
Дата документу 24.07.2019
Справа № 501/2097/19
3/501/692/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2019 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого – судді Семенова О.А.,
за участю:
особи, яка притягується до відповідальності – ОСОБА_1 ,
адвоката – Єрмолаєва С.О.,
потерпілого – ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює інженером, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Судом отримано матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, з підстав викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ №072329 від 30 червня 2019 року.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено суть правопорушення (конкретні дії особи) та прізвища, адреси свідків та потерпілих.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В наданому до суду протоколі не вказано потерпілу особу.
Крім того, диспозицією ст.124 КУпАП передбачено порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
У протоколі відсутнє посилання на наявність пошкоджень автомобілю (автомобілів або іншого майна).
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП позбавляють суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
З цих підстав, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, - повернути до Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя