
Справа № 753/8843/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" липня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Виниченко Л.М., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора роти 5 батальйону 1 УПП в м. Києві Дубинченка Андрія Олександровича про визнання дій протиправними та скасування постанови,-
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дарницького районного суду м. Києва з позовом до Інспектора роти 5 батальйону 1 УПП в м. Києві Дубинченка Андрія Олександровича про визнання дій протиправними та скасування постанови.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 29.05.2019 року адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Інспектора роти 5 батальйону 1 УПП в м. Києві Дубинченка А.О. про визнання дій протиправними та скасування постанови передано на розгляд за підсудністю до Дніпровського районного суду м. Києва.
Вивчивши заяву встановлено, що справа не підсудна Дніпровському районному суду м. Києва з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що місце проживання - це житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини; місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; реєстрація - це внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Зі змісту заяви ОСОБА_1 про надіслання йому поштової кореспонденції від 08.05.2019 року наявної в матеріалах справи, позивач вказує адресою місця проживання АДРЕСА_1 , відповідно якої справа була передана за підсудністю, проте за цією адресою позивач не зареєстрований (а.с. 15).
Згідно копії паспорта ОСОБА_1 долученої до позовної заяви, позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до відповіді наданої «ГІОЦ/КМДА» від 26.07.2019 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрованим по м. Києву не значиться.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, позивач обрав підсудність справи за місцем знаходження відповідача.
Оскільки відповідач Дубинченко А.О. є працівником Управління патрульної поліції у м. Києві і позов пред`явлений до відповідача саме як до працівника поліції, що прийняв оскаржувану постанову, відповідний позов має бути пред`явлений за місцем знаходження Управління патрульної поліції у м. Києві.
Місцем знаходження Управління патрульної поліції у м. Києві є адреса: м. Київ, вул. Народного Ополчення, 9, що територіально відноситься до Солом`янського району м. Києва на територію якого розповсюджується територіальна юрисдикція Солом`янського районного суду м. Києва.
За змістом положень ст. ст. 29, 30 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: 2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Ураховуючи викладені обставини та наведені норми чинного законодавства України, суд приходить до висновку про те, що справа не підсудна Дніпровському районному суду м. Києва та має бути передана на розгляд до Солом`янського районного суду м. Києва, з огляду на те, що місцезнаходження відповідача відноситься до Солом`янського району м. Києва, і адміністративний позов ОСОБА_3 не підсудний Дніпровському районному суду м. Києва, а ні за місцем реєстрації позивача, а ні за місцем знаходження відповідача.
Керуючись ст. ст. 24, 29 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора роти 5 батальйону 1 УПП в м. Києві Дубинченка Андрія Олександровича про визнання дій протиправними та скасування постановипередати на розгляд за підсудністю до Солом`янського районного суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя