Постанова № 83260043, 26.07.2019, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
26.07.2019
Номер справи
521/11419/19
Номер документу
83260043
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

№ 521/11419/19

№ 3/521/4997/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 липня 2019 року

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої та мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

- в скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу №552 від 08.07.2019 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади головного спеціаліста відділу формування, обліку та використання документів Національного архівного фонду Департаменту архівної справи та діловодства Одеської міської ради, будучи суб`єктом декларування відповідно до ч. 1, п. 1, підпункту «В» ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), як особа яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за власним бажанням (з ініціативи працівника), відповідно до ст. 38 КЗпП України з 07.07.2017 року, згідно розпорядження Одеського міського голови від 26.06.2017 року № 774К «Про звільнення ОСОБА_1 », несвоєчасно без поважних причин подала 23.01.2019 декларацію особи яка припинила діяльність, типу - після звільнення за 2017 рік, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до абзацу 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону, вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6КУпАП.

Відповідно до розпорядження Одеського міського голови № 14«А»/К-01р. від 10.01.2007р., ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу формування, обліку та використання документів Національного архівного фонду Департаменту архівної справи та діловодства Одеської міської ради, з 02.01.2007 року, як таку, що пройшла за конкурсом. ОСОБА_1 присвоєно XIII ранг посадової особи місцевого самоврядування.

01.11.2006р. ОСОБА_1 склала присягу посадової особи місцевого самоврядування.

31.08.2006р. ОСОБА_1 попереджена про обмеження, пов`язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби.

Згідно розпорядження Одеського міського голови від 26.06.2017 року № 774-К «Про звільнення ОСОБА_1 », останню звільнено з посади головного спеціаліста відділу формування, обліку та використання документів Національного архівного фонду Департаменту архівної справи та діловодства Одеської міської ради з 07.07.2017 за власним бажанням (з ініціативи працівника), відповідно до ст. 38 КЗпП України.

Згідно Положення про департамент архівної справи та діловодства Одеської міської ради (затвердженого рішенням Одеської міської ради № -VI від 28.02.2011р.), головний спеціаліст відділу формування, обліку та використання документів Національного архівного фонду Департаменту архівної справи та діловодства Одеської міської ради ОСОБА_1 має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Таким чином, головний спеціаліст відділу формування, обліку та використання документів Національного архівного фонду Департаменту архівної справи та діловодства Одеської міської ради ОСОБА_1 , відповідно до ч. 1, п. 1, підпункту «В» ст. З Закону, є суб`єктом на якого поширюється дія Закону, та вона є суб`єктом декларування і відповідальності, тож зобов`язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ч. 2 ст. 45 вказаного Закону в частині обов`язку подати декларацію після припинення діяльності та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.

Враховуючи вказане, останнім днем роботи ОСОБА_1 , таким що в часі «припиняє діяльність», є 07.07.2017 року, та він є звільненим, таким що припинив діяльність, з 08.07.2017 року.

ОСОБА_1 як особа, зазначена у пункті 1, підпункті "в" частини першої статті 3 Закону, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у 2017 році, була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу - після звільнення, до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018р.

Проте, гр. ОСОБА_1 , будучі обізнаною щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону, після припинення діяльності у 2017 році, пов`язаної з виконання місцевого самоврядування, подала відповідну декларацію типу - після звільнення за 2017 рік, лише 23.01.2019р. об 14 годині 32 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату подачі декларації гр. ОСОБА_1 типу - після звільнення та скрін-шотом з сайту НАЗК щодо фактичної дати подачі декларації з офіційної сторінки Реєстру.

Крім того, відповідно до протоколу №553 від 08.07.2019 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 як особа, зазначена у пункті 1, підпункті в" частини першої статті 3 Закону, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими пеклараціями типу - перед звільненням, не пізніше дня такого припинення, а саме до 07.07.2017 включно.

Проте, гр. ОСОБА_1 , будучі обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміни її подачі, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону «Про запобігання корупції», при припинені діяльності, пов`язаної з виконання місцевого самоврядування, подав відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, типу - перед звільненням, лише 11.07.2017 року 13 години 29 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату подачі декларації гр. ОСОБА_1 типу - перед звільненням та витягом з сайту НАЗК щодо фактичної дати подачі декларації з офіційної сторінки Реєстру.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованих їй правопорушеннях визнала в повному обсязі, обставини, викладені в протоколах підтвердила.

Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім повного визнання своєї вини правопорушницею, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративних справ, а саме:

-Поясненнями ОСОБА_1 .

-Витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК;

-Інші матеріали.

Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєні правопорушення щире розкаяння винної.

Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.

На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь її вини, інші обставини справ, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп. (Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ. р-н/22030101. Код отримувача: (ЄДРПОУ) 38016923. Номер рахунку: 31210206015007. Код банку (МФО): 899998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н.Л. Кузьменко