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 104 710.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 14 травня 2018 року.

Згідно протоколу №478 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 03 травня 2018 року набула, права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 132 124.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 13 травня 2018 року

З протоколу №479 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року вбачається що ОСОБА_1 28 квітня 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 113 555.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції`не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 08 травня 2018 року .

Відповідно до протоколу №480 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 18 квітня 2018 року , набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 98 732.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 28 квітня 2018 року .

За протоколом №481 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 23 березня 2018 року , набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 110 348.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 02 квітня 2018 року.

Згідно, протоколу №482 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_2 23 березня 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 110 348.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 02 квітня 2018 року.

Відповідно до протоколу №483 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року, ОСОБА_1 22 березня 2018 року , набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 145800.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції`не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 01 квітня 2018 року

З протоколу №484 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року вбачається , що ОСОБА_1 22 березня 2018 року,набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 135 000.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 01 квітня 2018 року

Згідно до протоколу №485 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 21 березня 2018 року ,набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 110 348.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 31 березня 2018 року

З протоколу №486 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2018 року вбачається ,що ОСОБА_1 20 березня 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 131 665.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 30 березня 2018 року.

Відповідно до протоколу №487 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 20 березня 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 110 348.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 30 березня 2018 року.

Згідно протоколу №488 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2018 року – ОСОБА_1 19 березня 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 110 158.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 29 березня 2018 року .

Відповідно до протоколу №489 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 – 13 лютого 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 97 620.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 23 лютого 2018 року.

З протоколу №490 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 14 лютого 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 104 650.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 24 лютого 2018 року .

Згідно, протоколу №491 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 13 лютого 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 89360.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції`не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 23 лютого 2018 року.

Відповідно до протоколу №492 про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією від 12 липня 2019 року ОСОБА_1 13 лютого 2018 року, набула права власності на земельну ділянку, вартість якої складає 99 070.00 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (станом на 1 січня 2018 року – 1762.00 грн.), та в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції»не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК, у десятиденний строк, а саме не пізніше 23 лютого 2018 року. Своїми діями ОСОБА_3 вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала, розкаялася. Пояснила, що будучи депутатом Шевченківської районної ради Харківської області не подавала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК у десятиденний строк, чим дійсно вчинила адміністративні правоопрушення, пов`язаних з корупцією. Порушення допустила ненавмисно , у зв`язку з необізнаністю.

Відповідно до ст.36 КУпроАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.

Суддя , вважає за можливим врховуючи обставини справи об`єднати їх в одне провадження присвоївшии загальний номер справи №637/903/19, 3/637/297/19.

Суд, дослідивши адміністративні матеріали, вислухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, приходить наступного:

ОСОБА_1 будучи депутатом Шевченківської районної ради Харківської області на яку у відповідності до пп. «б» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону №1700-VІІ «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону, у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 не повідомила про суттєві зміни в своєму майновому стані в порушення визначеного ст. 52 Закону , терміну.

Статтею 1 Закону визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч.1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується: протоколами №475 - 492 від 12 липня 2019 року про вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпроАП, витягом з Шевченківської районної ради Харківської області про те, що ОСОБА_1 є депутатом, довідками СФГ «Золотий Колос», СГ «Колос», письмовими та особистими поясненнями ОСОБА_1 .

З урахуванням викладеного, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

При накладенні стягнення суд, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її ставлення до вчиненого, вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керуючись ст.ст. 172-6 ч.2, 283, 284, 294 КУпАП, вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5000.10 гривень в прибуток держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384.20 гривень (отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд Харківської області

СУДДЯ