Рішення № 83264500, 26.07.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2019
Номер справи
160/3434/19
Номер документу
83264500
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2019 року Справа № 160/3434/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПрудника С.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до товариства з обмеженої відповідальністю "Фінансова компанія "Артем" про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

17 квітня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулася до суду із адміністративним позовом, в кому просить суд стягнути з товариства з обмеженої відповідальністю "Фінансова компанія "Артем" (код ЄДРПОУ 40428605) зареєстрованого за адресою: 49000, м. Дніпро, вул. Воскресенська, буд. 8-10 до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у сумі 8500,00 грн. (вісім тисяч п`ятсот гривень 00 копійок).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем не сплачено штраф у розмірі 8500 грн., який виник на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 14.12.2018р. № 101/1466/16-2/13-П про застосування штрафних санкцій за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, а отже останнє стало безумовною підставою для звернення до суду із позовною заявою.

Окрім того, в поданій до суду позовній заяві позивачем заявлено клопотання щодо розгляду справи за участю представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Однак, заявлене клопотання, судом не приймається до уваги, оскільки з огляду на характер спірних правовідносин, дана адміністративна справа є справою незначної складності, у зв`язку з чим суд не вбачає підстав для проведення судового засідання з повідомленням сторін.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.04.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі, призначено розгляд за правилами спрощеного провадження без виклику учасників справи.

Оскільки, станом на 03.07.2019 року в матеріалах справи були відсутні будь-які відомості щодо отримання ТОВ "ФК "Фінансова компанія "Артем" копії ухвали суду від 22.04.2019 року про відкриття провадження за правилами спрощеного позовного провадження, задля повного та об`єктивного розгляду справи, для недопущення порушення прав сторін у справі, ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.07.2019 року подовжено строки розгляду справи у спрощеному позовному провадженні до 03.08.2019 року без виклику сторін.

Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Враховуючи положення ч.4 вказаної статі, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи №160/3434/19 у спрощеному провадженні.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 261 КАС України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідачем, у строк, встановлений судом, відзив на позовну заяву наданий не був.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що керуючись Положенням про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженим розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 № 2319, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 за № 2112/22424 (далі - Положення № 2319), в межах своїх повноважень, Нацкомфінпослуг за результатами аналізу звітних даних ТОВ "ФК "Фінансова компанія "Артем" (далі - відповідач/товариство) за 3 квартал 2018 року складено акт про правопорушення вчинені товариством на ринку фінансових послуг від 23.11.2018 № 1466/16-2/13 (далі - акт).

За результатами перевірки звітних даних товариства за III квартал 2018 року, що надані до Нацкомфінпослуг (вх. від 26.10.2018) було встановлено порушення вимог:

підпункту 2 пункту 2.4 розділу 2 Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами - юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб`єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізинг, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 26.09.2017 № 3840, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.10.2017 за № 1294/31162 (далі - Порядок), в частині порушення термінів подання звітності, а саме звітність за III квартал 2018 року Товариством надана до Нацкомфінпослуг 26.10.2018.

За результатами перевірки корегуючих звітних даних товариства за II квартал 2018 року та за III квартал 2018 року, що надані до Нацкомфінпослуг (вх. від 29.08.2018 та від 16.11.2018 відповідно) було встановлено порушення вимог:

статті 14 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" щодо обов`язку фінансових установ надавати звітність відповідно до законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та регулювання ринків фінансових послуг;

підпункту 3 пункту 9 розділу III Порядку, в частині неподання проміжної фінансової звітності в корегуючих звітних даних за II квартал 2018 року;

абзацу 1 пункту 4 розділу V Порядку, що Інформація в різних формах звітних даних повинна бути порівнюваною та несуперечливою, а саме:

відповідно до додатку 7 "Довідка про обсяг та кількість укладених та виконаних договорів з надання фінансових послуг", корегуючих звітних даних за III квартал 2018 року, розмір фінансового активу у грошовому виразі, що є предметом договору з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту з юридичними особами становить 15696 тис. грн., проте кількість укладених договорів за період становить 0 шт.;

відповідно до додатку 7 "Довідка про обсяг та кількість укладених та виконаних договорів з надання фінансових послуг", корегуючих звітних даних за III квартал 2018 року, кількість виконаних (анульованих) договорів за період, що є предметом договору з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту з фізичними особами становить 4 шт., проте у додатку 12 "Довідка про укладені та виконані договори з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту" інформація про виконані (анульованих) договори за період з фізичними особами відсутня;

відповідно до таблиці "Інформація про рух обсягу дебіторської заборгованості за виданими кредитами/позиками" (далі - таблиця) додатку 12 "Довідка про укладені та виконані договори з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту" (далі -додаток 12) загальна сума вимог за договорами на кінець періоду звітних даних за II квартал 2018 року становить 10446 тис. грн., проте загальна сума вимог за договорами на початок періоду в таблиці додатку 12 звітних даних за III квартал 2018 року становить 15696 тис. грн.;

відповідно до таблиці додатку 12 загальна сума вимог за договорами на початок періоду звітних даних за III квартал 2018 року становить 15696 тис. грн., погашено за період - 10300 тис. грн., нараховано процентів - 55 тис. грн., проте загальна сума вимог за договорами на кінець періоду становить 5396 тис. грн.;

відповідно до Балансу звітних даних за III квартал 2018 року нерозподілений прибуток (непокритий збиток) становить 2189 тис. грн., проте відповідно до Додатку 14 "Інформація щодо структури основного капіталу фінансової установи" нерозподілений прибуток (непокритий збиток) становить 59 тис. грн.

Вказаний акт про правопорушення було в установленому порядку направлено на адресу товариства листом від 26.11.2018 № 8090/16-8, що підтверджується копією поштового конверта та поштовим штемпелем Укрпошти із пропозицією особисто з`явитись керівнику Товариства або уповноваженому представнику для надання пояснень та документів стосовно невиконання вимог законодавства.

У відповідності до вимог статті 39, пункту 3 частини першої статті 40, пункту 2 частини першої статті 41, частини першої статті 42 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», абзацу першого пункту 1.5 розділу І, підпункту 3 пункту 2.1, пункту 2.4 розділу II, пункту 3.2 розділу III, абзацу другого пункту 4.21 розділу IV Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 №2319, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 за №2112/22424 (далі - Положення 2319), уповноважена особа Нацкомфінпослуг прийняла рішення про застосування штрафної санкції.

Відповідно до постанови про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг від 14.12.2018 №101/1466/16-2/13-П (далі - постанова) до товариства застосовано штрафну санкцію за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг та постановлено вимогу письмово повідомити Нацкомфінпослуг про виконання або про відмову від добровільного виконання постанови Нацкомфінпослуг у термін включно до 14.01.2019 з одночасним наданням у разі сплати штрафу документів, що підтверджують його сплату (оригінал квитанції або іншого платіжного документа).

Оскільки документів, які б підтверджували виконання зазначеної постанови, до Нацкомфінпослуг не надходило, отже, сума штрафу у розмірі 8500,00 грн. не була перерахована до Державного бюджету України.

14.12.2018 року за вих. № 8637/16-8 Нацкомфінпослуг на адресу ТОВ "ФК "Фінансова компанія "Артем" було направлено постанову про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, що підтверджується поштовим конвертом та поштовим штемпелем Укрпошти.

Зазначена заборгованість у загальному розмірі 8500 грн. у законодавчо визначеному порядку та строки самостійно ТОВ "ФК "Фінансова компанія "Артем" сплачена не була, у зв`язку з чим Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п.1 п.2 розділу ІІ Порядку надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами - юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами - суб`єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженого Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 26.09.2017 року №3840 (далі - Порядок №3840), фінансові компанії (крім фінансових компаній - управителів та фінансових компаній - адміністраторів), фінансові установи - юридичні особи публічного права та довірчі товариства подають до Нацкомфінпослуг, зокрема, квартальну звітність.

Згідно п.п.2 п.4 розділу ІІ Порядку №3840, звітність, що складається відповідно до цього Порядку (крім звітності лізингодавців), подається до Нацкомфінпослуг у такі терміни: квартальну та річну - у терміни, визначені пунктом 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419.

Відповідно до п.п.3 п.9 розділу ІІІ Порядку №3840, звітність за квартал складається на останній день звітного кварталу та містить: для фінансових компаній (крім фінансових компаній - управителів та фінансових компаній - адміністраторів) та фінансової установи - юридичної особи публічного права: титульний аркуш (додаток 6); довідку про обсяг та кількість укладених і виконаних договорів з надання фінансових послуг (додаток 7); довідку про обсяг та кількість наданих фінансових послуг за певними видами (додатки 8-12); проміжну фінансову звітність відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Згідно п.10 розділу ІІІ Порядку №3840, крім визначеного підпунктом 3 пункту 9 цього розділу, звітність за квартал фінансової компанії (фінансових компаній групи А та групи Б) включає також інформацію щодо виконання показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами під час надання фінансових послуг фінансовими компаніями, а саме: 1) для фінансових компаній групи А: інформацію щодо структури основного капіталу фінансової установи (додаток 14); 2) для фінансових компаній групи Б: інформацію щодо структури основного капіталу фінансової установи (додаток 14); інформацію щодо активів фінансової установи (додаток 15); інформацію про великі ризики фінансової установи (додаток 16).

Відповідно до п.1 розділу V Порядку №3840, фінансові компанії (у тому числі фінансові компанії - управителі, фінансові компанії - адміністратори, фінансові компанії групи А і групи Б), фінансові установи - юридичні особи публічного права, довірчі товариства та лізингодавці подають звітність, передбачену цим Порядком, в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Обов`язковим реквізитом звітності, яка надається до Нацкомфінпослуг, є кваліфікований електронний підпис відповідно до законодавства у сфері електронних довірчих послуг:

для фінансових компаній (у тому числі фінансових компаній - управителів, фінансових компаній - адміністраторів, фінансових компаній групи А і групи Б), фінансових установ - юридичних осіб публічного права, довірчих товариств - підписи керівника та головного бухгалтера фінансової установи;

для лізингодавців - підписи керівника та головного бухгалтера юридичної особи, у разі відсутності у штаті підприємства головного бухгалтера - два підписи керівника юридичної особи.

Звітність може бути подано у формі документа на папері лише на підставі окремого рішення Нацкомфінпослуг щодо окремої фінансової установи.

Згідно п.2 розділу V Порядку №3840, датою подання звітності є остання дата накладення кваліфікованої електронної позначки часу доданої до останнього кваліфікованого електронного підпису на пакет звітності керівником / головним бухгалтером засобами веб-інтерфейсу на веб-сайті Нацкомфінпослуг.

Факт подання звітності підтверджується відправленням пакету звітності із наявними кваліфікованими електронними підписами керівника та головного бухгалтера з додаванням кваліфікованої електронної позначки часу в автоматичному режимі програмно-технічними засобами веб-інтерфейсу на веб-сайті Нацкомфінпослуг.

У разі подання звітності з порушенням строків, визначених пунктами 4, 5 розділу II цього Порядку, така звітність вважається поданою несвоєчасно.

У разі виникнення технічної проблеми, пов`язаної з функціонуванням інформаційно-телекомунікаційної системи, засобами якої формується та подається звітність піднаглядними установами, що унеможливлювала подання звітності та тривала понад одну добу, Нацкомфінпослуг на сайті оприлюднює повідомлення про наявність такої проблеми. Після усунення технічних проблем Нацкомфінпослуг публікує на сайті повідомлення про нормальне функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи, засобами якої формується та подається звітність піднаглядними установами, та можливість подання звітності. У такому разі строк подання звітності подовжується на строк тривалості усунення технічної проблеми. Подана відповідно до подовжених строків звітність вважається такою, що відповідає строкам, визначеним пунктами 4, 5 розділу II цього Порядку.

Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг встановлює Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Фінансова установа зобов`язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг (ст.14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»).

Відповідно до п.10 ч.1 ст. 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у межах своєї компетенції у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.

Згідно ст. 39 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.

Частиною 1 статті 40 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» передбачено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може застосовувати такі заходи впливу, зокрема, накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Згідно ч.1 ст.42 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» штрафи, передбачені статтею 41 цього Закону, накладаються Головою, іншими членами національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а також уповноваженими комісією посадовими особами після розгляду матеріалів, що засвідчують факт правопорушення.

Відповідно до абз.1 п.1.5 розділу І Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 20.11.2012 року №2319 (далі - Положення №2319), Нацкомфінпослуг як колегіальний орган або уповноважені особи Нацкомфінпослуг обирають і застосовують заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення законодавства про фінансові послуги, враховуючи наслідки порушення та застосування таких заходів.

Згідно п.п.3 п.2.1 розділу ІІ Положення №2319, Нацкомфінпослуг може застосовувати такі заходи впливу: накладати штрафи в розмірах, передбачених статтею 41 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Відповідно до п.2.4 розділу ІІ Положення №2319, рішення про накладення штрафної санкції (штрафу) на особу за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, приймається у вигляді постанови уповноваженої особи Нацкомфінпослуг.

Штрафні санкції (штрафи) накладаються Головою Нацкомфінпослуг та керівниками самостійних структурних підрозділів або особами, які їх заміщують, за напрямами здійснення нагляду за окремими ринками фінансових послуг.

У разі несплати штрафу особою в добровільному порядку у строк, передбачений постановою, він стягується Нацкомфінпослуг у судовому порядку.

Доказів оскарження постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг чи сплати відповідачем штрафу, встановленого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг №1001/1466/16-2/13-П від 14.12.2018 року у сумі 8500 грн. відповідачем не надано.

Несплата відповідачем застосованих відповідно до закону фінансових санкцій до Державного бюджету України є порушенням економічних інтересів держави.

З огляду на викладене, враховуючи відсутність доказів сплати відповідачем у добровільному порядку суми вищезазначеного штрафу у розмірі 8500 грн., суд дійшов висновку, що адміністративний позов Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг до ТОВ "ФК "Фінансова компанія "Артем" щодо стягнення штрафу за правопорушення, вчинені відповідачем на ринках фінансових послуг у розмірі 8500 грн. - є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг підлягають повному задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг у вказаній справі є суб`єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до товариства з обмеженої відповідальністю "Фінансова компанія "Артем" про стягнення штрафу - задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженої відповідальністю "Фінансова компанія "Артем" (код ЄДРПОУ 40428605) зареєстрованого за адресою: 49000, м. Дніпро, вул. Воскресенська, буд. 8-10 до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у сумі 8500,00 грн. (вісім тисяч п`ятсот гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С. В. Прудник