
Справа № 128/1976/19
ПОСТАНОВА
30.07.2019 м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., вивчивши адміністративний матеріал, що надійшов із Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КпАП України, -
в с т а н о в и в:
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КпАП України.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія БД №315206 від 16.07.2019 року ОСОБА_1 16.07.2019 року о 14-50 год., на автомобільній дорозі «М12», 375 км, керував транспортним засобом «Мерседес», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп`яніння, від проходження огляду на стан сп`яніння, у встановленому порядку, відмовився. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України, а тому його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Частиною 1 статті 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частинами 1, 2 статті 276 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
З протоколу про адміністративне правопорушення серія БД №315206 від 16.07.2019 року вбачається, що правопорушення ОСОБА_1 вчинено автомобільній дорозі «М12», 375км, без зазначення прив`язки до найближчих населених пунктів. Окрім того, протокол та додані матеріали не містять інформації про місце реєстрації транспортного засобу, а враховуючи, те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, проживає в с. Лукашівка Літинського району Вінницької області, суддя, згідно положень ст. 278 КУпАП, позбавлений можливості вирішити питання чи належить розгляд даної справи до компетенції Вінницького районного суду.
Також, за змістом протоколу ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП, тобто, як особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП. Однак, в матеріалах справи відсутня інформація про притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, якою є належним чином засвідчена копія постанови суду із відміткою, що вона набула законної сили. А додані до матеріалів довідка та картки обліку адміністративного правопорушення про те, що ОСОБА_1 неодноразово протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1, 2 ст. 130 КУпАП, не можуть, в даному випадку, вважатися належними доказами притягнення протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Зазначені обставини унеможливлюють встановити, чи вірно кваліфіковано дії ОСОБА_1 .
Таким чином, адміністративний матеріал не може розглядатись суддею без усунення порушення, допущеного при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу.
Тому суд, у відповідності до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на доопрацювання.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз`яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 2 ст. 130 КпАП України, повернути до Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Шевчук