Рішення № 83264593, 26.07.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2019
Номер справи
160/5309/19
Номер документу
83264593
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2019 року Справа № 160/5309/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Серьогіної О.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Про" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

07.06.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс Про" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому просить:

- скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 05.02.2019 року № 0026465341 в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс Про» штрафу в розмірі 30 % у сумі 364 944 грн. 67 коп. за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 1216482 грн. 22 коп. Позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначено, що в межах даної позовної заяви ТОВ «Сервіс Про» оскаржуються висновки податкового органу щодо застосування штрафних санкцій до платника податків у розмірі 364944,67 грн. у зв`язку з несвоєчасною реєстрацією податкової накладної № 8644. Між ТОВ «Сервіс Про», Україна (замовник) та ТОО «Прима Дистрибьюшн», Республіка Казахстан (виконавець) було укладено контракт № С-2 від 01.07.2015 р., предметом якого було надання маркетингових послуг на території Республіки Казахстан. Додатковою угодою № 1 від 01.07.2015 року сторонами було узгоджено перелік маркетингових послуг, що надавали Замовнику. 10.01.2017 року між сторонами було підписано акт наданих послуг № 10/01 від 10.01.2017 року, відповідно до якого Замовнику було надано послуги загальною вартістю 225 100,00 дол. США. В той же день, 10.01.2017 року ТОВ «Сервіс Про» було складено податкову накладну № 8644 на загальну суму 7 298 893,34 грн., в тому числі ПДВ 1 216 482,22 грн., яка була зареєстрована у ЄРПН 30.03.2017 року, що підтверджується відповідною квитанцією. Позивач вважає, що оскільки податкова накладна, складена за операцією з постачання нерезидентом України послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, отримувачем таких послуг, є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту цим же отримувачем послуг (тобто така податкова накладна не підлягає наданню покупцю - платнику податку на додану вартість), то норми статті 1201 Кодексу при порушенні терміну реєстрації в ЄРПН такої податкової накладної не застосовуються. Як вбачається з фактичних обставин справи, між позивачем та ТОО «Прима Дистрибьюшн» укладено контракт від 01.07.2015. Контрагентом позивача згідно даного контракту є нерезидент, місце розташування якого є м. Алмати, Республіка Казахстан. Позивачем на підставі п. 208.2 ст. 208 ПКУ виписано податкову накладну № 8644. Оскільки податкова накладна складена отримувачем, а не постачальником послуг, то правові підстави для застосування штрафу за, порушення строку реєстрації податкової накладної отримувачем (покупцем) на підставі п. 201.10 статті 201 ПКУ у відповідача відсутні. Зазначена обставина сама по собі є підставою для визнання висновків податкового органу, викладених в акті перевірки, неправомірними та скасування оскаржуваного податкового рішення, прийнятого на підставі такого акту. Крім того, вважають, що у позивача взагалі був відсутній обов`язок складати та реєструвати податкову накладну № 8644, оскільки така накладна не створює жодних правових наслідків для платника податків та його контрагентів, а відтак до ТОВ «Сервіс Про» не можуть бути застосовані штрафні санкції, передбачені ст. 120-1 ПК України. З огляду на викладене, позивач просить задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.06.2019 р. відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін з 11 липня.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.

26.06.2019 року від Головного управління ДФС в Дніпропетровській області надійшов відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначено, що посилання позивача на помилкове сформування податкової накладної №14, є необґрунтованим, оскільки процес складання податкової накладної та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних містить комплекс свідомих дій платника податку із заповнення усіх реквізитів податкової накладної (у тому числі власноручного присвоєння податковій накладній номеру, передбаченого Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307), накладення електронного цифрового підпису та підтвердження відправки на реєстрацію, що у свою чергу унеможливлює сформування податкової накладної без свідомої участі відповідальної особи платника податку. Відправка на реєстрацію в ЄРПН податкової накладної відбулась не в день її складання, а набагато пізніше, що також свідчить про наявність певного наміру зареєструвати саме означену податкову накладну в ЄРПН. При цьому, для заповнення електронної форми податкової накладної платнику податків необхідно використовувати інформацію з первинних документів (актів прийому-здачі виконаних робіт, видаткова накладна, банківська виписка тощо) для зазначення назви та ШН контрагента, суми грошових зобов`язань, назви та кількості товарів/послуг. Отже, зазначене ставить під сумнів факт помилкового сформування ТОВ «Сервіс Про» податкової накладної №8644 від 10.01.2017 року та, як наслідок, свідчить про протиправність дій позивача щодо не включення суми ПДВ за вказаною податковою накладною до декларації. Крім того, податкова накладна №8644 від 10.01.2017 року була виписана відповідно до господарської операції з постачання маркетингових послуг, які були надані ТОО «Прима Дистрибьюшн», м. Алмати, Республіки Казахстан, на адресу ТОВ «СЕРВІС ПРО» відповідно до контракту №С-2 від 01.07.2015 року. Місцем надання маркетингових послуг відповідно до Акту наданих послуг №10/01 від 01.01.2017 року є Республіка Казахстан, Відповідно п. 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з Кодексом. З урахуванням викладеного, відповідач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є законним та обґрунтованим та скасуванню не підлягає, з огляду на що просить

Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що між ТОВ «Сервіс Про», Україна (замовник) та ТОО «Прима Дистрибьюшн», Республіка Казахстан (виконавець) було укладено контракт № С-2 від 01.07.2015 року про надання маркетингових послуг.

Додатковою угодою № 1 від 01.07.2015 року сторонами було узгоджено перелік маркетингових послуг, що надавали Замовнику.

10.01.2017 року між сторонами було підписано акт наданих послуг № 10/01 від 10.01.2017 року, відповідно до якого Замовнику було надано послуги; загальною вартістю 225100,00 дол. США.

10.01.2017 ТОВ «Сервіс Про» було складено податкову накладну № 8644 на загальну суму 7 298 893,34 грн., в тому числі ПДВ 1 216 482,22 грн.

30.03.2017 року вказана податкова накладна була зареєстрована у ЄРПН, що підтверджується відповідною квитанцією.

Відповідно до пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 Кодексу та ст.76 Кодексу головним державним ревізором-інспектором відділу ПДВ Лівобережного управління ГУ ДФС у Дніпропетровські області на підставі пункту 20.1 статті 20 розділу І Податкового кодексу України, у порядку підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 та статті 76 глави 8 розділу II Податкового Кодекс України проведено камеральну перевірку ТОВ «СЕРВІС ПРО» (код 39200703), з питання своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних складених за січень 2017 року та червень 2018 року, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничних строків реєстрації.

За результатами перевірки складено акт № 71925/04-36-53-41/39200703 від 11.12.2018 року та встановлено, що в порушення пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу України суб`єктом господарювання порушено граничні строки реєстрації по 3 податковим накладним/розрахунках коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складених за січень 2017 року та червень 2018 року на загальну суму податку на додану вартість 1 217 347,52 грн.

На підставі акту перевірки № 71925/04-36-53-41/39200703 від 11.12.2018 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області винесене податкове повідомлення-рішення від 05.02.2019 року №0026465341, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервіс Про» застосовано штраф за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 31 до 60 календарних днів на суму ПДВ 1216482 грн. 22 коп. у розмірі 30 % на суму 364 944 грн. 67 коп.

Не погодившись із вказаним податковим повідомленням-рішенням Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервіс Про» звернулось до суду з даним позовом.

Суд зауважує, що зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач не заперечує , що податкова накладна № 8644 від 10.01.2017 року зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних з пропуском граничних термінів для її реєстрації. Однак, позивач вважає, що застосування до нього штрафних санкцій, передбачених статтею 120-1 Податкового кодексу України є протиправним, оскільки ним з порушенням строків була зареєстрована податкова накладна, щодо якої у позивача взагалі був відсутній обов`язок її складання та реєстрації, той же час у випадку, якщо позивач був би зобов`язаний скласти та зареєструвати таку накладну, її невчасна реєстрація у ЄРПН не є підставою для застосування до платника податків штрафних санкцій, адже така накладна складена отримувачем послуг, відповідальність якого ст. 120-1 ПК України не передбачена.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПК України.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПК України об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Таким чином, згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПК України об`єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПК України розташоване на митній території України.

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об`єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об`єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПК України).

Відповідно до підпункту 201.10. статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Статтею 208 ПК України встановлюються правила оподаткування в разі постачання особою-нерезидентом, яку не зареєстровано як платника податку, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, особі, яку зареєстровано як платника податку, чи будь-якій іншій юридичній особі-резиденту.

Відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПК України отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 цього Кодексу.

При цьому отримувач послуг - платник податку у порядку, визначеному статтею 201 цього Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.

Така податкова накладна підлягає обов`язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника податку, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов`язань декларації за відповідний звітний період (п. 208.3. ст. 208 ПК України).

Таким чином, пунктом 208.2 ст. 208 ПК України на Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервіс Про» покладений обов`язок скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, податкову накладну, яка була предметом камеральної перевірки та порушення строків реєстрації якої, зафіксовано в акті № 71925/04-36-53-41/39200703 від 11.12.2018 року.

Форма податкової накладної та порядок її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок №1307).

Відповідно до п. 1 Порядку № 1307 податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.

Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п.2 Порядку № 1307).

Відповідно до п. 8 Порядку № 1307, при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини:

01 - Складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 13 цього Порядку);

02 - Складена на постачання неплатнику податку;

03 - Складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;

04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання;

05 - Складена у зв`язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку;

06 - Складена у зв`язку з переведенням виробничих основних засобів до складу невиробничих;

07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;

08 - Складена на постачання для операцій, які не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість;

09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;

10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов`язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності;

11 - Складена за щоденними підсумками операцій;

12 - Складена на постачання неплатнику, в якій зазначається назва покупця (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 10 цього Порядку);

13 - Складена у зв`язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності;

14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента;

15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.

Згідно з п. 3 Порядку № 1307 усі податкові накладні, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в пунктах 9-15 та 19 цього Порядку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та за формою, чинною на день такої реєстрації.

Відповідно до п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Таким чином, порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

При цьому, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України, необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Вказана правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 04 вересня 2018 року у справі № 816/1488/17.

Судом під час розгляду справи було досліджено податкову накладну № 8644 від 10.01.2017 року, яка була предметом камеральної перевірки та порушення строків реєстрації якої, зафіксовано в акті № 71925/04-36-53-41/39200703 від 11.12.2018 року.

Так судом встановлено, що в податковій накладній № 8644 від 10.01.2017 року в графі "не підлягає наданню отримувачу (покупцю)" міститься позначка "Х", а у їх верхній лівій частині зазначено тип причини "14", тобто складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента (п. 8 Порядку № 1307).

Таким чином, податкова накладна містить відмітку про те, що не підлягають наданню отримувачу (покупцю) з причини « 14», що свідчить про те, що податкова накладна складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються ПДВ.

За таких обставин вказана податкова накладна не може бути віднесена до податкових накладних, порушення граничних термінів реєстрації яких відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України не є підставою для накладення штрафу.

Враховуючи вищевикладене, відповідач при винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення діяв у відповідності до положень Закону.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно із частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач, як суб`єкт владних повноважень, покладений на нього обов`язок доказування з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, виконав, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 263, 295, 297, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Про" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Серьогіна