Ухвала суду № 83265121, 25.07.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2019
Номер справи
320/3875/19
Номер документу
83265121
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 липня 2019 року м. Київ № 320/3875/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області до Бучанської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Комунальне некомерційне підприємство «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області з позовом до Бучанської міської ради, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Бучанської міської ради щодо не розгляду клопотання Комунального некомерційного підприємства "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області від 04.02.2019 за вих.№72 у встановлений законом строк;

- визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради №3178-55-VІІ від 28.03.2019 "Про розгляд звернення виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області та комунального некомерційного підприємства "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради";

- зобов`язати Бучанську міську раду надати Комунальному некомерційному підприємству "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області дозвіл на виготовлення документації щодо відведення в постійне користування земельної ділянки орієнтовною площею 2, 5900 га для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров`я та соціальної допомоги, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , на якій розташовані будівлі Ірпінської міської лікарні (будівлі комунальної власності територіальної громади м.Ірпінь).

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, встановлюється ставка судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 № 2629-VIII встановлено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 гривня.

Абзацом 2 частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

У прохальній частині позовної заяви позивач просить суд: визнати протиправною бездіяльність Бучанської міської ради щодо не розгляду клопотання Комунального некомерційного підприємства "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області від 04.02.2019 за вих.№72 у встановлений законом строк; визнати протиправним та скасувати рішення Бучанської міської ради №3178-55-VІІ від 28.03.2019 "Про розгляд звернення виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області та комунального некомерційного підприємства "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради"; зобов`язати Бучанську міську раду надати Комунальному некомерційному підприємству "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області дозвіл на виготовлення документації щодо відведення в постійне користування земельної ділянки орієнтовною площею 2,5900 га для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров`я та соціальної допомоги, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , на якій розташовані будівлі Ірпінської міської лікарні (будівлі комунальної власності територіальної громади м.Ірпінь).

Таким чином, позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру.

Отже, сума судового збору за звернення позивача до суду з трьома вимогами немайнового характеру становить 5763,00 грн. (3 х 1921,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Позивачем на підтвердження сплати судового збору за звернення до суду з позовною заявою додано копію платіжного доручення від 18.06.2019 №353 на суму 5763,00 грн.

Відповідно до приписів постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" відповідні платіжні документи про оплату судового збору подаються до суду тільки в оригіналі.

Відтак подане позивачем платіжне доручення про сплату судового збору не відповідає зазначеним вимогам.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного документу (квитанції) про сплату судового збору, особою, яка подала адміністративний позов, або довідку з банківської установи про сплату судового збору у сумі 5763,00 грн. за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача:Казначейство України (ЕАП);

Код банку отримувача (МФО): 899998;

Рахунок отримувача: 34316206084081;

Код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку "призначення платежу" платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір за позовом", ПІБ чи назва установи, організації позивача, "Київський окружний адміністративний суд", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Крім того, відповідно до часини другої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно із частиною першою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що додана до позовної заяви копія позовної заяви для направлення третій особі, Виконавчому комітету Ірпінської міської ради Київської області, не містить підпис уповноваженого представника позивача.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду копію позовної заяви, підписану уповноваженим представником позивача.

Відповідно до пункту п`ятого частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з частиною четвертою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частиною п`ятою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

У пункті третьому прохальної частини позовної зави позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Бучанської міської ради щодо не розгляду клопотання Комунального некомерційного підприємства "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області від 04.02.2019 за вих.№72 у встановлений законом строк.

Проте, позивачем на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, додано до позовної заяви копію клопотання Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області від 04.02.2019 №172, у якому позивач просив відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки, орієнтовною площею 2,5900 га для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров`я та соціальної допомоги, на якій розташовані будівлі комунальної власності територіальної громади міста Ірпеня - Ірпінська міська лікарня.

Отже, позивачем неправильно вказано у пункті першому прохальної частини позовної заяви номер клопотання, з яким Комунальне некомерційне підприємство «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області звернулось до Бучанської міської ради.

У зв`язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність уточнення пункту першого прохальної частини позовної заяви із зазначенням правильного номеру відповідного клопотання позивача.

Крім того, у клопотанні від 04.02.2019 №172 вказано, що до нього додані, зокрема, статут Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області, техпаспорти на будівлі та графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Проте, позивачем не додані до позовної заяви копії вказаних документів та не заявлено клопотання про їх витребування судом у зв`язку із відсутністю у позивача.

У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати копії вказаних доказів або надати клопотання про їх витребування судом у зв`язку із відсутністю у позивача.

Згідно із частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати докази сплати судового збору у розмірі 5763,00 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу) бо довідку з установи банку про сплату судового збору;

- надати уточнену позовну заяву (чотири примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень;

- надати належним чином засвідчені копії таких доказів (чотири примірники): статут Комунального некомерційного підприємства «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області, техпаспорти на будівлі та графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, або клопотання про витребування судом вказаних доказів (у разі відсутності у позивача).

3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дудін С.О.