
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 липня 2019 року м. Київ № 640/10780/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Арсірія Р.О., ознайомившись із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного провадження та клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін
за позовом Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз"
до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" звернулось до суду з даним позовом в якому просить :
Визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код юридичної особи: 39369133) щодо відсутності відповіді на заяви ПАТ "Криворіжгаз" № 50105.2-CJI-9788- 0419 від 22.04.2019 з перегляду тарифу на розподіл природного газу для Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" (ідентифікаційний код юридичної особи 03341397) убік економічно обґрунтованого.
Зобов`язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код юридичної особи: 39369133) встановити для Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" (ідентифікаційний код юридичної особи: 03341397) економічно обґрунтований тариф на розподіл природного газу, зокрема, включивши до складу такого тарифу:
- витрати на придбання природного газу для потреб виробничо-технологічних витрат та нормованих втрат на період 2019 року в обсязі 18948,139 тис.куб.м.; компенсацію різниці в цінах на ВТВ в частині, що не була компенсована внаслідок невідповідності тарифу на розподіл природного газу економічно обґрунтованому рівню в тарифі 2018 року в розмірі 95,8 млн. грн. без ПДВ, компенсацію вартості матеріалів ( паливо, електроенергію, витрати на ремонт, інші матеріальні витрати) за 2016-2018 роки в розмірі 26,7 млн.грн. без пдв, компенсацію інших витрат за 2016-2018 роки 27,0 млн.грн. без пдв.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.06.2019 про прийняття справи до провадження суд дійшов висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
18.07.2019 на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного провадження. В обгрунтування зазначає, що дана справа містить значний суспільний інтерес.
Розглянувши клопотання та заперечення відповідача, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає наступне.
У відповідності до пункту 20 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Пунктом 10 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
У відповідності до частин 1 та 2 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
При цьому, згідно з положеннями частини 6 цієї ж статті, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, зокрема, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Вжите законодавцем словосполучення "значний суспільний інтерес" необхідно розуміти як серйозну, обґрунтовану зацікавленість, яка має неабияке виняткове значення для усього суспільства в цілому, певних груп людей, територіальних громад, об`єднань громадян тощо до певної справи в контексті можливого впливу ухваленого у ній судового рішення на права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб. Вказане поняття охоплює ті потреби суспільства або окремих його груп, які пов`язані із збереженням, примноженням, захистом існуючих цінностей девальвація та/або втрата яких мала б значний негативний вплив на розвиток громадянського суспільства. Наявність значного суспільного інтересу може мати місце й тоді, коли предмет спору зачіпає питання загальнодержавного значення, як от визначення і зміни конституційного ладу в Україні, виборчого процесу (референдуму), обороноздатності держави, її суверенітету, найвищих соціальних цінностей, визначених Конституцією України тощо.
Поряд із цим, названі Нацкомісією аргументи не свідчить про значний суспільний інтерес саме до цієї конкретної справи й не вказують на те, що предмет даного спору стосується питань, які мають виняткове значення для суспільства в контексті наведених вище критеріїв.
За таких підстав та з урахуванням того, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін, а також враховуючи, що бажання сторони у справі викласти під час проведення судового засідання свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників, будь - яких інших достатніх причин, з яких вбачається необхідність розгляду справи в судовому засіданні відповідачем не наведено, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача та призначення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись частиною 6 статті 262, частиною 4 статті 260, 241 - 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Заперечення представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо розгляду справи в спрощеному провадженні - залишити без задоволення.
У задоволенні клопотання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Арсірій