
Справа № 504/1949/19
3/504/1163/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.07.2019 року смт. Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Денауського району Сурхандар`їнської області Узбекистан, громадянина України, освіта середня спеціальна, одруженого, пенсіонера, депутата Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 04.02.2015р. Южненським МС ГУДМС України в Одеській області, ІПН НОМЕР_2 ;
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
31.05.2019р. оперуповноваженим Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України Мироновим М.М. було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №455 за ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу суть адміністративного правопорушення полягає у наступному:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області, є суб`єктом декларування та відповідальності згідно ст.3 п.1 п.п. «б» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав 05.10.2018р. щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону, суб`єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
Відповідно до рішення Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області № 02-VІІ від 10.11.2015р. «Про інформацію Сичавської сільської виборчої комісії про результати виборів сільського голови та депутатів Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області та визнання їх повноважень», ОСОБА_1 було обрано депутатом сільської ради, та у відповідності до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону на гр. ОСОБА_1 як депутата, поширюється дія вказаного Закону.
У відповідності до ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, для суб`єктів декларування, останнім днем подання декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2018 року.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12. Закону визначено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Пунктом 5 ч.3 ст.12 Закону встановлено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Абзац третій вказаної частини статті 12 Закону встановлює, що нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Згідно п.15 ч.1 ст.11 Закону, до повноважень Національного агентства належить надання роз`яснень, методичної та консультаційної допомоги з питань застосування актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб.
Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно.
На виконання зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 зобов`язаний подати електронну декларацію типу «щорічна» за 2017-й рік у строк до 01.04.2018 року. Будучи достовірно обізнаним із порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 не використав в термін наданий з 01.01.2018р. по 31.03.2018р. для подання декларації та відповідно не подав декларацію, чим допустив порушення ч. 1 ст. 45 Закону.
Крім того, ОСОБА_1 в порушення вимог абз.3 п.2 Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно подав електронну декларацію типу «щорічна» за 2017-й рік, а саме подав 05.10.2018р.
Будучи допитаним в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнав та пояснив, що до 01.04.2018р. не подав електронну декларацію за 2017р., оскільки він не володіє комп`ютером та не мав діючого електронного цифрового підпису. В жовтні 2018 року отримав повідомлення від НАЗК про необхідність подання щорічної декларації за 2017 рік, після чого перебуваючи в м.Южне Одеської області отримав ЕЦП через «Приватбанк» та подав декларацію лише 05.10.2018р. З вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» щодо подання е-декларації був ознайомлений під розписку у сільській раді.
Прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області Чернишов О.С. був присутнім при розгляді вказаної справи та просив суд визнати ОСОБА_1 винуватим у скоєнні вказаного правопорушення.
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст.10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
За змістом ст.245 КУпАП, суд зобов`язаний всебічно, повно і об`єктивно з`ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.
Згідно ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Об`єктивна сторона даного правопорушення полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.
Суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Дослідивши матеріали справи суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:
-даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №455 від 31.05.2019р. (а.с.5-11);
-даними рапорту оперуповноваженого МРВ №5 УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України Миронова М.М. від 06.05.2019р., з якого вбачається, що в ході проведення заходів у межах та відповідності до ЗУ «Про запобігання корупції» під час аналізу відкритих джерел встановлено, що депутат Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_1 , будучи посадовою особою місцевого самоврядування, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 05.10.2018р. (а.с.12);
-даними витягу з Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважений на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік 05.10.2018р. о 21 год. 56 хв. (а.с.16);
-копією рішення Сичавської сільської ради Комінтернівського (Лиманського) району Одеської області №2-VІІ від 10.11.2015р., згідно якої ОСОБА_1 було обрано депутатом сільської ради (а.с.20);
-копією повідомлення Національного агентства про факт несвоєчасного подання щорічної декларації за 2017 рік ОСОБА_1 (а.с.21);
-відомостями про отримання депутатами листа-повідомлення щодо заповнення е-декларації згідно п.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», де стоїть особистий підпис ОСОБА_1 від 15.03.2018р., про що останній підтвердив в судовому засіданні (а.с.22);
-копією повідомлення голови Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області №СР-12-97 від 02.03.2018р., адресованого депутатам Сичавської сільської ради з попередженням про необхідність заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларації за минулий рік за формою, що визначена Національним агентством, з попередженням про настання відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації (а.с.23-25)
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.05.2019р.;
Оцінюючи позицію ОСОБА_1 , який не визнав свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, суддя вважає, що усі обставини, на які посилається останній, не є поважними причинами несвоєчасного подання щорічної декларації у визначений законом строк, оскільки ОСОБА_1 пояснив, що достеменно знав про необхідність подання декларації до 01 квітня року, наступного за звітним, про що був повідомлений під підпис. Окрім того, ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що декларацію за 2016 рік (минулий рік) подав вчасно, а саме 31.03.2017р., з чого черговий раз випливає, що він був обізнаний з порядок та умовами подання е-декларації.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , посередню характеристику за місцем проживання, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, тому суддя вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 27, 33-35, 40-1, 283, 284 ч.1 п.1, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП. Накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1190 (одна тисяча сто дев`яносто) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає сумі 384 грн. 20 коп.
Судовий збір має бути сплачений на наступні реквізити:
Отримувач коштів УК у Лиман.р-ні/Лиманськ.р-н/22030101 , код отримувача (код ЄДРПОУ) 37984056, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) , код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31218206015270 , код класифікації доходів бюджету 22030101
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.
Суддя: П.В. Жовтан