
Справа № 428/5894/19
Провадження №3/428/1404/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Бойко Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Харківського офісу великих платників податків Державної фіскальної служби ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , виданий Ленінським РВ УМВС України у Дніпропетровській області, РНОКПП НОМЕР_2 , генеральний директор ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», проживає: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення № 145 від 16.05.2019 року, № 184 та № 186 від 12.06.2019 року про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, 19.04.2019 року та 20.05.2019 року було встановлено, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою – генеральним директором ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», допустив несвоєчасне подання до контролюючого органу податкової декларації з акцизного податку та податку за лютий 2019 року, податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2019 року, а також податкової декларації з акцизного податку та податку за березень 2019 року, що встановлено актом про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з акцизного податку за лютий 2019 року від 19.04.2019 року № 293/28-10-50-10-10/05441447, актом про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з податку на додану вартість за березень 2019 року від 20.05.2019 року № 323/28-10-50-10-10/05441447, актом про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з акцизного податку за березень 2019 року від 20.05.2019 року № 324/28-10-50-10-10/05441447, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, надав суду письмові пояснення по справі, в яких вказав, що трудові відносини між ним та Публічним акціонерним товариством «Алчевський металургійний комбінат» були припинені на підставі його заяви про звільнення за власним бажанням з 08 вересня 2017 року у зв`язку з неможливістю продовжувати роботу з огляду на загрозу захоплення підприємства невстановленими особами, які іменують себе представниками «Луганської народної республіки». Також вказує, що можливо запис щодо про нього як керівника підприємства не виключено з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. На підставі чого просив закрити провадження по справі у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступних висновків.
Статтею 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких в передбаченому законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, за викладених в протоколах № 145 від 16.05.2019 року, № 184 та № 186 від 12.06.2019 року обставин вказано про порушення в галузі фінансів і підприємницької діяльності ОСОБА_1 , що викладені в актах про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з акцизного податку за лютий, березень 2019 року від 19.04.2019 року № 293/28-10-50-10-10/05441447, від 20.05.2019 року № 324/28-10-50-10-10/05441447, а також про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з податку на додану вартість за березень 2019 року від 20.05.2019 року № 323/28-10-50-10-10/05441447, які мали місце у період лютий-березень 2019 року.
Вказані дії уповноваженою особою Харківського управління Офісу ВПП ДФС кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Диспозиція вказаної норми передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Судом встановлено, що наказом № 15/к від 20.11.2002 року ОСОБА_1 призначено генеральним директором ВАТ «Алчевський металургійний комбінат».
З 08.04.2011 року ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» перетворено на ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» на підставі рішення загальних зборів акціонерів ВАТ «АМК».
08 вересня 2017 року ОСОБА_1 було звільнено з ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» за власним бажанням внаслідок неможливості виконання роботи у зв`язку з загрозою захоплення підприємства, наказ від 08.09.2017 року б/н.
З акту про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з акцизного податку за лютий 2019 року від 19.04.2019 року № 293/28-10-50-10-10/05441447, вбачається, що порушення в галузі фінансів і підприємницької діяльності щодо несвоєчасного подання до контролюючого органу податкової декларації з акцизного податку, мало місце у лютому 2019 року.
З акту про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з податку на додану вартість за березень 2019 року від 20.05.2019 року № 323/28-10-50-10-10/05441447, вбачається, що порушення в галузі фінансів і підприємницької діяльності щодо несвоєчасного подання до контролюючого органу податкової декларації з податку на додану вартість, мало місце у березні 2019 року.
З акту про результати камеральної перевірки своєчасності надання податкової звітності ПАТ «Алчевський металургійний комбінат» з акцизного податку за березень 2019 року від 20.05.2019 року № 324/28-10-50-10-10/05441447, вбачається, що порушення в галузі фінансів і підприємницької діяльності щодо несвоєчасного подання до контролюючого органу податкової декларації з акцизного податку, мало місце у березні 2019 року.
Отже, вивчивши докази, додані до протоколів про адміністративні правопорушення, встановлено, що правопорушення, викладені в протоколах, мали місце після звільнення ОСОБА_1 з посади генерального директора ПАТ «Алчевський металургійний комбінат».
Відтак, в даному випадку відсутні докази обов`язкової ознаки складу вказаного правопорушення, оскільки суб`єктивна сторона цього правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП полягає у формі умислу за порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України в діях саме ОСОБА_1 .
Інших доказів щодо вчиненням ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, суду не надано.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Частиною 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що «кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку». За рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Барбера, Мессегуе і Джабардо проти Іспанії», в розумінні суду принцип презумпції невинуватості полягає в наступному. Тягар доведення вини обвинуваченого покладається на обвинувачення, а всі сумніви повинні тлумачитися на його користь. Обвинувач повинен повідомити обвинуваченому про докази, що маються проти нього для того, щоб він міг підготувати та надати доводи в свій захист, і, в решті-решт, обвинувачення повинно надати докази, достатні для визнання його винуватим.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні не знайшло підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та в діях ОСОБА_1 за обставин зазначених в протоколі, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, тому відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.
Оскільки, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставі ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 23, 26, 33-35, 163-1, 247, 268, 278, 280-287 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, закрити відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги до Сєвєродонецького міського суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Н. В. Бойко