Рішення № 83265170, 24.07.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2019
Номер справи
340/1513/19
Номер документу
83265170
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1513/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не включення йому до перерахунку пенсії по інвалідності суми додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії), які вказані у довідках військової частини А2802 від 25.05.2018 р. №1635/9 та військової частини А0281 від 19.04.2018 р.;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок його пенсії по інвалідності на підставі довідок військової частини А2802 від 25.05.2018 р. №1635/9 та військової частини А0281 від 19.04.2018 р., включивши до перерахунку пенсії суми додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії), які зазначені у наданих довідках, починаючи з часу її призначення 29.12.2017 р.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 червня 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що він перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Кіровоградській області. Зазначав, що 29.12.2017 відповідачем призначено йому основну пенсію по інвалідності в розмірі 3038,95 грн., враховуючи, в тому числі, довідки військової частини А2802 від 25.05.2018 р. №1635/9 та військової частини А0281 від 19.04.2018 р. від 19.04.2018 р. про додаткові види грошового забезпечення та премії. При цьому, відповідачем, при розрахунку розміру його пенсії, не враховано суми додаткових видів грошового забезпечення, яка складається із надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії. Також, зазначав, що вважає протиправним посилання відповідача, при відмові в перерахунку його пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, на постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Оскільки, у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 р. у справі № 826/3858/18 суд дійшов висновку, що п. п. 1, 2 Постанови №105 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку № 45 щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, оскільки скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував військовий під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій.

У встановлений судом строк відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву (а.с.23-24), в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Посилаючись на абзац 7 пункту 5 Порядку № 45, згідно якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії, за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. Також, зазначав, що вимога позивача щодо врахування йому при перерахунку пенсії надбавок, доплат, премії у певних відсотках, які були колись йому встановлені (або навіть не йому, а по відповідній посаді при попередньому перерахунку пенсії) є такою, що суперечить нормам чинного законодавства. Також, посилався на те, що постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року інших складових, крім окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, які повинні включатися у довідку для перерахунку пенсії, не визначено. Тобто, на думку відповідача, законодавцем чітко визначено складові, які враховуються для перерахунку пенсій, і саме: посадовий оклад; військове звання; надбавка за вислугу років. Отже, на переконання відповідача, відсутні будь-які правові підстави щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, оскільки врахування таких виплат не передбачено чинним законодавством. Крім того, посилався на те, що позивач про розмір власної пенсії, а також про складові, з якої вона розраховується, був ознайомлений в повній мірі, що підтверджується, зокрема, й листом Головного управління від 12.07.2018 за вих.№13366/03-19. Отже, щонайменше з липня 2018 року позивач мав можливість звернутися до суду, якщо він не погоджувався з правильністю розрахунку відповідачем по справі його пенсії. Безпосередньо з даною позовною заявою ОСОБА_1 звернувся до суду лише 11.06.2019, тобто, на думку відповідача, з порушенням встановлених процесуальним законодавством строків. Враховуючи вищезазначене та положення ст. ст.44, 47, 122, ч. З ст. 123 та п. 8 ч. 1 ст. 240 КАС України, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 , в частині зобов`язання головного управління провести перерахунок пенсії позивача за період з 29.12.2017 до 11.06.2019, повинні бути залишені без розгляду, у зв`язку з пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду.

Дослідивши докази і письмові пояснення учасників справи, викладені у заявах по суті справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 у період з 28 квітня 2015 року по 25 квітня 2016 року перебував на військовій службі за мобілізацією у військовій частині А2802, про що свідчить довідка від 25.05.2018 №1745 (а.с.11).

Згідно довідки військової частини А2802 від 13.06.2018 позивач в період з 17.06.2015 по 12.07.2015, з 23.07.2015 по 19.09.2015, з 03.02.2016 по 20.04.2016, безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції в секторі "М" на території Донецької та Луганської областей м.Маріуполь Донецької області (а.с.12).

18.04.2016 наказом т.в.о. командира в/ч А 2802 №43-РС позивача звільнено з військової служби у запас за пунктом 1 частини 8 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" (а.с.13).

07.10.2016 позивачем укладено контракт про проходження громадянами України служби у Збройних Силах України на посадах осіб солдатського складу (а.с.14).

Наказом командира 95 окремої десантно-штурмової бригада від 03.04.2017 №12-РС ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас за пунктом 1 підпунктом «ж» частини 8 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" (а.с.32).

Наказом командира військової частини польова пошта В 1740 від 07.04.2017 №72 ОСОБА_1 з 07 квітня 2017 виключено зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення (а.с.32-зв.).

Відповідно до довідки акту огляду МСЕК серія АВ №0215764 від 27.03.2018 позивачу встановлена з 29.12.2017 третя група інвалідності (а.с.15)

Згідно матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 , 29.12.2017 відповідачем призначено позивачу пенсію по інвалідності в розмірі 3038,95 грн., про що свідчить протокол Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за пенсійною справою - 1101007132 від 29.12.2017 (а.с.29-зв.). Згідно даного протоколу грошове забезпечення для обчислення пенсії позивача складається з: посадового окладу - 565 грн., окладу за військове звання - 30 грн., процентної надбавки за вислугу років 10% - 59,50 грн., середньомісячної суми додаткових видів ГЗ за 24 місяці - 2528,75 грн., у т.ч. надбавки за особливо важливі завдання 50%, премія 630%, в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії 3183,25 грн.

25.05.2018 р. військовою частиною А2802 видано довідку №1635/9, в якій міститься інформація про усі види грошового забезпечення та їх розмір, у тому числі надбавка за виконання особливо важливих завдань та премії (а.с.35).

Крім того, така ж довідка позивачу надана військовою частиною А0281 за вихідним № 482 від 19.04.2018 (а.с.35-зв).

Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів, на виконання вимог постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року, Кіровоградським обласним військовим комісаріатом видано довідку №ФГ40347 від 22.06.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсі, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України (а.с.36).

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснено перерахунок пенсії позивача (а.с.36-зв., 37).

Зі змісту вказаного вище перерахунку пенсії позивача вбачається, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області при здійснені перерахунку основного розміру пенсії позивача з 01.05.2018 враховано суму грошового забезпечення для обчислення пенсії останнього - 4075 грн., яка складається з: посадового окладу - 2730 грн., окладу за військове звання - 530 грн., надбавка за вислугу років - 815 грн. (а.с.37).

Листом від 12.07.2018 за вих.№13366/03-19 (а.с.18) Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомило позивача, що при розрахунку розміру пенсії з 29.12.2017 року у сумі 3038,95 грн., відповідачем взято до уваги:

- основний розмір пенсії - (1909,95 грн., 60 % грошового забезпечення, який складається з посадового окладу - 565 грн., окладу за військове звання - 30 грн., процентної надбавки за вислугу років 10% - 59,50 грн., середньомісячної суми додаткових видів ГЗ за 24 місяці 2528,75 грн., у т.ч. надбавки за особливо важливі завдання 50%, премія 630%);

- надбавка учаснику бойових дій (363,00 грн.);

- цільова грошова допомога учаснику бойових дій (40,00 грн.);

- надбавка на сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (726,00 грн.).

При цьому, суд зазначає, що з 29.12.2017 відповідачем враховано суми додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, надбавка за виконання особливо важливих завдань та премії.

Також, в даному листі Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомило позивача, що законодавством не передбачено при перерахунку пенсії з 01.01.2018 враховувати додаткові види грошового забезпечення.

Позивач, вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, звернувся до суду з даним позовом для захисту своїх прав.

Так, суд вважає необґрунтованими посилання відповідача на пропуск ОСОБА_1 строку звернення до адміністративного суду з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"№2262-XII (надалі - Закон №2262-XII).

Згідно з ч.3 ст.51 Закону України № 2262-ХІІ (у редакції Закону України від 15.07.2015 № 614, який набрав чинності 01.01.2016) перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Тому, право позивача щодо перерахунку пенсії є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону України № 2262-ХІІ.

Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною 1 статті 15 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 року (надалі - Закон №2262-XII), який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України зокрема із числа осіб, які перебували на військовій службі.

Згідно з ч.3 ст.1-1 Закону №2262-XII зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до ст.10 Закону №2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Згідно з ч.18 ст.43 Закону №2262-XII у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з частинами 1, 2 статті 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Частиною 4 статті 63 Закону України №2262-XII (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VIII від 06.12.2016 року, який набрав чинності з 01.01.2017 року) передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (у редакції постанови Кабінетом Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб) перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою зокрема затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавки за вислугу років військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу. Ця постанова набрала чинності з 1 березня 2018 року.

У відповідності до ч.4 ст.63 Закону України №2262-XII Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - постанова КМУ №103), яка набрала чинності 24.02.2018 року.

Пунктом 1 постанови КМУ №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Згідно п.2 постанови КМУ №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Пунктами 4, 7 постанови КМУ №103 постановлено, що у разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Також постановлено уповноваженим органам, у тому числі Міністерству оборони, після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45.

Крім того, постановою КМУ №103 внесено зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (надалі - Порядок №45).

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку №45 (у редакції постанови КМУ №103) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Отже, набрання чинності 01.03.2018 року постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини 2 статті 51 Закону №2262-XII стало обставиною, що зумовила зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 постанови КМУ №103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018.

Як встановлено судом, Головним управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснено перерахунок пенсії, призначеної позивачу відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Внаслідок такого перерахунку, розмір пенсії позивача збільшився у порівнянні з розміром раніше призначеної та перерахованої йому пенсії.

Разом з тим, суд звертає увагу, що пункти 1, 2 постанови КМУ №103 та зміни до пункту 5 Порядку №45, додатка 2 до Порядку №45 визнані протиправними та нечинними рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі №826/3858/18.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 у справі №826/3858/18 апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишено без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 - без змін.

За правилами ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, станом на момент розгляду даної справи, пункт 1, 2 постанови КМУ №103, який передбачав поетапну виплату пенсіонерам суми підвищення перерахованої пенсії, визнаний протиправним та нечинним.

Однак, на момент здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача, спірні норми постанови КМУ №103 та Порядку №45 були чинними і підлягали застосуванню у правовідносинах, пов`язаних з перерахунком пенсій, призначених за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Суд зазначає, що на момент виникнення спірних правовідносин Постанова КМУ №103 від 21.02.2018 року була діючою та такою, що підлягала обов`язковому застосуванню в межах спірних правовідносин, оскільки встановлений Кабінетом Міністрів України порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, є обов`язковим для виконання органами державної влади, зокрема відповідачем у справі, який є учасником цих відносин та на якого розповсюджується дія цього нормативно-правового акту, та є обов`язком для виконання.

Діяти у інший спосіб, ніж це встановлено на законодавчому рівні для відповідача, останній не має правової можливості, а тому не можна вважати, що ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснюючи виплати перерахованої пенсії позивачу в порядку встановленому постановою КМУ №103, діяв протиправно.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що відповідач діяв правомірно, протиправної бездіяльності не допускав, призначення та перерахунок пенсії позивача у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців здійснив у відповідності до вимог чинного законодавства. Що виключає наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Судові витрати сторонами не понесені.

Керуючись ст.ст.132, 139, 143, 242-246, 255, 287, 293, 295-297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м.Кропивницький, вул. Соборна, 7а, ЄДРПОУ: 20632802) про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина