Постанова № 83334425, 25.07.2019, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
25.07.2019
Номер справи
766/14018/19
Номер документу
83334425
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 766/14018/19

н/п 3/766/5298/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2019 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Стамбула Н.В., за участю прокурора Вітцівська М.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, який народився в м. Херсоні, на момент вчинення правопорушення займала посаду головного бухгалтера Новомаячківської селищної ради Олешківського району Херсонської області, проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст.172-6 ч. 1 КУпАП,

в с т а н о в и в :

Розпорядженням голови Новомаячківської селищної ради Цюрупинського району Херсонської області № 21-К від 24.03.2016 року ОСОБА_1 з 28.03.2016 року призначено на посаду головного бухгалтера Новомаячківської селищної ради Цюрупинського району Херсонської області із збереженням 15 рангу посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до постанови Верховної Ради України № 1377-VІІ від 19.05.2016 року Цюрупинський район перейменовано в Олешківський район.

Згідно із ст. 14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посаду головного бухгалтера головного бухгалтера Новомаячківської селищної ради Цюрупинського району Херсонської області віднесено до шостої категорії посад місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції» посадові особи місцевого самоврядування є суб`єктами, на яких поширюється дії вказаного закону та суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Статтею 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадові особи місцевого самоврядування забов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування – особи, зазначені у п. 1 п.п. «а» і «в» п.2, п.п 4 і 5 частини ! ст. 3 цього Закону, інші особи, які забов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно до ст. 1 п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 вказаного Закону ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції».

Статте. 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, які передбачені Конституцією і законами України, керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.

Згідно із ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п. п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.п. 2 п. 5 Розділу ІІ Порядку формування, введення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, визначеного в абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону, який припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше наступного дня такого припинення.

Днем припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону Україхни «Про запобігання корупції» та повідомлення НАЗК № 19 від 06.09.2016 року, зареєстрований Міністерством юстиції україни від 15.114.2016 року № 1479/29609, є днем видачі трудової книжки суб`єкту декларування: «Припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення».

Згідно з листом НАЗК від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Відповідно до ст. 47 КЗпПУ власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу.

Ст. 116 КЗпПУ визначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільнені, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Відповідно до розпорядження голови Новомаячківської селищної ради Олешківського району Херсонської області від 28.03.2018 року № 22-к «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного бухгатера Новомаячківської селищної ради за угодою сторін, з 02.04.2018 року.

У день звільнення (02.04.2018 року) ОСОБА_1 під особистий підпис отримала трудову книжку, що підтверджується копією з журналу руху трудових книжок.

Згідно з копією картки – довідки за 2018 рік Новомаячківської селищної ради від 02.04.2018 року, ОСОБА_1 02.04.2018 року було здійснено остаточний розрахунок грошового забезпечення.

Таким чином, 02.04.2018 року є днем припинення ОСОБА_1 діяльності, пов`язанної з виконанням функцій місцевого самоврядування.

У зв`язку з чим, на виконання вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 забов`язана була до 23:59 годин 02.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій місцевого самоврядування (перед звільненням).

Разом з тим, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше поданим деклараціями, як особа, яка припиняє виконання функцій місцевого самоврядування (перед звільненням) лише 10.06.2019 року о 14-15 годині, тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/declaration/8b03873b-eac5-42d8-8737-d58dd925d2fe).

У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасного подання (10.06.2019 року) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). Також, ОСОБА_1 пояснила, що вона була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». 02.04.2018 року ОСОБА_1 отримала трудову книжку та з нею було проведено повний розрахунок, в день звільнення не подала декларацію особи, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), у зв`язку з тим, що вона не знала, що це необхідно зробити. Лише 10.06.2019 року ОСОБА_1 зі свого власного ком`ютера, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 . Херсон, АДРЕСА_3 Тягинська АДРЕСА_1 , подала декларацію особи, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Вказані у поясненнях ОСОБА_1 обставини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), спростовуються наступними доводами.

Так, 28.03.2016 року ОСОБА_1 під підпис ознайомлена із вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо строків подання суб`єктами декларування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Також про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами антикорупційного законодавства, наявність технічної, фізичної можливості та вміння працювати у Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, також свідчить той факт, що нею 06.03.2018 року своєчасно та успішно подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З пояснень спеціаліста 1 категорії Новомаячківської селищної ради, уповноваженої особи з питань дотримання антикорупційного законодавства ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_1 своєчасно ознайомлена з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Також перед звільненням ОСОБА_1 повідомлено про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), також ОСОБА_2 у березні 2019 року телефонувала ОСОБА_1 та нагадувала про необхідність подання зазначеної декларації (перед звільненням)

З кожним працівником перед звільненням проводилася роз`яснювальна робота щодо необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням). Крім того, ОСОБА_2 повідомила, про те, що в Новомаячківсьькій селищній раді наявна компґ`ютерна техніка із доступом до мережі інтернет, всі бажаючі, якім необхідна допомога, можуть звернутися до неї за наданням технічної чи практичної допомоги, ОСОБА_1 за допомогою щодо подання зазначеної вище декларації не зверталася.

Відповідно до листів Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 08.10.2018 року № 07-1475 та від 19.02.2019 року № 07-363 за період з 01 січня 2018 року до 19.02.2019 року були перебої та несправності в роботі Єдиного державного реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування 15.03.2018 року з 12.00 годин та 11.12.2018 року з 08-00 години до 10-08 години. Іншим часом Реєстр функціонував в штатному режимі (без збоїв.)

На загальнодоступному офіційному веб-сайті НАЗК розміщено роз`яснення окремих положень Закону України « Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджені Рішенням НАЗК від 11.08.2016 року № 3, яким визначено строки, порядок та алгоритм подачі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Указане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості у ОСОБА_1 для своєчасної подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) та відсутність поважних причин щодо її несвоєчасного подання.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими достатніми і необхідними підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 являючись суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону, у порушення ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (10.06.2019 року о 14-15 год.) без поважних на те причин, маючи технічну та фізичну можливість, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).

Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання правопорушник з`явилася, свою провину визнала повністю.

Представник УЗЕ в Херсонській області ДЗЕ в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши учасників судового розгляду, думку прокурора, який підтримав складений протокол та просив ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд прийшов до висновку про наявність вини останнього у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення.

Вина порушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №147/2019 від 12.07.2019 року, інформацією ЄДРД осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; листом Новомаячківської сільради від 06.06.2019 року за № 02-27/606; копією розпорядження голови Новомаячківської сільради Цюрупинського району Херсонської області № 21-к від 24.03.2016 року; копією розпорядження голови Новомаячківської сільради Олешківського району Херсонської області№ 22- к від 28.03.2018 року; копією попередження від 28.03.2016 року; копією журналу руху трудових книжок; карткою-довідкою розрахунку; поясненнями ОСОБА_1 ; поясненнями ОСОБА_2 та іншими матеріалами отриманими під час проведення перевірки.

Таким чином, вина правопорушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, доказана повністю. Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, судом не встановлено. Обираючи правопорушнику вид стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан. На підставі викладеного суд вважає, що стягнення повинно бути обрано у вигляді штрафу.

Крім того, в силу ст.40-1 КУпАП, стягненню з особи, на яку накладено стягнення, підлягає судовий збір.

Керуючись ст.33-35, 40-1, 172-20, 283, 284 КУпАП, суд –

п о с т а н о в и в :

Накласти ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 850,00 грн. (Штраф перерахувати на Р/р 31116106021002 Одержувач – ГУК у м Херсон /м Херсон /21081100 Код отримувач( ЄДРПОУ) – 37959779 Назва банку – Казначейство України (ЕАП) Код банку (МФО) – 899998. Призначення платежу: штрафи у сфері громадської безпеки).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 384,20 грн. (УК у м Херсоні /м Херсон/22030101, код за ЄДРПОУ 37959779 , банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 31210206021002).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та з цього часу її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.

Постанова набирає чинності ______року.

Суддя: Н.В.Стамбула