
26.07.2019
ЄУН 331/3280/19
Провадження № 3/331/1043/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції України у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 139 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
25 липня 2019 року в провадження Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 085854 від 19.07.2019 року, водій ОСОБА_1 , 19.07.2019 року о 18-20 год. по Прибережній магістралі в бік вул. Новокузнецької в м. Запоріжжі, керував транспортним засобом FAW, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який є вантажним та перевозив сипучий вантаж (відсів), який був ненадійно розташований в автомобілі та під час руху автомобіля висипався на проїзну частину, чим забруднював проїзну частину та порушил п. 22.2 Правила дорожнього руху України.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду даної справи, судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, співробітниками Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції України були допущені порушення вимог КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Отже, саме в ст. 256 КУпАП надається перелік тих даних, що обов`язково повинні бути відображені в протоколі для того, щоб він мав відповідну юридичну силу і щоб його неможливо було заперечувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як визначено в рішенні Конституційного суду України у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої ст. 276 КУпАП, справа № 1-11/2015, № 5-рп/2015 від 26.05.2015 року, словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Однак, всупереч вищевказаним нормам, при складенні протоколу уповноваженою особою Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП, не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, зазначено лише, що ОСОБА_1 рухався по Прибережній магістралі у бік вул. Новокузнецької, яка є територією Комунарського району м. Запоріжжя. Вказані обставини позбавляють можливості розглянути справу по суті та вирішити питання щодо підсудності вказаного протоколу саме Жовтневим районним судом м. Запоріжжя.
Крім того, протокол серії БР № 085854 від 19.07.2019 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: не розбірливо зазначено адресу проживання особи, тому суд позбавлений можливості належним чином повідомити правопорушника про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення у визначені ст. 277 КУпАП строки.
Таким чином, оскільки протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, не містить відомості, які необхідні для повного та об`єктивного розгляду і вирішення справи, тому з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Українидля оформлення протоколу у відповідності до вимог КУпАП.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 254, 256, 268, 278, 280 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 139 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Українидля приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Клименко