
Провадження № 3/702/266/19
Справа № 702/645/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про накладення адміністративного стягнення
29 липня 2019 року м.Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Діденко Т.І., з участю прокурора - Бебешка М.М., правопорушника - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яке вчинив ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , є депутатом Монастирищенської районної ради, за ч.2 ст.172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи депутатом Монастирищенської районної ради Черкаської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у десятиденний термін з дня набуття права власності на рухоме майно, а саме: автомобіль Land Rover Range Rover, 2010 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 загальною вартістю 550000 грн., тобто з 02.11.2017 по 23 год. 59 хв. 11.11.2017, не повідомив Національне агенство з питань запобігання корупції, про суттєві зміни у його майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, про що заступник начальника відділу управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 10.07.2019 склав протокол про адміністративне правопорушення № 76/2019.
ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю та пояснив, що не занв, що про зміни у майновому стані необхідно подавати декларацію.
Прокурор в судовому засіданні протокол № 76/2019 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 10.07.2019 підтримав, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові докази у справі, суддя приходить до наступних висновків.
Згідно зі ст.245 КУпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 251 КУпАП на основі доказів встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями свідків та ін.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 є депутатом Монастирищенської міської ради Черкаської області, що підтверджено протоколом Монастирищенської районної виборчої комісії від 26.10.2015 та відповідно до підпункту, «6» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону?України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.2 ст. 172-6 КУпАП (а.с.17-24).
Згідно ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за цією статтею настає за умови неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зідно даних протоколу №76/2019 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, вбачається, граничний термін подачі декларації для ОСОБА_1 була дата 23 год. 59 хв. 11.11.2017, подати декларацію було його обов`язком.
Згідно скриншоту сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" public.nazk.gov.ua ОСОБА_1 без поважних причин не повідомив Національне агенство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у його майновому стані (а.с.28).
Відповідно до п.б ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", із змінами та доповненнями, суб`єктами, на яких поширюються його дія є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 посадами в органах місцевого самоврядування є виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах.
Згідно ч.2 ст.12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Суддею не встановлено обставин, які б об`єктивно перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Суд вважає, що ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив Національне агенство з питань запобігання корупції, про суттєві зміни у його майновому стані, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП України.
Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності в результаті повного, всестороннього та об`єктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена і в його діях є склад правопорушення, передбачений ч. 2 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, та вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Порушення строків, передбачених ст.38 КУпАП судом не встановлено.
Керуючись ч. 2 ст. 172-6, ст. 247, 252, 283, 284 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , є депутатом Монастрищенської районної ради Черкаської області, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником на рахунок: ЄДРПОУ-37938738, отримувач-УК у Монстр.р-н/Монастир.р-н/21081100, р/р НОМЕР_3 , МФО-899998, банк отримувач - Казначейство України (ЕАП), призначення платежу - 21081100.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів у порядку примусового виконання з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , є депутатом Монастрищенської районної ради Черкаської області, судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.) .
Судовий збір має бути сплачений порушником на рахунок: код ЄДРПОУ-37993783, отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЄАП); код банку отримувача МФО: 899998; рахунок отримувача: 31217205026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106. Стягувач: Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області протягом 10 діб з дня її винесення через Монастирищенський районний суд.
Суддя Т.І. Діденко