Постанова № 83239993, 25.07.2019, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
25.07.2019
Номер справи
310/5119/19
Номер документу
83239993
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 310/5119/19

3/310/1474/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 липня 2019 року м. Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

у складі судді – Дністрян О.М.,

при секретарі – Уставицькій Н.М.,

за участю прокурора – Педан Ю.Г.,

особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративний матеріал стосовно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Карла Маркса Бердянського району Запорізької області, працює головним спеціалістом – юристом в Берестівській сільській раді Бердянського району Запорізької області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією не притягувався, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1 ,

у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

11.07.2019 року на адресу Бердянського міськрайонного суду надійшов адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до відповідальності за ч.1 ст. 172-9 КУпАП.

Відповідно до розпорядження № 119-К від 21.11.2016р. голови Берестівської сільської ради Бердянського району Запорізької області ОСОБА_1 було призначено на посаду юриста Берестівської сільської ради та присвоєно йому 15 ранг 7 категорії посадової особи органів місцевого самоврядування. 22.11.2016 р. ОСОБА_1 прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Рішенням № 01 від 19.02.2017р. Берестівської сільської ради «Про виконання антикорупційного законодавства в Берестівській сільській раді» ОСОБА_1 було призначено уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в Берестівській сільській раді. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до п. 2 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р., «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає роботу у два етапи:1)перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 15 серпня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; 2)другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Згідно примітки ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції» до інших суб`єктів декларування, відносяться і депутати місцевих рад.

Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р., «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Порядок) та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до пп. 1 п. 5 розділу II вказаного Порядку, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 години 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно пп. 1 п. 4 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016р. «Порядок перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій» відповідальний підрозділ (особа) відповідного органу перевіряє факт подання декларацій у такі строки: щорічні декларації суб`єктів декларування - протягом 10 робочих днів з граничної дати подання таких декларацій;

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи посадовою особою місцевого самоврядування, уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в Берестівській сільській раді, відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України «Про запобігання корупції», пп. 1 п. 4 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016р., був зобов`язаний до 11.04.2018р., тобто у десятиденний строк з граничної дати, перевірити факт подання посадовими особами Берестівської сільської ради Бердянського району щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://рublic.nazk.gov.ua) голова Берестівської сільської ради Бердянського району ОСОБА_3 Н. ОСОБА_4 , подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,

за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://рublic.nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https:// рublic.nazk.gov.ua/declaration/91fa3105-8383-456b-9e9d-c44fb523c41f), лише 02.04.2018 року, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016р. відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

04.10.2018р. відносно ОСОБА_5 складено протокол № 258 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до постанови Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 01.11.2018р. ОСОБА_5 було визнано винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та було піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 НМДГ, що становить 850грн..

Поважних причин, які б перешкоджали вчасно повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про те, що ОСОБА_5 несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, за 2017 рік, у ОСОБА_1 не встановлено.

ОСОБА_1 пояснив, що він будь-яким чином не повідомляв про це Національне агентство з питань запобігання корупції, так як вважав, що у зв`язку із тим, що ОСОБА_5 було притягнуто до адміністративної відповідальності, то він вже не повинен був про це повідомляти.

Отже, ОСОБА_1 не виконав належні дії з метою вчасного повідомлення Національне агентство з питань запобігання корупції про те, що ОСОБА_5 несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Тобто головний спеціаліст юрист Берестівської сільської ради Бердянського району ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, достовірно знаючи про обов`язок перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які працюють в Берестівській сільській раді Бердянського району, декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, у порушення вимог ч. 2 ст. 49 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016 № 19, не повідомив про це Національне агентство з питань запобігання корупції у встановлений строк – до 11.04.2018 року, чим вчинив адміністративне адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-9 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєному правопорушенні визнав повністю та пояснив, що оскільки співробітниками поліції вже було виявлено факт порушення строку подання ОСОБА_5 декларації, тому вважав, що йому не треба про це повідомляти НАЗК, хоча знав, що це входить в його обов`язки.

Прокурор в судовому засіданні просив застосувати засоби фіксації судового засідання, вважав доведеним вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-9 КУпАП та необхідним призначити мінімальне стягнення визначене санкцією даної статті.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, та дослідивши матеріали справи про адміністративне порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-9 КУпАП, а саме, невжиття передбачених законом заходів посадовою особою місцевого самоврядування у разі виявлення корупційного правопорушення.

Вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими матеріалами справи: відомостями, зазначеними в протоколі про адміністративне правопорушення, письмовими поясненням ОСОБА_1 , повідомленням Бердянської місцевої прокуратури №31-1590 вих. 19 від 15.04.2019р., повідомленням Берестівської сільської ради №01-73/187 від 08.02.2019р., розпорядженням Берестівського сільського голови №119-к від 21.11.2016р., посадовою інструкцією юриста Берестівської сільської ради, рішенням Берестівської сільської об`єднаної територіальної громади №31 від 20.12.2018р., рішенням Берестівської сільської об`єднаної територіальної громади №01

від 18.01.2018р., рішенням Берестівської сільської об`єднаної територіальної громади №01 від 19.01.2017р., особовою карткою ОСОБА_1 , протоколом про адміністративне правопорушення №258 від 04.10.2018р. стосовно ОСОБА_5 , постанови Бердянського міськрайонного суду Запорізької області №310/8461/18 від 01.11.2018р. стосовно ОСОБА_5 .

Визначаючи розмір адміністративного стягнення за вчинене ОСОБА_1 правопорушення, суд враховує вимоги ст.ст. 33-35 КУпАП, зокрема, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та наявність обставин, що пом`якшують відповідальність – щире каяття, та вважає можливим призначити мінімальне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-9 КУаАП у вигляді штрафу у розмірі 125 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП правопорушник зобов`язаний сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-9, ст. ст. 213, 221, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-9 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 125 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2125 гривень., стягнувши суму: одержувач: Бердянське УК/ Бердянськ/21081100, р/р 31119106008011, код ЄДРПОУ: 38042560, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Державної судової адміністрації України у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн., стягнувши суму за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 31211256026001 код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір на користь Державної судової адміністрації України у справі про адміністративне правопорушення, Бердянський міськрайонний суд, код ЄДРПОУ 37381363.

Строк пред`явлення до виконання – протягом трьох місяців, з наступного дня після вступу постанови в законну силу або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Бердянського

міськрайонного суду О.М. Дністрян