
№ 521/11589/19
№ 3/521/5050/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2019 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Рудяк А.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Грузська, Голованівського району, Кіровоградської області, громадянина України, працюючого інженером «Укртехбут», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
- в скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу №573 від 08.07.2019 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді старшого офіцера групи живучості відділу безпеки військової служби військової частини А0800, порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону, як суб`єкт декларування, несвоєчасно без поважних причин подав 02.04.2019 о 17 год 20 хв декларацію типу - «після звільнення» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила відповідну діяльність. Відповідно до абзацу 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Наказом командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковника Дроздова С.С ОСОБА_2 від 29.12.2017 № 550 ОСОБА_1 призначено на посаду старшого офіцера групи живучості відділу безпеки військової служби військової частини А0800. Має військове звання-підполковник. Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» звання підполковник відноситься до осіб старшого офіцерського складу.
ОСОБА_1 як суб`єкт декларування був зобов`язаний подати електронну декларацію у строк до 00 годин 00 хвилин 01.04.2019 року.
Факт обізнаності ОСОБА_1 щодо обов`язку і способу подачі декларації особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та термінів її подачі, підтверджується документами особової справи ОСОБА_1 .
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, а саме припинила діяльність за посадою старшого офіцера групи живучості відділу безпеки військової служби військової частини А0800, вчинив дії, які містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно без поважних причин подав відповідну декларацію.
Крім того, відповідно до протоколу №574 від 08.07.2019 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді старшого офіцера групи живучості відділу безпеки військової служби військової частини А0800, порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону, як суб`єкт декларування, несвоєчасно без поважних причин подав 27.08.2018 об 20 год 00 хв декларацію особи, яка припиняє діяльність, типу - «перед звільненням», уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до абзацу З п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованих йому правопорушеннях визнав в повному обсязі, обставини, викладені в протоколах підтвердив.
Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім повного визнання своєї вини правопорушником, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративних справ, а саме:
-Поясненнями ОСОБА_1
-Витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК;
-Інші матеріали.
Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєні правопорушення щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справ, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285,287, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп. (Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ. р-н/22030101. Код отримувача: (ЄДРПОУ) 38016923. Номер рахунку: 31210206015007. Код банку (МФО): 899998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н.Л. Кузьменко