
Дата документу 18.07.2019
Справа № 501/2298/19
3/501/759/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює на посаді директора ПП «Таврія-І», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора ПП «Таврія-І»», вчинила порушення, а саме: п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, абз. а) 198.1, абз.1 п.198.3 ст.198, п.201.4, п.201.6 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України (далі-ПКУ), про результати документальної позапланової виїзної перевірки 15 травня 2019 року складено акт №928/15-32-14-01/32334104. З цих підстав стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 09 липня 2019 року №209/15-32-14-01.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено суть правопорушення (конкретні дії особи) та відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть та обставини вчиненого правопорушення, конкретні дії ОСОБА_1 , за вчинення яких вона мала би бути притягнута до адміністративної відповідальності. Натомість податкова інспекція обмежилась посиланням на порушені статті Податкового кодексу України.
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП позбавляють суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
З цих підстав, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до ГУ ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 268 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, - повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя