Постанова № 83269151, 25.07.2019, Березанський міський суд Київської області

Дата ухвалення
25.07.2019
Номер справи
356/433/19
Номер документу
83269151
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.

№ провадження 3/356/210/19

Справа № 356/433/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.07.2019 року суддя Березанського міського суду Київської області Голік Г.К., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: ж АДРЕСА_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 225 від 07.06.2019 року, складеного старшим оперуповноваженим сектору протидії корупції УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Чугуй В.В., ОСОБА_1 , будучи звільненим 14.04.2017 з посади заступника начальника відділу інформаційного забезпечення та інформаційних технологій (ІТ) виконавчого апарату Полтавської обласної ради, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2018), а саме 11.01.2019 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим умисно вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Права, передбачені ст. 268 КУпАП особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, судом роз`яснено.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні даного правопорушення визнав повністю, пояснивши суду, що він не зміг подати електронну декларацію з тієї причини, що ключ електронного цифрового підпису був недоступний, оскільки його електронна пошта була розміщена на недоступному російському ресурсі yandex.

Прокурор ОСОБА_2 М.М. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, підтримав.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Частиною 2 ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» встановлено, що на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

Відповідно до п.п. в) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: 1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з п.п. 3 п. 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що затверджений Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року встановлено, що суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: 3) декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується та дослідженими судом доказами.

Так, згідно з копією розпорядження голови Полтавської обласної ради № 78-к від 09.12.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду радника голови обласної ради (патронатна служба) з 10 грудня 2015 року з посадовим окладом відповідно штатного розпису (а.с. 19).

10.12.2015 ОСОБА_1 прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування (а.с. 23) та 10.12.2015 був попереджений про обмеження, пов`язані з прийняттям на службу в органах місцевого самоврядування та проходження служби, про що свідчить його підпис (а.с. 24-25).

Розпорядженням голови Полтавської обласної ради № 128-к від 31.08.2016 переведено з 01 вересня 2016 року ОСОБА_1 на посаду заступника начальника відділу інформаційного забезпечення та інформаційних технологій (ІТ) виконавчого апарату обласної ради з посадовим окладом згідно штатного розпису, що підтверджується копією вказаного розпорядження, доданою до протоколу про адміністративне правопорушення (а.с. 20).

12.04.2017 розпорядженням голови Полтавської обласної ради № 60-к звільнено ОСОБА_1 , заступника начальника відділу інформаційного забезпечення та інформаційних технологій (ІТ) виконавчого апарату обласної ради, із займаної посади 14 квітня 2017 року, за власним бажанням (а.с. 21-22).

05.01.2018 за вих. № 01-34/42 ОСОБА_1 виконуючим обов`язки голови обласної ради, першим заступником голови обласної ради було направлено повідомлення про те, що ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 1 квітня. Отже, в термін з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року включно, ОСОБА_1 зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік (а.с. 26).

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подано до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію (після звільнення) особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік о 13:47 год. 11.01.2019, що підтверджується, скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 28); листом керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 17.04.2019 року, вих. № 44-05/29697/19 з додатком – послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 з ІТС Реєстр (а.с. 6; 7-8).

Матеріали справи про адміністративне правопорушення містять декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с. 29-30).

Також до протоколу про адміністративне корупційне правопорушення додано копію Витягу з розпорядження голови Полтавської обласної ради № 152 від 06.08.2018 «Про затвердження посадових інструкцій працівників виконавчого апарату обласної ради» (а.с. 14-18).

На підтвердження відсутності у ОСОБА_1 поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до протоколу додано листи управління охорони здоров`я Полтавської міської ради від 06.05.2019 № 01-10-02-15/520-09, КНП «Козельщинська ЦРЛ» Козельщинської районної ради від 30.04.2019 № 013-10/734 та «Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» від 03.05.2019 № 04-04/1305, згідно яких ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у період з 01.01.2018 по 01.04.2018 за медичною допомогою не звертався та на амбулаторному або стаціонарному лікуванні не перебував (а.с. 32; 34; 36).

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до вимог чинного законодавства будучи суб`єктом декларування, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а саме декларацію ним було подано 11.01.2019 року замість її подання в строк до 01.04.2018 року).

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується сукупністю досліджених судом матеріалів справи, серед яких: протоколом № 225 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 07.06.2019 року (а.с. 1-4), рапортом ст. о/у сектору протидії корупції УЗЕ в Полтавській області ст. лейтенанта поліції Чугуй В. від 07.06.2019 року (а.с. 5), скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 28); листом керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК від 17.04.2019 року, з додатком (а.с. 6; 7-8), копією листа ДП «Українські спеціальні системи» від 05.07.2018 року (а.с. 27), копією розпорядження голови Полтавської обласної ради від 09.12.2015 № 78-к (а.с 19), копією розпорядження голови Полтавської обласної ради від 31.08.2016 № 128-к (а.с 20), копією розпорядження голови Полтавської обласної ради від 12.04.2017 № 60-к (а.с 21-22), поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Санкція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.

Отже, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а саме 384,20 грн., підлягає стягненню з ОСОБА_1 .

Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 221, 252, 280,284,285 КУпАП, ст. 1, 3, 45 закону України «Про запобігання корупції», ст. 2, 12 «Про службу в органах місцевого самоврядування», суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Козельщинським РВ УМВС України в Полтавській області 02.11.1999 року, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави: отримувач коштів: УК в м. Березань/Березань/21081100. Розрахунковий рахунок: 31412542010003. Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській області та м. Києві МФО: 899998. ЄДРПОУ: 36999805.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: ж АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Козельщинським РВ УМВС України в Полтавській області 02.11.1999 року, на користь державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО): 899998. Рахунок отримувача: 31211256026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 КУпАП, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Березанський міський суд Київської області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3 (трьох ) місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: Г. К. Голік